zeeland 123 een vissersboot opgesierd m Grootste speeltuin regio in problemen Hulst controleert showtuin grafzerken Dagelijks uitleg over ringen van vogel het Zwin Honderdvijftig panelen Ook op internet rST zaterdag 14 augustus 2010 z Gemiddeld tien schilders gingen per provincie aan de slag met het weergeven van de regionale kust. Zeeland was als eerste klaar. De expositie was eerder te zien in Ouwerkerk en Veere. De panelen zijn ook allemaal (in het klein) te zien op de website www.xxlart.com. Daar is ook allerlei informatie over het project te vinden. XXL Art is een stichting die grote kunstprojecten opzet en uitvoert. j i. - -- herkenbaar zijn de veer-, vissers- en jachthaven en appartementencomplex Port Scaldis. Y foto Mark Neelemans strand naar zee is nauwelijks te zien. De gebouwen (appartementencomplex Residence, Strandhotel en hotel De Blanke Top) zijn wel herkenbaar. AANNEMINGSBEDRIJF OmoyipifWE NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING 5m)mado' VEKA vy zonwering Tel. 0115-491282 heroal www.haers.net j if merkende gebouwen van het kust dorp zijn wel herkenbaar. Voor sommige schilders kwam het ook wel goed uit dat ze een beetje konden spelen met hun kijk op de werkelijkheid. Hele stukken Zeeuw se kust kennen immers geen bebou wing, waardoor de kunstenaar het f^WWB^IMIII'lfWmiaiilM'iilllWli 1I 'l"l'innl'lillflil' Ti'Wilf HULST - De gemeente Hulst gaat volgende week controleren of de il legale showtuin van grafzerken aan de Steensedijk in Hulst is ont manteld. Burgemeester en wethouders laten dat weten in antwoord op schrifte lijke vragen van onafhankelijk ge meenteraadslid Jos van Eek, mede namens gemeenteraadslid René van Domburg (Progressief Hulst), die de kwestie als eerste bij de ge meente aankaartte. De twee raads leden willen nu weten, wanneer de gemeente overgaat tot optre den. Natuursteenbedrijf Ferket en De Maat heeft de showtuin met grafmonumenten zonder vergun- moest doen met alleen een duinen rij en een stukje strand ervoor. Een mooie, donkere lucht boven de kust of een net passerende vissers boot op de voorgrond maken het schilderij voor zowel kijker als ma ker op zo'n moment net wat inte ressanter. ning van de gemeente aangelegd. De eigenaar is er volgens het colle ge in een gesprek van op de hoog te gebracht, dat de gemeente de showtuin niet wilde legaliseren en over zou gaan tot handhaving. Daarna is op 16 juli een brief ge stuurd, met de mededeling dat het bewuste perceel alleen mag wor den gebruikt voor de opslag van goederen en materialen, die boven dien vanaf de openbare weg aan het zicht onttrokken moeten zijn. Op het perceel tenslotte, mag geen detailhandel plaatsvinden. De eige naar moet hier uiterlijk maandag aan voldoen, laat het college de raadsleden weten. De tentoonstelling gaat gepaard met een project voor basisschool leerlingen: Zandzakken voor de deur. Alle scholen in de gemeente Sluis doen er komend schooljaar met hun groepen 7 en 8 aan mee. De kinderen krijgen informatie over de kustversterking en gaan er tegelijkertijd op kunstzinnige wijze mee aan de slag. De tentoonstelling is nog tot en met 11 september te zien in de hervormde kerk op de Markt in Croede. Die is da gelijks open van 13.30 uur tot 16.00 uur, behalve op zondag. door Wout Bareman TERNEUZEN - Speeltuin Oranje kwartier in Terneuzen, de grootste buitenspeeltuin in de regio, kampt met problemen. Het bezoekersaan tal blijft twintig procent achter, vergeleken met voorgaande jaren. Ook de geplande uitbreiding en nieuwbouw van het Oranjekwar tier loopt ernstige vertraging op door het uitblijven van een provin ciale subsidie. Volgens beheerder Ronald Roe- lands is het minder druk in de speeltuin sinds de opening van de gratis gemeentelijke natuurspeel- tuin bij de kinderboerderij. Toe gang tot het Oranjekwartier kost zestig eurocent. Ook het warme zo merweer zorgde voor minder aan loop. Blijven de inkomsten dalen, dan zijn maatregelen onontkoom baar, oordeelt de beheerder. Hij denkt aan een beperking van de openingstijden of een verhoging van de toegangsprijs. De uitbreiding en nieuwbouw, waarvoor de aanvraag al in 2002 werd ingediend, verloopt ook niet volgens plan. Het werk zou dit na jaar beginnen, maar omdat de pro vincie twijfelt over het verstrekken van een subsidie, loopt de bouw maanden vertraging op. Komt de provincie alsnog over de brug, dan kan de bouw pas in 2011 beginnen. Roelands stelt vast dat de huidige staat van de gebouwen nieuw bouw noodzakelijk maakt. Haakt de provincie af, dan is alle hoop ge vestigd op de gemeente. Ondanks de tegenslagen worden tijdens de zomervakantie allerlei activiteiten ontplooid. Vrijdag 20 augustus kan een rondje op pony's worden gere den, een week later worden kinde ren geschminkt en op vrijdag 3 sep tember is er een puzzelspeldag. KNOKKE-HEIST - Vanaf vandaag tot eind september richt natuurreser vaat het Zwin een vogelringstation in. In het station worden trekvo gels gevangen, gewogen en ge ringd. Bovendien laat het Zwin de bezoekers mee kijken achter de schermen. Zwinmedewerkers ge ven dagelijks van 10 tot 12 uur een presentatie van het wetenschappe lijk onderzoek over de vogeltrek. Het ringen wordt uitgevoerd door een gediplomeerd vogelringer van het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen. In België worden jaarlijks meer dan 500.000 vogels geringd, waarvan duizenden in het Zwin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47