sport 131 'Oudjes' houden conditie op peil bij PSV Vacansoleil Boasson Hagen wint Dutch Food Valley Classic ZONDER CLUB Jan Vennegoor of Hesselink en Arnold Bruggink zijn nog steeds clubloos. Ze trainen samen mee bij Jong PSV. 'Het is wel vol te houden zo, helemaal omdat we samen zijn' 4 Jan Vennegoor of Hesselink speelde vier jaar in het buitenland. zaterdag 14 augustus 2010 Arnold Bruggink door Fardau Wagenaar EINDHOVEN - Jan Vennegoor of Hes selink en Arnold Bruggink trainen sinds een week mee bij Jong PSV om hun conditie op peil te hou den. Het is even wennen. „We voe len ons redelijk oud." Maar de Tuk kers zijn vooral blij dat ze mee kunnen trainen met de nieuwe ge neratie. Ze zijn clubloos en in af wachting van een nieuwe uitda ging- Ze rijden samen naar Eindhoven, Jan Vennegoor of Hesselink (31) haalt zijn goede vriend Arnold Bruggink (33) op in Enschede. Of andersom: Bruggink rijdt via 01- denzaal om zijn tijdelijke huisge noot op te pikken. Het was een stuk makkelijker geweest om bij Jong FC Twente aan te haken, maar de landskampioen zag de komst van het tweetal niet zitten. Het zou te onrustig zijn als de oud-spelers van de club op het trai ningscomplex in Hengelo zouden rondlopen. Bij Jong PSV konden ze wel terecht, ook daar hadden de Tukkers een paar mooie jaren. Vennegoor of Hesselink heeft nog een appartement in de stad, twee maanden geleden vertrokken de huurders. Dat kwam nu even heel goed uit. Er liggen sinds afgelopen maandag twee matrasjes op de grond, dat is het wat meubilair be treft wel. „We hebben niet eens te levisie", zegt Bruggink grinnikend. „We leven als studenten. Het is wel vol te houden zo, helemaal omdat we samen zijn." Venneg oor: „Een voordeel is dat we hier veel vrienden hebben. We worden elke avond uitgenodigd om ergens te komen eten. Die televisie heb ben we niet eens nodig." Beide spelers willen nog zeker een jaar door, daar is geen twijfel over. Het wachten is op iets moois, een nieuw avontuur. Aanbiedingen zijn er wel, maar er zit nog niets tussen waar ze warm van worden. Vennegoor of Hesselink speelde af gelopen seizoen bij Hull City in Engeland, maar kwam daar niet veel in actie. Daarvoor woonde hij als speler van Celtic een paar jaar in Glasgow. Bruggink vertrok na vier seizoenen bij Hannover 96, waar hij aanvoerder was. „Ik denk dat we tot einde augustus of begin september moeten wachten", zegt hij. „In de laatste dagen voor de transfermarkt sluit, gebeurt er nog veel. Daarna kijken clubs naar de transfervrije spelers." Is het lange wachten op zekerheid vol te houden? Bruggink: „Ja, de onzekerheid valt mee. Het pro bleem is alleen dat je overal tussen in zit. Je weet niet waar je aan toe bent. Moet je de kinderen inschrij ven op school in Enschede? Of gaan we toch ergens anders heen? Dat is afwachten. Nee, we blijven niet bij PSV. We hebben met trai ner Fred Rutten gesproken en die heeft genoeg spelers. Dat was ook niet onze intentie, we willen trai nen voor onszelf Voetbalritme op doen, zodat we bij een nieuwe club niet veel achterstand heb ben." Vennegoor of Hesselink: „Het is ze ker vol te houden. Er is een heel nieuwe wereld voor ons open ge gaan bij Jong PSV. Die jongens spreken een straattaal die we niet kennen. We verstaan er weinig van, maar we moeten er erg hard om lachen. Okka is hoek, blessa is geblesseerd. Inmiddels kennen we een paar woordjes, die gooien we er af en toe in. Dan moeten die gasten natuurlijk weer lachen." Bruggink: „We voelen ons oud, het is een heel andere wereld. Maar wel grappig en bijzonder om mee te maken." Het