VC Vlissingen sport 29 Toptalent Sebastiaan Verschuren mist nog net de juiste balans 0 OMEGA Leiders geven elkaar niets cadeau in voorlaatste speelronde Invallend Terneuzen winnaar kleine finale Borsele Sloepoort Cup 'Blij dat ze weer gaan tg commentaar' zaterdag 14 augustus 2010 - m fjpCWi B grj - - AË' Él trainen, verder geen ES EL_ vllf 3 Piet de Jong door Maurice Steketee VLISSINGEN - De selectie van VC Vlissingen gaat maandagavond voor het eerst dit seizoen trainen. De spelers kwamen gisteravond in het clubhuis bij elkaar en hadden een gesprek met voorzitter Gieta- ram Bhondu, bestuurslid Piet de Jong en een nog onbekende Bel gische geldschieter. Na een bespre king van ruim ^en uur kwam trai ner Roy Hendriksen opgelucht naar buiten. „We gaan zelf een veld huren bij de gemeente. En ik ga het zelf cash betalen. Ik ben blij dat we eindelijk kunnen begin nen", aldus Hendriksen. Twee weken terug stelden de spe lers van VC Vlissingen Piet de Jong, die toen nog voorzitter was, een ultimatum. Hij moest binnen veertien dagen orde op zaken stel len. Wat er in die twee weken is veranderd, wilde zowel De Jong als Hendriksen niet kwijt, maar voor de spelersgroep is er voldoen de vertrouwen om eindelijk te be ginnen met trainen, vertelde Hen driksen gisteravond. Ook De Jong hulde zich in stilzwijgen. „Ik ben op de achtergrond druk bezig ge weest", was het enige dat hij wilde zeggen, waarna hij weer het club gebouw binnenstapte om een drankje te drinken. Bij de vraag wie de Belgische sponsor is, glim lachte hij slechts. De sponsor heeft nog bedenktijd gevraagd en naar aanleiding daar van hebben de spelers het ultima tum aan het bestuur met twee we ken verlengd. Ook de spelers van VC Vlissingen wilden geen commentaar geven. Peter de Jong: „Roy voert het woord vandaag." Volgens Hendriksen zullen alle spelers maandag op het veld ver schijnen. Saillant detail is dat eer der op de dag bekend werd dat vandaag vier spelers van Vlissin gen te bewonderen zullen zijn in het shirt van RCS. Peter de Jong, Randy de Dreu, Rick Wiegmans en Dangelo Martien komen vol gens RCS-trainer Michel Leonhart in actie tijdens de Borsele Sloepoort Cup in Nieuwdorp of de Cofely Cup in Schoondijke. Vlis- singen-trainer Hendriksen heeft daar geen moeite mee. „Verschil lende jongens hebben de afgelo pen tijd hun conditie op peil ge houden bij andere clubs. Ze had den ook al toegezegd om met die teams mee te doen in een oefen wedstrijd, dus die afspraak moe ten ze gewoon nakomen." Mocht VC Vlissingen onverhoopt toch ophouden te bestaan, dan zul len vier spelers de overstap maken naar RCS. „Peter de Jong, Randy de Dreu, Rick Wiegmans en Dan gelo Martien komen bij ons voet ballen als Vlissingen ophoudt te bestaan", vertelde RCS-trainer Mi chel Leonhart gistermiddag. „En ook met Raymond Wolff zijn we in gesprek." Leonhart zou het zelf jammer vin den als Vlissingen failliet gaat. „Want ik heb er zelf ook mooie tij den meegemaakt, maar wij kun nen die jongens goed gebruiken. De scherven van Vlissingen zijn bij ons welkom. Ze zijn uit op re vanche en willen zo hoog mo gelijk voetballen. De spelers hopen snel duidelijkheid te krijgen of ze definitief kunnen overstappen. Maar goed, we moeten eerst af wachten hoe het bij Vlissingen af loopt." De eerste keus van Leonhart doet vandaag mee aan de Borsele Sloepoort Cup, de reserves spelen in Schoondijke om de Cofely Cup. De vier spelers hebben toestem ming gehad van de toernooiorgani- saties om mee te doen. Alain Bernard (eerste) en Sebastiaan Verschuren (zesde) bekijken hun tijden. door Rob de Bruyn BOEDAPEST - Was-ie toch nog wat te voorzichtig weggegaan. Zwem mer Sebastiaan Verschuren keerde gisteravond in de EK-finale 100 me ter vrije slag als laatste. Dankzij een goede eindsprint kwam hij nog terug tot plek zes, maar daar bleef het bij voor de pupil van Mar tin Truijens. Hij kon ermee leven. „De honderd is gewoon nog niet echt mijn nummer. Aan de andere kant: vorig jaar was het verschil met de concurrentie een paar se conden en nu een paar tienden. Ik denk dat ik ook op deze afstand op de goede weg ben." Verschuren, die zich als derde voor de eindstrijd had geplaatst, was op nieuw de rapste van allemaal op de tweede baan. Zoals hij dat don derdag ook al was geweest in de se ries en de halve finale. Filippo Mag- nini, William Meynard, Evgeny La- gunov en zelfs winnaar Alain Ber nard; niemand kon gisteren in Boe dapest tippen aan Verschurens tweede 50 meter. Maar de meeste concurrenten hielden de schade de ze keer wel binnen de perken. „Het idee was om wat meer risico te nemen op de eerste vijftig, maar blijkbaar was het toch nog te wei nig", aldus de Nederlander. De 200 is zijn beste nummer; woensdag pakte hij het Europese brons. Voor de halve afstand mist hij nog wat explosiviteit. Boven dien moet hij het niet hebben van zijn start en zijn keerpunt, zoals dat ook gold voor zijn illustere voorganger Pieter van den Hoogen- band. Maar net als 'VDH' beschikt Verschuren over een mooie zwem- stijl én een geweldig slotakkoord. Hij is nog jong, 21, en zal zeker nog sterker en sneller worden. En erva ring opdoen. „Die jongens die hier zwemmen hebben zoveel meer er varing op deze afstand en zeker op zo'n 100 telt dat zwaar, denk ik." Maar Verschuren komt eraan. Op het WK vorig jaar in Rome beleef de hij zijn doorbraak. Hij plaatste zich op de 200 meter verrassend voor de finale en werd daarin ze vende. Toen was hij internationaal nog tamelijk onbekend. Dat is ver anderd. In de aanloop naar het EK versloeg Verschuren het Ameri kaanse fenomeen Michael Phelps al eens en stond hij tweede op de seizoensranglijst 200 vrij. Donder dag in de halve finale van de 100 vrij vestigde hij een persoonlijk re cord (48,72), zónder 'snel' pak. tl foto Domenico Stinellis/AP Er is nog veel winst te boeken, op tal van terreinen, ook buiten de sport om. Verschuren heeft net zijn vwo-opleiding afgerond en richt zich voorlopig helemaal op zijn sport. Hij heeft het niet breed, moet rondkomen van een sti pendium van NOCNSF: 1200 euro netto in de maand. „Hij kan daar heel goed mee omgaan, weet heel goed waar hij mee bezig is", aldus zijn coach Martin Truijens. „Maar iets meer financiële armslag zou wel welkom zijn, omdat hij dan een paar dingen anders kan invul len." Truijens doelt onder meer op de sobere huisvesting van zijn leer ling. Verschuren bewoont een be scheiden appartement in de Am sterdamse probleemwijk Slo- tervaart. Pal aan de ringweg Aio. Hij kan zijn ramen nauwelijks openzetten vanwege de uitlaatgas sen en is geregeld getuige van uit eenlopende vormen van criminali teit. Zoals laatst, toen er bij hem werd ingebroken. Verschuren laat zich er niet door afleiden. „Maar het zou mooi zijn als mensen in hem zouden willen investeren", zegt Truijens. „Want hij heeft de kwaliteiten om heel ver te ko- •TWffiiiwwfflBWW WiWiMi1'i~"i>y3ai^giiay^B»asiiittiifiiTyaiMBiiiwfii^iriayawww»f,^w^ wimm^m—'i JU IWIMIIIHIIH 1 'i ii iiMiiiwiiiiawiiiiii—'iimi 1 iit'i m door Michiel Bouwman door Koen de Vries VLISSINGEN - De voorlaatste