301 sport Afketsen van transfer Sulejmani is een tegenvaller voor Ajax Sluiskil krijgt alle Hoek komt in topklasse elke toppers aan het biljart week op televisie bij RTL 7 De Jong hoopt op snel herstel De Kesel verslaat jonge Hollestelle in twee sets zaterdag 14 augustus 2010 z door Frits Bakker SLUISKIL - De Griekse biljarter Fi- lippos Kasidokostas heeft zich als titelverdediger als eerste geplaatst voor het wereldkampioenschap driebanden dat van 20 tot en met 24 oktober wordt gehouden in Sluiskil. Hij voert de lijst van 21 au tomatisch geplaatste spelers aan. Drie Nederlandse spelers zijn op voorhand zeker van deelname aan het toernooi. De Europese kam pioen Dick Jaspers is na de Belg Frédéric Caudron de nummer twee van de wereldranglijst, lean Paul de Bruijn (33e op de ranglijst) en Jean van Erp krijgen een wild card van de organisatie. De voorverkoop van het WK is al in volle gang. De speelzaal wordt gebouwd naast Het Meulengat, waar de vorige toernooien om de Worldcup zijn gespeeld. De capaci teit van de tribunes is vergroot naar ruim zevenhonderd toeschou wers. Filippos Kasidokostas verde digt in Sluiskil de titel die hij vorig jaar in Lausanne heeft veroverd. Behalve de geplaatste spelers zal de wereldbond het deelnemers veld rond 1 september aanvullen tot 48 spelers. Daarvoor worden nog spelers uit de Europese, de Amerikaanse en Aziatische federa tie aangewezen. Geplaatste spelers: Filippos Kasido kostas (Griekenland), Frédéric Caudron (België), Dick Jaspers (Nederland), Eddy Merckx (België), Kyung-Roul Kim (Zuid Korea), Martin Horn (Duitsland), Torbjörn Blomdahl (Zweden), Tayfun Tasdemir (Turkije), Jef Philipoom (Bel gië), Marco Zanetti (Italië), Jeremy Bury (Frankrijk), Daniel Sanchez (Spanje), Sung-Won Choi (Zuid Korea), Nikos Po- lychronopoulos (Griekenland), Eddy Leppens (België), Jung Han Heo (Zuid Korea), Roland Forthomme (België), Ryuudi Umeda (Japan), Jean Paul de Bruijn (Nederland), Jean van Erp (Ne derland). door Frits Bakker HOEK - De wedstrijden van Hoek in de topklasse van het zaterdag voetbal worden elke week in sa menvatting op televisie uitgezon den. Van alle acht de wedstrijden wordt op zaterdagavond tussen zes en zeven uur vijf minuten uit gezonden op de commerciële zen der RTL 7. Dat is de uitkomst van de besprekingen die zijn gevoerd tussen de clubs en producent Eye- works, die de uitzendrechten heeft verworven. De primeur van een live-uitzen ding krijgt Spakenburg, dat volgen de week zaterdag een thuiswed strijd speelt tegen FC Lisse. Alle an dere wedstrijden worden vanaf die dag in samenvatting uitgezon den. De zaterdagclubs uit de top klasse zien hun wedstrijden op za terdag terug, de zondagclubs op zondag tussen zes en zeven uur. De topklassers zijn akkoord ge gaan met de voorwaarden van de producent, die vooral op reclame- gebied eisen stelde. Het productie bedrijf Eyeworks, dat in 2001 is op gericht door Reinout Oerlemans, heeft twee miljoen nodig en heeft inmiddels een aantal partijen aan zich verbonden. Daarmee is afge sproken dat ze reclame mogen voe ren op de diverse velden. Nico Boussen van Hoek was aan wezig op de bijeenkomst met de topklassers en de producent. „Het ziet er allemaal keurig uit, wij zijn in elk geval blij dat we straks elke week op tv komen." De opnames zullen overigens niet alle maal door Eyeworks zelf worden gedaan. Vaak zal er ook sprake zijn van samenwerking met regionale omroepen. Hoek reist in het komende seizoen het hele land door met de ploeg. Nico Boussen: „We hoorden van clubs die onze tegenstander zijn, dat ze er vrijwel allemaal een week end van maken als ze tegen ons spelen. Dat kan ook bijna niet an ders. Harkemase Boys ligt bijvoor beeld meer dan driehonderd kilo meter weg. Dat is meer dan vijf uur in de bus op doorreis en ook nog eens vijf uur op terugreis." Boussen: „Ik ben van de sponsor- groep van Hoek, dus ik beslis er niet over. Maar ik kan me niet voorstellen dat het bestuur niet overweegt om ook vaak op vrijdag avond weg te gaan, een hotel te ne men en op zaterdagmorgen ergens een veldje te huren voor een war- ming-up. Het kan toch niet dat we overal spelers weghalen, een prach tig elftal hebben en straks op zater dag tien uur in een bus gaan zitten om gammel aan te komen." Hoek speelt de eerste wedstrijd voor de