61 binnenland Kans voor Organon Opleiding agent schiet ernstig tekort Ben jij een goede Relatiebeheerder of Schadebehandelaar? MSD Raad van Commissarissen positief Dakota vast onder viaduct Meeüs zoekt verzekeringsadviseurs die liever het zekere voor het onzekere nemen zaterdag 14 augustus 2010 door Anita de Haas OSS - Organon uitkopen en het be drijf een zelfstandig voortbestaan bieden. Dat is het plan waar de Raad van Commissarissen (RvC) momenteel vol op inzet. Dat kan alleen met instemming van het Amerikaanse moederconcern Merck (MSD), maar voorzitter Paul Brons van de RvC acht de kans op succes van dit scenario meer dan 50 procent. MSD wil 2175 medewerkers bij het farmaceu tisch bedrijf ontslaan. „Ons enige alternatief is dat het bedrijf half dicht gaat en straks helemaal dicht. Dat willen we niet. Organon is winstgevend, heeft heel veel re- searchkennis en is al 87 jaar in staat geweest om vanuit eigen on derzoek nieuwe medicijnen op de markt te brengen. Wij zien een ge rede kans dat dat ook in de toe komst zelfstandig kan", aldus Brons. Over de hoeveelheid geld die nodig zou zijn om Organon uit te kopen bij Merck wordt in de wandelgangen een bedrag van rond de 5 miljard euro genoemd. De afgelopen weken hebben diver se oud-bestuurders en directiele den zich in het openbaar uitge sproken tégen de plannen van Merck. Evenals de Ondernemings raad (OR) is de RvC erop gebrand dat er - hangende de procedures - niets door Merck uit Oss wordt weggehaald of verkocht. DEN HAAG - De mbo-opleiding tot agent is beneden peil. Studenten aan de Politieacademie in Apeldoorn doen veel te weinig en de examens zijn te makkelijk. Daar door levert de academie al jaren agenten af die onvoldoende zijn ge kwalificeerd. Dat concludeert de Inspectie Openbare Orde en Veilig heid (OOV). Demissionair minister van Binnen landse Zaken en Justitie Ernst Hirsch Ballin noemt de conclusies zorgelijk en heeft met onmiddellij ke ingang maatregelen afgekon digd om de opleiding te verbete ren. De exameneisen moeten wor den verscherpt en de studie moet minder vrijblijvend worden. Op de academie zelf en bij korpsen is in brede kring bekend dat de oplei ding ernstig tekort schiet. Van de studentenbegeleiders van de poli tiekorpsen oordeelt de helft dat veel studenten na het behalen van hun diploma niet de vereiste ken nis, vaardigheden en beroepshou ding hebben. Van de docenten en begeleiders op de academie vindt zelfs tweederde dat de pas afgestu deerden een deel van de vaardighe den die agenten moeten hebben 'niet of grotendeels niet' beheer sen. De Inspectie concludeert verder dat de examens veel te makkelijk worden gemaakt. Bij elf van de achttien vakken komt het geleerde in het examen onvoldoende terug. Dat geldt met name de examens voor cruciale vakken, zoals het op treden bij misdrijven en drugsde licten en het uitvoeren van inge wikkelde verkeerscontroles. Vol gens Hirsch Ballin betekent de slechte toetsing van de vaardighe den niet per se dat de agenten ook slecht zijn opgeleid, ook al conclu deert de Inspectie dat dit hoogst waarschijnlijk wel zo is. Burgers hoeven niet te vrezen dat agenten op straat onbekwaam zijn, zegt hij. Bovendien hebben ze superieu ren die hen in de gaten houden. KAAG - Een historische Dakota C47 van het museum Bevrijdende Vleugels in Best kwam gisterochtend vast te zitten bij een viaduct op de A44 ter hoogte van het Zuid-Hollandse Kaag. De Dakota zou als decorstuk worden gebruikt voor de musical Soldaat van Oranje in een hangar op vliegveld Val- In deze functies adviseert u onze relaties over het voor hen meest passende verzekeringspakket. Meeüs Roosendaal zoekt: Schadebehandelaar MKB Bedrijven Uw taken bestaan uit het behandelen en beoordelen van schadegevallen op gebied van MKB/bedrijven. Voor deze functies is het van belang dat u minimaal in het bezit bent van het assurantie B-diploma en/of Wft Basis en Wft Schade. Voor meer informatie over alle openstaande vacatures kijk op www.meeus.com/vacatures of stuur uw motivatie cv naar personeelszaken. breda@meeus.com. www.meeus.com Meeüs Goes en Roosendaal zijn op zoek naar: Relatiebeheerders Verzekeringen Particulieren Relatiebeheerders Verzekeringen MKB Bedrijven VERZEKERINGEN, HYPOTHEKEN. MET HET ACCENT OP Meeüs is onderdeel van AEGON.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6