binnenland 15 CBS juicht, maar nog niet te hard gemeen en geniepig zijn 2,1 Finale Morres Zomer Voordeel Sietske H. is moeder dode baby's Westerscheldetu n nel afgesloten in verband met EnecoTour op 19 augustus 2010 IPO leder zijn woonplezier 'Komt een vrouw' gaat de grens over Accijns in plaats van hogere zorgpremie INFORMATIE 50/0 I 10°/Q 15°/o 20°/o morres JV' Lagere groei zaterdag 14 augustus 2010 door Sal Stam De Nederlandse econo mie loopt een beetje op één been", zegt eco noom Symon Algera van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Algera deinst niet terug voor een relativerend woord over de jongste groeicijfers die gis terochtend bekend werden. On danks een forse expansie in het tweede kwartaal, is een kantteke ning op zijn plaats, meent hij. Toch begint Algera zijn toelichting positief Hoe kan het ook anders, want de economie liet een groei zien waar Nederland de afgelopen twee jaar alleen maar van kon dro men. Een groei van 0,9 procent ten opzichte van de voorgaande drie maanden, de laatste keer dat we dat als land meemaakten was begin 2008. „Uit déze cijfers kun nen we concluderen dat er geen enkele aanwijzing is voor een 'dou- bledip-recessie", zei econoom Al gera. Als de groei wordt vergeleken met dezelfde periode in 2009, komt die uit op 2,1 procent. Een hoog cijfer, dat wel, maar daar was letterlijk weinig voor nodig. Een jaar gele den tenslotte beleefde Nederland het dieptepunt van de recessie. Een beetje groei bereik je op die manier al snel. Geholpen door on ze grote buur Duitsland ging het weer voortvarend met de export, die de groei vrijwel in zijn eentje voor zijn rekening nam. „Het heeft te maken met de stijging van de wereldhandel. Met name China maakt een forse economische .groei door." Nederland .profiteert daar indirect van, aldus Algera. „Veel goederen worden via Neder land geëxporteerd naar andere lan den. De groothandel en de trans portsector hebben hiervan geprofi teerd." Ook zijn er tekenen die wij zen op een herstel van de investe ringen, al is het vooral in de bouw nog bar en boos. Als klap op de vuurpijl kon het CBS voor het eerst in lange tijd melden dat de consumentenbeste dingen weer aantrekken. Voor het verdere herstel van de economie zijn die uitgaven van cruciaal be lang. Maar juist bij die consumentenuit gaven zit hem de kneep op dit mo ment. Door de strenge winter werd er fors meer uitgegeven aan aardgas. Daarnaast gingen veel Ne derlanders na het rampjaar 2009 makkelijker over tot de aanschaf van een nieuwe auto. Zonder die twee zaken was er echter sprake van een lichte daling van de consu mentenuitgaven. Met een beetje meer vertrouwen in de economie zou Nederland het huidige groeipad kunnen volhou den. De grote vraag is echter hoe het vertrouwen zich gaat ontwik kelen. Het afgelopen halfjaar was zowel bij consumenten als produ centen sprake van een stijgende lijn, maar sinds kort vlakt het wat af De onzekerheid neemt toe, nu er een nieuw kabinet en daarmee be zuinigingen aankomen en veel mensen eerst willen afwachten wat dat precies voor hen gaat bete kenen. En dus zou het zomaar kunnen dat oök de groei van de economie gaat afvlakken, iets waar veel economen al langer rekening mee houden. Op dit moment ziet het er niet slecht uit. Want zelfs de arbeids markt begint eindelijk tekenen van herstel te vertonen en bedrij ven gebruiken steeds meer van hun machinepark: de zogeheten bezettingsgraad ligt nu op 80 pro cent. Toch geldt ook hier dat het niveau dat we in 2008 gewend waren, nog lang niet is bereikt. Daarvoor moet eerst de arbeidsmarkt verder aan trekken, omdat op die manier ook de lonen omhoog kunnen. In dat geval kan de consumptie omhoog en trekt dus ook de productie aan. Of het zo inderdaad zal gaan, staat niet vast, is de boodschap van het CBS. Aan het eind van het derde kwartaal weten we ongetwijfeld meer. eens wordt gepest. Voor het onder zoek werden 121 bewoners van te huizen in Gelderland en Brabant geïnterviewd. „Er was een me vrouw die uitgescholden werd voor hoer omdat ze een T-shirt droeg, zo bijtend kan het zijn", ver telt Ron Scholte, hoofddocent ge dragswetenschappen van de Rad boud Universiteit „Of er was ie mand jarig, er waren zeven men- sen en dan werd de taart in zes stukken gesneden." Verzorgingshuizen kennen hun ei gen sociale wetten, zo bleek, en wie buiten de groep valt raakt steeds geïsoleerder. Romme: „Je denkt dat het allemaal van die leu ke en lieve omaatjes zijn, maar dat is helemaal niet zo. Ze hebben alle tijd, vervelen zich en kennen de kneepjes van het vak." Het Ouderenfonds wil een pest- protocol laten opstellen voor een gezamenlijke aanpak van het pest gedrag. Het geeft personeel een www.morres.com voordeel* bij aankopen vanaf 500.