Hendriksen: Er zit nog leven in AA I *f Staat er plotseling een Belg met een zak geld? 281 sport VC VLISSINGEN De selectie van VC Vlissingen gaat zelf een veld huren bij de gemeente, zodat er toch getraind kan worden. Coach Roy Hendriksen: „Maandag beginnen we." MW staat na één duel nog op -6 Ricco geeft jawoord aan Quick Step Ruiz ziet transfer naar Sevilla wel zitten Theo Bos in voorselectie Vuelta Gay schittert op 100 meter in Londen Piet de Jong kreeg veertien dagen de tijd om het vertrouwen terug te winnen. Volgens trainer Roy Hendriksen is hij daar in geslaagd. Randy de Dreu (links) is één van de Vlissingen-voetballers die vandaag meespelen met RCS. Maandag wordt hij weer op de training verwacht bij VC Vlis singen. foto Ruben Oreel zaterdag 14 augustus 2010 RIJSWIJK MW heeft gisteravond tijdens de eerste speelronde in de Jupiler Lea gue meteen al twee kostbare pun ten in De Geusselt laten liggen. De Limburgse club leidde bij de rust van de thuiswedstrijd tegen FC Vo- lendam met 2-0. In de tweede helft kwamen de bezoekers evenwel te rug tot 2-2. MW had de drie punten heel goed kunnen gebruiken in de strijd te gen het negatieve saldo waarmee de ploeg uit Maastricht aan de nieu we competitie moest beginnen. MW begon met -7 en staat nu laat ste met -6. BRUSSEL De Italiaanse wielrenner Riccardo Ricco gaat fietsen voor Quick Step. Hij gaf aan de Belgische formatie de voorkeur boven de Nederlandse ploeg Vacansoleil, die hem een aan bieding deed. Ricco heeft voor een jaar getekend. Ricco werd tijdens de Ronde van Frankrijk in 2008 betrapt op het ge bruik van epo. De renner gaf daar na toe dope te hebben gebruikt. Hij kreeg een schorsing van twintig maanden. Sinds maart van dit jaar is hij terug in het peloton. ENSCHEDE Bryan Ruiz voelt veel voor een overstap naar Sevilla. Mogelijk speelt hij dit weekeinde tegen Hee renveen zijn laatste wedstrijd voor de kampioen. Ruiz, vorig seizoen topscorer van FC Twente, is bij Sevilla kandidaat om Luis Fabiano op te volgen. Deze moet dan nog wel vertrekken. „Sevilla is een mooie club en ik zou graag in de Spaanse competitie spelen", zegt Ruiz. „Voorlopig is het echter nog niet zover en con centreer ik me volledig op Twen te." LUZERN Theo Bos is opgenomen in de voor lopige selectie van de wielerploeg Cervélo voor de Ronde van Spanje. De Nederlandse renner maakt deel uit van een groep van elf renners. Daarvan moeten er nog twee afval len. Cervélo maakt volgende week zondag na de Tour de Limousin de definitieve selectie bekend. Bos komt ook nog in actie in Limousin. De sprinter deed niet mee in de Ronde van Frankrijk. De verwach ting is dat hij wel aan de Vuelta zal meedoen. LONDEN Tyson Gay heeft gisteravond tij dens de Diamond Leaguewedstrijd in Londen de 100 meter gewon nen. De Amerikaanse sprinter schitter de zonder de concurrentie van de snelle Jamaicanen Usain Bolt en As- afa Powell met 9,78 seconden. Daar mee verbeterde hij zijn beste sei zoensprestatie van 9,82. Met die tijd voerde hij de wereldranglijst aan in gezelschap van Powell. door Frits Bakker vlissingen - Welke blonde me neer komt daar eigenlijk aangere den in die zilvergrijze bolide? Het kenteken is Belgisch, wie weet gaat hij zich vanavond wel aandienen als de grote redder van de VC Vlis singen. Voor het clubhuis, in de late avondzon, staan een stuk of acht spelers. De man zelf blijft tot dan toe onverstoorbaar in zijn auto zitten. Ook als Gietaram Bhondu, die andere beoogde redder van de club, uit zijn donkerblauwe, beetje roestige Rover stapt. De heren ken nen elkaar blijkbaar niet. Het is de avond dat het ultimatum van de spelers afloopt, waarin ze van Piet de long, de afgezette voor zitter, hebben geëist dat hij duide lijkheid zal geven over het voortbe staan van de club. En zeker over de achterstallige betalingen aan de spe lers, want een voetballer is maar een voetballer, die denkt vooral in geld. Vroeger op de dag is er wat nieuws doorgesijpeld over spelers die in de Borsele Sloepoort Cup in het shirt van RCS gaan spelen. Randy de Dreu, Peter de Jong, Dangelo Mar den bijvoorbeeld, gaan die de club dan als eersten verlaten? Het eerste teken van de grote leegloop bij het eerste elftal? Jonathan Constancia zal er van avond niet zijn, zo heeft hij op twit ter gemeld. En zo zijn er nog meer die niet de moeite nemen om het verhaal van Piet de Jong en Gieta ram Bhondu nog eens aan te ho ren. Het lijkt tenslotte op een club die zijn laatste adem aan het uitbla zen is. De vergane glorie druipt er van af aan de buitenkant van het clubhuis. De grote vraag is ook vanavond na tuurlijk weer wat Piet de Jong nu weer te bieden heeft. Hoe krijgt hij wéér uitstel van het ultimatum, hoe kan hij de ondergang van de club weer met een paar dagen of weken rekken? Zou het misschien die mysterieuze Belg zijn die plotse ling met een zak geld voor de deur staat? De Jong wil er in elk geval niets over zeggen. „Ik heb besloten om te zwijgen over alles, het spijt me." Zo tegen half acht heeft het tanen de boegbeeld zijn Citroen het club terrein opgedraaid. Lachend stapt hij uit, maar uiteindelijk kan hij een cynische opmerking niet on derdrukken. „Ha, weer een paar aasgieren voor de deur." Dan ver schijnt die onvermijdelijke grijns weer op zijn gezicht: „Ik snap het wel hoor, nieuws is nieuws." Het gezelschap van zo'n vijftien man loopt een kwartiertje later dan voorzien de kantine in. De ruimte bij de bar blijft leeg. De be stuurskamer, voor mensen van bui tenaf niet zichtbaar, is beter voor het geheime overleg. Jihad Azzaga- ri, die net even te laat aankomt, moet met zijn vuisten op de deur bonzen om binnen te worden gela ten. Daarna gaan de deuren weer hermetisch dicht. De VC Vlis singen is in crisisoverleg, dat mag duidelijk zijn. Maar als de deur na een klein uurtje openzwaait en de eerste spelers naar buiten stappen, zijn er vooral lachende gezichten te zien. Niets wijst erop dat Vlis singen hen vanavond definitief heeft uitgezwaaid. „Nee hoor, he lemaal niet", zegt Roy Hendriksen in een eerste reactie. „Het is zelfs heel positief wat er vanavond is ge beurd, we zien weer leven in de club." Maandag stapt de selectie weer het veld op zelfs, op weg naar de eerste wedstrijden van het jaar. „We spe len over een week al tegen Dau- wendaele en een week later voor de KNVB-beker tegen Spakenburg. Het wordt dus hoog tijd dat we gaan trainen, want iedereen heeft een gigantische achterstand in con ditie." En Piet de Jong? Hij zwijgt in alle talen. „Blij dat ze weer gaan trai nen, verder geen commentaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66