dag van het HZ-schaaktoernooi begon met vijf koplopers. Het zag er gis teravond laat niet naar uit dat een van hen in poleposition aan de slotdag kon beginnen. De partij tussen Krishnan Sasikiran en Vya- cheslav Ikonnikov was en bleef in evenwicht en ook Twan Burg en Erwin l'Ami leken op remise af te stevenen. Koploper nummer vijf II- ja Zaragatski kon tegen de Oekraï ner Sergey Fedorchuk geen voor deel vinden. De achtervolgende groep die bij het begin van de achtste ronde uit negen man bestond, bleef omvang rijk omdat velen van hen onder ling remise speelden. Matthieu Freeke uit Terneuzen leed in de achtste ronde een van zijn zeldza me nederlagen. Hij werd gevangen in een matweb dat de Duitse inter nationaal meester Henrichs zorg vuldig en bijna onzichtbaar gewe ven had. Freeke blijft daarmee op 5,5 punten en heeft de koplopers niet meer in zicht. Koen Leenhouts had goede kans zich tot nieuwe beste Zeeuw te kronen. In het eindspel tegen Thijs Laarhoven uit Veldhoven had hij een pion meer. Achtste ronde: Bernd Kohlweyer (Dui)-Friso Nijboer (Amsterdam) remi se, Sander van Eijk (Ede)-Michael Hoff mann (Dui)Laurent Guidarelli (Fra)-Daan Brandenburg (Groningen) re mise, Matthieu Freeke (Terneuzen)-Tho- mas Henrichs (Dui) 0-1. NIEUWDORP - Terneuzen mag zich winnaar van de 'kleine finale' van de Borsele Sloepoort Cup noe men. De zondag-tweedeklasser bleef gisteravond ongeslagen in wedstrijden tegen Walcheren (1-0), Zeelandia Middelburg (3-1) en Dauwendaele (1-1). In de eind uitslag staat Terneuzen, min of meer ingevallen voor VC Vlissin gen, daardoor negende. „Het resultaat is niet het belang rijkste", oordeelde trainer Die- derik Hiensch na afloop. „We zit ten in de voorbereiding en dan is het vooral een kwestie van uitpro beren. Zó is het spel is nog lang niet goed." De Zeeuws-Vlaamse club heeft vandaag alweer de kans om zich beter te manifesteren, als het in ac tie komt op de finaledag van de Cofely Cup in Schoondijke. „We hebben een grote groep, dus het is niet te zwaar voor ons." Zeelandia Middelburg won twee keer en eindigde daardoor direct onder de Terneuzenaren. Morad Bobouh, overgekomen van RCS, toonde zich scherp en trof vier keer doel. De andere Middelburgse treffers, die vielen in het hoofdste delijke onderonsje met Dauwen daele, kwamen op naam van Jerfy Booij en Patrick Joosse. „Er is geen sprake van revanche", zei trainer Arjo den Dekker. „Dins dag hebben we tegen sterke tegen standers gespeeld en in totaal heb ben we zes wedstrijden gespeeld tegen tegenstanders die hoger spe len dan wij. Voor de supporters was het teleurstellend dat we vier de in de groep werden. Wij wer den in de finale verwacht. Maar ik ben tevreden." Dauwendaele, dat woensdag iet wat teleurstellend laatste eindigde in de groepsfase, bleef de laatste plaats net bespaard. Die 'eer' was weggelegd voor Walcheren, dat één puntje pakte en zelfs niet wist te scoren. Kleine finale Borsele Sloepoort Cup. Terneuzen-Walcheren 1-0: 1-0 Domi nique Verlinde. Zeelandia Middel- burg-Dauwendaele 3-0: 1 -0 Jerfy Booij, 2-0 Patrick Joosse, 3-0 Morad Bo bouh. Terneuzen-Zeelandia Middel burg 3-1: 0-1 Morad Bobouh, 1-1 Jor- dy van Bremen, 2-1 Sinan Coban, 3-1 Sinan Coban. Walcheren-Dauwendae- le 0-0. Dauwendaele-Terneuzen 1-1: 0-1 Dominique Verlinde, 1-1 Alvaro de Keuning. Walcheren-Zeelandia Mid delburg 0-2: 0-1 Morad Bobouh, 0-2 Morad Bobouh. Eindstand: 9. Terneu zen 3-7, 10. Zeelandia Middelburg 3-6, 11Dauwendaele 3-2, 12. Walcheren 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31