tweetal leert over de nieuwe generatie en de jonkies leren van de oudjes die nog 'gewoon' Nederlands praten. „Wij zijn blij dat we mogen mee- trainen en zij vinden het leuk dat wij er zijn", zegt Vennegoor. „Niet dat we mentoren zijn, maar we kunnen ze wel wat meegeven en hier en daar een aanwijzing geven. Die jongens zijn nog heel jong en staan aan het begin van hopelijk een mooie carrière. Als we iets kunnen betekenen, zou dat al mooi zijn." Twee keer per dag trainen en op woensdag een dag vrij. Die breng en ze door in Twente, bij hun ge zin. Eindhoven is verre van een va kantiekamp voor de Tukkers. Ze zijn bloedserieus. Vennegoor: „Ik denk dat iedereen in Oldenzaal me de afgelopen weken wel voor bij heeft zien komen. Ik heb zoveel duurwerk gedaan dat ik een halve marathon kan lopen. Ik ben naar Lemselo gerend, naar De Lutte, naar Weerselo, Rossum... De basis conditie is goed, maar dat is niet genoeg. Als je bij een nieuwe club komt, heb je ook voetbalritme no dig, dat krijgen we door bij PSV te trainen." door Koen de Vries Vacansoleil, de ploeg van Johnny Hoo- gerland uit Yerseke, doet er alles aan om komend jaar aan de grote wieler ronden mee te doen. De leiding is op zoek naar renners waar de organisaties van de Tour, de Giro en de Vuelta niet omheen kun nen. In de ijver een grote jongen te strikken, neemt de leiding van Vacansoleil het echter niet zo nauw. Zo wilde manager Daan Luijckx dolgraag Ricardo Ricco aantrekken. Ricco trok de laatste jaren niet alleen de aan dacht door zijn arrogante gedrag, de Italiaan werd ook twee jaar geschorst omdat hij in 2008 tijdens de Giro en de Tour de kluit belazerde en betrapt werd op cera, een verbeterde vorm van epo. Iedereen verdient een tweede kans, dus ook Ricardo Ricco. Maar of je als ploeg in opbouw juist zo'n jongen moet aantrekken, is de vraag. Niet alleen de sterkte van de ploeg is belangrijk, ook het imago. De organisatie van de Tour heeft dat verschillende keren laten blij ken en ook sponsors zullen niet blij zijn als het team waar zij veel geld insteken een dubieuze uitstraling krijgt. Het bericht van gisteren dat Ricco niet naar Va cansoleil gaat maar naar Quick Step, moet de Brabantse ploegleiding dan ook niet al te som ber stemmen. Quick Step kan zich een renner als Ricco beter veroorloven. De Belgische ploeg heeft in het internationale wielrennen al naam gemaakt. Eerder had Quick Step ook doping- zondaars als Richard Virenque en Johan Mus eeuw in de gelederen. Nadeel voor Vacansoleil is wel dat de spoeling dun begint te worden. Welke topper wil naar een ploeg die nog niet de ProTour-status heeft? Wie nog op zoek is, is de Deen Michael Ras mussen. Hij werd weliswaarweggestuurd bij Rabo, maar is nooit op doping betrapt. Hij nam het alleen niet zo serieus met de zoge naamde whereabouts. Ook met Rasmussen in de gelederen verdient een wielerploeg geen schoonheidsprijs, maar alles is beter dan Ricar do Ricco. VEENENDAAL - Edvald Boasson Ha gen heeft de 25e editie van de Dutch Food Valley Classic gewon nen. De Noorse renner van Team Sky bleef in de straten van Veenen- daal de Nederlanders Kenny van Hummel (tweede) en Stefan van Dijk (derde) voor in de massa sprint. De wedstrijd, die voorheen als Veenendaal-Veenendaal werd verreden, werd gekenmerkt door een lange vlucht van vijf renners. Vlak voor de finish werden die te ruggepakt. Jan Vennegoor of Hesselink (links) en Arnold Bruggink (rechts) hopen snel een nieuwe club te vinden. Ze trainen momenteel mee bij Jong PSV. foto CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69