221 zeeland 'Geef het fruit de tijd totdat Lein Wattel vocht voor zijn recht w Dozen snoep gestolen uit stationsrestauratie Dronken bromfietser raakt rijbewijs kwijt Caravan geschaard bij Arnemuiden Brand friettent is niet aangestoken BIOLOGISCH-DYNAMISCH Boomgaard Ter Linde uit Oostkapelle is onlangs uitgeroepen tot Zeeuwse Held van de Smaak. Met veel passie telen de eigenaren al meer dan dertig jaar appels en peren. door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - „Iedereen heeft het recht te denken dat hij gelijk heeft. Ik ook. En het recht moet gelden." Daarmee vatte ex-wethouder en kampeerboer Lein Wattel uit Oost- kapelle jaren geleden zijn onop houdelijke strijd tegen het Dom- burgse kampeerbeleid samen. Lein Wattel is donderdag overle den. Hij is 72 jaar geworden. Wattel was van september 1980 tot november 1987 wethouder in Domburg voor het CDA. Ook was hij jarenlang voorzitter van de Stichting Badplaatsbelangen Dom burg. Zijn persoonlijke strijd tegen het gemeentelijke kampeerbeleid zorg de ervoor dat hij niet langer als wethouder kon aanblijven. Vanaf 1982 raakte hij verwikkeld in recht zaken omdat hij op zijn minicam- ping aan de Kalfhoekseweg meer caravans en tenten had staan dan mocht. Dat werd telkens door ge meentelijke controleurs vastge steld. De situatie werd onhoud baar. De raad had aangedrongen op zijn ontslag, dat hij vervolgens met onmiddellijke ingang indien de. Wattel had sterk het gevoel dat hij er was ingeluisd door burge meester Diepenhorst, maar die ontkende. Tot 2004 volgde een sca la aan invallen, ontruimingen, dwangsommen en rechtzaken, om dat Wattel - en later ook nog zijn zoon Hans - een andere visie bleef houden op het aantal toegestane kampeermiddelen. zaterdag 14 augustus 2010 MIDDELBURG Bij een inbraak in de stationsrestau ratie aan de Kanaalweg in Middel burg is in de nacht van donderdag op vrijdag snoep gestolen. De poli tie werd rond 05.00 uur gealar meerd. Er bleken vijf dozen snoep te zijn gestolen met een waarde van enkele tientallen euro's. Ook in een horecagelegenheid aan de Langeviele in Middelburg is in dezelfde nacht ingebroken. Het alarm ging daar af rond 05.30 uur. Het is nog onbekend of en wat er gestolen is. GOES GOES - Een achttienjarige bromfiet ser uit Goes is omstreeks twee uur in de nacht van donderdag op vrij dag zijn rijbewijs kwijtgeraakt. Hij had veel te diep in het glaasje geke ken. De jongeman reed op zijn brom fiets op de Ringbaan-West toen hij vlak voor een politieagent ten val kwam. De agent vermoedde dat er alcohol in het spel was en liet de bromfietser meteen een blaastest doen. Daaruit bleek dat hij inderdaad had gedronken: maar liefst bijna zes keer meer dan wettelijk is toe gestaan. Zijn rijbewijs werd inge vorderd. ARNEMUIDEN WOLPHAARTSDIJK De brand die de friettent op de gro te Piet bij Wolphaartsdijk vrijdag ochtend vroeg in de as legde, is vol gens de politie niet aangestoken. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan doordat de vloer onder de frituur is gaan smeulen. Blusgroepen van Wolphaartsdijk, Arnemuiden en Oost-Souburg waren in alle vroeg te in de weer om de friettent te blussen. Belangrijkste taak van de brandweer was het koelen van gas flessen, om te voorkomen dat die zouden ontploffen. Op de A58 ter hoogte van Arnemui den is gisteren rond 16.00 uur een auto met caravan geschaard. Ver moedelijk kreeg de caravan een klapband waardoor de combinatie begon te slingeren en de caravan op zijn kant belandde. Uiteindelijk kwamen auto en caravan tegen de rijrichting in tot stilstand op de rechter rijstrook. Bij het ongeluk raakte niemand gewond. Piet Korstanje en Heieen van Elsacker tussen de Elstars in hun boomgaard. foto Ruben Oreel PARTNERS ECHTE MAKELAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24