competitie volgende week uit te gen Sparta Nijkerk. Vandaag speelt de Zeeuwse top- klasser vriendschappelijk uit tegen Papendrecht. HOEK - De liesblessure van Hoek-aanvaller Nick de Jong, die dinsdag in de uitwedstrijd tegen ASWH geblesseerd raakte, valt op het eerste gezicht mee. De medische staf van de topklas- ser hoopt de speler voor volgende week, als Hoek de eerste wedstrijd speelt tegen Sparta Nijkerk, weer fit te krijgen. Er is bij onderzoek geen spierscheuring vastgesteld. Stijn Mahieu viel donderdag uit op de training met een lichte bles sure aan de enkel. De Belg speelt uit voorzorg vandaag niet mee in de oefenwedstrijd bij Papendrecht. SINT JANSTEEN - In de 5-categorie van het De Kroon Smash tennis toernooi in Sint Jansteen blijft Wendy de Kesel aan de winnende hand. De aanvallende speelster klopte de jeugdige Marije Hollestel le in twee sets: 7-6 6-2. In de 6-categorie werd beoogd fina list Sebastiaan Millenaar uitgescha keld door Henk van de Voorde: 6-3 6-2. De Hulstenaar krijgt van daag in de halve finale te maken met de Belg Philip Vandamme. In de mixed-6 is Millenaar nog wel in de race. Met Ellen Vercruyssen aan zijn zijde werden vader en dochter Jack en Silvie Dobbelaar met 6-2 6-4 bedwongen. Joyce Wauters en Daniel Audenae- rdt staan al in de finale na winst op Rebecca Prijs/Jack Mariman: 6-3 6-2. In het dubbel-6 werd het als twee de geplaatste duo Martin Holle- stelle/Filip de Smet met 7-5 6-3 naar huis gestuurd door Bert Dutree en Werner Tak van TC Dri ve. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Miralem Sulejmani keert terug bij Ajax. De Servische aanvaller zou voor één seizoen worden verhuurd aan West Ham United, maar hij krijgt geen werk vergunning in Engeland. Voetballers van buiten de Europe se Unie die in Engeland aan de slag willen, worden mede beoor deeld op het aantal interlands dat zij voor hun land hebben gespeeld in de afgelopen twee jaar. De acht interlands die Sulejmani voor Ser vië uitkwam - hij ontbrak deze zo mer ook op het WK - waren niet voldoende voor een werkvergun ning. Volgens het Engelse Sky Sports is West Ham United nog wel in beroep gegaan tegen de uit spraak, maar dat haalde niets uit. Het is een streep door de rekening voor de speler, die zijn vastgelo pen carrière in Engeland een nieu we impuls had willen geven, en voor Ajax, dat met West Ham Uni ted al een akkoord had bereikt over de verhuurperiode van een seizoen. De Londense club was be reid het voor Nederlandse begrip pen vorstelijke salaris van Sulejma ni over te nemen. Ajax, dat zich vanwege de geringe financiële armslag niet te veel kan permitteren, legde ondertussen spits Mounir El Hamdaoui van AZ voor vier jaar vast en de transfer vrije verdediger André Ooijer te kende voor één seizoen. Het is onduidelijk of de terugkeer van Sulejmani gevolgen heeft voor de onderhandelingen tussen Ajax en Ahmed 'Mido' Hossam over een eenjarige verbintenis. Ook hij is weliswaar transfervrij, maar de peperdure salarishuishouding van de Amsterdammers laat weinig ruimte. De spelersgroep van trainer Mar tin Jol puilt uit. Voor het sluiten van de transfermarkt (31 augustus) hoopt Ajax nog een trits voetbal lers te verkopen of te verhuren. Dure krachten als Rob Wielaert en Evander Sno komen niet eens in aanmerking voor de A-selectie, ter wijl Ismail Aissati, Marvin Zeege- laar, Daley Blind, Mitchell Donald, Jeffrey Sarpong, Darko Bodul en Hyun-Jun Suk moeten afwachten wat Jol met hen van plan is. Het is nog niet duidelijk wanneer Sulejmani zich weer bij Ajax meldt, maar hij is speelgerechtigd voor de wedstrijden tegen Dina- mo Kiev op 17 en 25 augustus in de laatste voorronde van de Cham pions League. Zijn naam staat, evenals die van El Hamdaoui en Ooijer, op de spelerslijst die bij de Uefa is ingediend. Tot 24 uur voor de eerste ontmoeting met Dinamo Kiev kan Ajax nog één wijziging op die lijst aanbrengen. Vermoede lijk wordt tweede doelman Ken neth Vermeer vervangen door een jeugdkeeper. Vermeer scheurde gis teren tijdens de training zijn achil lespees en hij staat zes maanden buitenspel. Jeroen Verhoeven en Marco Bizot schuiven nu een plaatsje op in de pikorde achter eerste keus Maarten Stekelenburg. Miralem Sulejmani blijft vooralsnog bij Ajax. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54