zeeland 23 ezel Lulu zorgen mee AutoTeam.nl Gemeente mag windsingels in Ovezande weghalen van de rechter Zeecontainer maakt plaats voor mooiere jop >14 occasions online! voel je v r i j hofje en de suggestie van vrijheid Live on Stage op Grote Markt afgelast Drugshandelaar aangehouden op A58 Brand friettent is niet aangestoken Dieven stelen fontein en bakken uit tuin is geboren met een hazenlip"1 MIDDELBURG Het coverbandfestival Live on Sta ge op de Grote Markt in Goes, dat voor 28 en 29 augustus nog op de agenda van Goes Promotie staat, is afgelast. De All American Sunday, is op 5 september het eerstvolgen de evenement op de Goese Markt. Het treffen van Amerikaanse au to's en motoren gaat die zondag ge woon door. De politie heeft donderdagavond een 54-jarige man uit Terneuzen aangehouden op de A58 bij Kapel- Ie. Hij had 2,5 kilo softdrugs in zijn auto. De politie kwam de man op het spoor na een tip van de Bel gische politie. Die vermoedde dat de man in drugs handelde. De Ne derlandse politie begon daarna een onderzoek. De man is voorgeleid. (O* Onderdeel van de Automotions Groep zaterdag 14 augustus 2010 B Dankzij het Mobiel Operatieteam Vlissingen-Ambon kan zij nu normaal eten en drinken. Haar ouders hadden deze ingreep nooit kunnen betalen! Helpt U ook SSVA helpen? met Alzheimer en dementerenden die gedragsproblemen vertonen. foto Willem Mieras of dat wel kan." Het heeft allemaal te maken met het concept dat ze voor Huize Valkier hebben be dacht. Het biedt de bescherming en de geborgenheid van een hofje en tegelijkertijd de suggestie van vrijheid. De deuren zien eruit als voordeuren, maar zijn het niet. Ze komen uit op de tuin die rondom is afgeschermd, zodat de bewoners niet zomaar kunnen gaan dwalen. „Maar we werken die hekken voor het oog weg. Want ook voor de menterenden geldt dat ze het heel vervelend vinden als ze het idee krijgen opgesloten te zijn. Het per soneel moet in en uit kunnen, dus daar bedenken we nog wat op. Misschien een deur die eruit ziet als een telefooncel, zodat de bewo ners als ze door die deur komen denken: oh nee, hier moet ik niet zijn." Zoals haar vader het formuleert: „Ouderen met gedragsproblemen zoeken naar iets vertrouwds én moeten af en toe hun onrust kwijt." „Uit de ervaring die we in de andere wooneenheden hebben opgedaan, weten we dat veel bewo ners met gedragsproblemen om vijf uur beginnen te roepen: 'We moeten naar huis'. Dan kunnen we even met ze de hoek omgaan of naar buiten een rondje lopen. Zo halen we de onrust weg." door Adri Klinkenberg OVEZANDE - Het was een ongebrui kelijke stap vrijdag van de Raad van State, maar het protesterende echtpaar Grootjans uit de Strobbel- hoekstraat in Ovezande wist wel meteen waar het aan toe was. De bezwaren van Geert Grootjans en zijn echtgenote tegen de plan nen van de gemeente Borsele om de windsingels rond het sportpark aan de Nieuwstraat in Ovezande te kappen en vijftien duurdere wo ningen te bouwen werden meteen op rechtszitting afgewezen. Teleurgesteld reageerde Grootjans op de mondelinge uitspraak. Vol gens het echtpaar zijn de windsin gels rond de tennis- en voetbalvel den een belangrijke verblijfplaats voor vleermuizen die nu verloren gaat. „We zien bijna elke avond vleermuizen vliegen, maar de ge meente blijft bestrijden dat het een habitat is voor deze dieren", zei Grootjans. Aan de vijftien wo ningen die de gemeente nu mag la ten bouwen, zou geen behoefte be staan, zeker niet in deze crisistijd, aldus de buurtbewoner. Staatsraad Peter van Buuren ver klaarde de bezwaren van het echt paar ongegrond, omdat niet bewe zen is dat in de windsingels rond het sportpark vleermuizen leven. Het bestemmingsplan Ovezande Nieuwstraat waartegen het echt paar Grootjans zich al een jaar ver zet, regelt de bouw van de wonin gen en de aanleg van nieuwe sport velden waarvoor de windsingels rond het oude sportpark gekapt moeten worden. De tennisbanen en de voetbalvelden voor voetbal club De Volharding zijn inmiddels klaar voor gebruik. De vijftien geplande woningen worden niet in één keer gebouwd, maar in fasen. „We kunnen er tien jaar over doen en dat is handig ge zien de huidige woningmarkt", zegt een woordvoerder van de ge meente Borsele. GOES KAPELLE WOLPHAARTSDIJK De brand die de friettent op de gro te Piet bij Wolphaartsdijk gister ochtend vroeg in de as legde, is vol gens de politie niet aangestoken. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan doordat de vloer onder de frituur is gaan smeulen. Blusgroepen van Wolphaartsdijk, Arnemuiden en Oost-Souburg waren in alle vroeg te in de weer om te blussen. OUD-VOSSEMEER Uit een tuin aan de Prins Maurits- straat in Oud-Vossemeer is in de nacht van donderdag op vrijdag een fontein gestolen. De bewoners werden wakker door het geluid, maar waren te laat om de diefstal te verhinderen. Ze zagen de auto wegrijden toen ze beneden kwa men. De twee dieven namen ook enkele bloembakken mee. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De jeugd van Sint Philipsland krijgt binnenkort een nieuwe jongerenontmoetings plaats (jop). Het gaat om een zoge heten weiter shelter, die op het Ha venplateau komt te staan. Zo'n weiter shelter is een open constructie met een overkapping in de vorm van een paraplu. Aan de Hoenderweg in Sint-Annaland staat er sinds enkele jaren ook een. De nieuwe jop in Sint Philipsland komt ter vervanging van de zee container, die nu nog dienst doet als ontmoetingsplaats. Het bijzondere aan de weiter shel ter in Flipland is dat hij gemaakt is door drie leerlingen van het Wes terpoort College in Tholen. Dat de den ze toen ze onlangs stage lie pen bij het bedrijf Van Dijke Zee land BV in Sint Philipsland. Het college wil een ontheffing ver lenen voor de weiter shelter op het havenplateau. De stukken lig gen momenteel ter inzage. Meer informatie over SSVA: www.vlissingen-ambon.nljf Kesteloostraat 19 Luxe STADSVILLA (woonopp. ca. 165 m2) met inpandige garage. Vraagprijs ECHTE MAKELAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61