- voordeel' bij aankopen vanaf 1000.- voordeel' bij aankopen vanaf 1500.- voordeel* bij aankopen vanaf 2000.- En Op- en Topruiming met kortingen tot wel 70°/o Profiteer nog t/m T5 augustus van deze unieke actie "Het voordeel is geldig op de hele collectie en is in de vorm van een wooncheque of de helft in directe korting op uw nieuwe order Kijk voor de voorwaarden op morres.com of vraag ernaar in de winkel. W O M E M Hulst (Zeeuws Vlaanderen) a Alle dagen open van 10 tot 18 uur. ook op zondag a Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 a 4561 GH Hulst a Tel: 0114 - 388 388 a Mail info@morres nl LEEUWARDEN - De 25-jarige Sietske H. uit het Friese Nij Beets, die vori ge week werd opgepakt op verden king van meervoudige moord of doodslag op haar pasgeboren kin deren, is inderdaad de moeder van de vier bij haar thuis aangetroffen lijkjes. Dit heeft de officier van jus titie gisteren bekendgemaakt, justitie kan of wil nog niet kwijt hoe de zuigelingen zijn gedood. Het gerechtelijk vooronderzoek moet nog uitwijzen of de vrouw op eigen houtje heeft gehandeld. De baby's zijn tussen 2002 en 2010 ter wereld gekomen, de laatste be gin dit jaar. De vrouw verborg de stoffelijke resten van haar nakome lingen in aparte koffers op zolder. Twee koffers moet zij hebben ver huisd, omdat het gezin een jaar of wat geleden binnen het dorp van woning heeft gewisseld. Met de gemeente studeert justitie nog op de naamgeving en de be grafenis of crematie van de vier omgebrachte zuigelingen. De aandacht van 55 rechercheurs richt zich nu op het leefpatroon van de 25-jarige vrouw. Zij had in Nij Beets en omgeving veel wisse lende seksuele contacten. Het aan tal potentiële verwekkers van de vier gedode baby's kan dan ook fors zijn. De politie heeft al tiental len getuigen gehoord. van Fraassen Travelling member of the T-C.^ groiip Bent u ook een liefhebber van Sail Amsterdam? Ga dan op zaterdag 21 augustus a.s. met ons mee naar de IJhaven in Amsterdam. We zijn daar rond 13:00 uur. Tegen 22.30 uur, na het vuurwerk, gaan we terug richting Zeeland. Prijs: €24.50 p.p. Voor meer informatie zie de website. TEL: 0118 43 44 33 info@vanfraaijentrzrvelfing.eu www.Oanfraassentraveiling.eu o AMSTERDAM - De succesvolle film 'Komt een vrouw bij de dokter', naar de gelijknamige bestseller van Kluun, gaat de grens over. Het re giedebuut van Reinout Oerlemans is geselecteerd voor het World Film Festival in Montréal. Dat liet Holland Film gisteren weten. 'Komt een vrouw bij de dokter' ging in november 2009 in premiè re. Inmiddels hebben ruim 1,2 mil joen bezoekers de film, met Carice van Houten en Barry Atsma in de hoofdrollen, gezien. Het Montréal World Film Festival, een van de grootste volledig onaf hankelijke filmfestivals, is van 26 augustus tot en met 6 september. handvat om pestgedrag te herken nen en de pesters aan te pakken. Volgens gedragswetenschapper Scholte is het een goed initiatief om het probleem bespreekbaar te maken. „Want het zijn allemaal mensen van een generatie die het niet gewend is om over emoties te praten. Maar het is afwachten hoe" het gaat werken. Bijna alle scholen hebben een pestprotocol en daar wordt ook nog steeds gepest", al dus Scholte. DEN HAAG - Door de btw en de ac cijnzen op alcohol, fris en tabak te verhogen, kunnen de premies voor de zorg omlaag. Dat stellen hoogleraar fiscale economie Wil lem Vermeend en Roger van Box tel, topman van zorgverzekeraar Menzis, in hun vandaag versche nen boek Uitdagingen voor een ge zonde zorg. Ook willen ze minder bureaucratie in de zorg en aan dacht voor gezond leven. Voor de derde keer zullen de renners van de EnecoTour door de Westerscheldetunnel rijden. De tweede etappe van de wielerronde voert de renners op donderdag 19 augustus 2010 van het West-Brabantse Sint Willebrord door de Westerscheldetunnel naar Ardooie (België). De eerste renners worden rond 13.50 uur op het tolplein van de Westerscheldetunnel verwacht. Dat betekent dat de Oostbuis richting Zuid-Beveland van circa 13.15 tot 14.30 uur afgesloten is voor alle verkeer. De Westbuis richting Terneuzen zal van ongeveer 13.45 tot 14.15 uur afgesloten zijn. Deze ti|den zijn onder voorbehoud en afhankelijk van de snelheid van de renners. Wilt u meer informatie? Bel onze Klantenservice -vanuit Nederland: 0900-2358866 (€0,05/min.) - vanuit België: 0031-113 232 844 of stuur een e mail naar info@westerscheldetunnel.nl TUNN TERS WEl_ O S~ groei van de economie vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. 'Er zijn tekenen die wijzen op een lagere groei in de tweede helft van dit jaar'. demissionair minister Jan Kees de Jager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5