Zeeland PZCI2I Boer Calgeweg wordt toch onteigend Feestje bij Voetbal Experience Cursus (gftptixig WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 NATUURCOMPENSATIE Waterschap moet twaalf hectare in Westduin hebben Auto's botsen op elkaar bij rotonde almanak Fruit moet kunnen rijpen tot het echt lekker is Zaterdag 14 augustus 2010 Belijning op Zeeuwse wegen wordt weer aangepast Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk DISHOEK - Ze komen er maar niet uit, het waterschap dat na de kust- versterking natuur moet compen seren en de boer die zijn land aan de Galgeweg daar niet voor wil af staan. Binnenkort start de onteige ningsprocedure. TWintig hectare 'heel goede' land bouwgrond heeft Salomon Kluijf- hout (83) uit Dishoek liggen ach ter de duinen van Westduin. Pre cies op de plaats waar het water schap twaalf hectare natuur wil aanleggen, en een ravotbos. „Alles op alles hebben we gezet om de grond via een minnelijke schikking te verwerven", zegt André Marinisse namens het wa terschap. „Eerst bij meneer aan de keukentafel, later via een gespecia liseerd bedrijf Dat gaat moeizaam. En ons plan is door het merendeel van de omwonenden positief ont vangen. Er klonk zelfs applaus. Al leen hebben we wel groen licht no dig van de grondeigenaar." En dat geeft Kluijfhout niet. De lap grond is al bijna 75 jaar in zijn familie en hij wil het op zijn beurt doorgeven. „Het is lekkere grond om te bewerken. Ik doe niets lie ver dan boeren." Geld, daar gaat het hem niet om. „Een boer moet land hebben. Met wat ze bieden kan ik geen nieuwe grond kopen. Hier in de buurt al helemaal niet. D'r is niks. Ze heb ben me nog grond geboden achter Arnemuiden, maar zie je me daar al op mijn trekker naartoe gaan? Ik hoor hier. Mijn grond verkoop ik niet. Aan niemand." „Mensen gaan zich aan land hech ten als het al generaties lang in de familie is", analyseert Marinisse. „Daar heb ik ook alle begrip voor. Maar ik moet gewoon compense ren in het achterliggende gebied. Dat kan niet ergens anders." Kluijfhout, die in het verleden al vaker land heeft moeten afstaan, raakt hoe dan ook zijn land kwijt. „Het zal een hele procedure wor den, maar een onteigening is nog nooit afgewezen. En dan komt me neer er slechter van af dan met ons eindbod." door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Op de Schroeweg in Middelburg zijn gisteren rond 15.30 uur twee auto's op elkaar ge botst Beide voertuigen kwamen vanaf de A58 en reden achter el kaar richting de rotonde. Toen een 26-jarige Oost-Souburgse moest remmen voor het stilstaande ver keer kon de auto achter haar, be stuurd door een 47-jarige Vlissing- se, niet meer op tijd remmen. Een ambulance kwam ter plaatse maar niemand bleek gewond. De auto's moesten worden weggesleept. De vrouw in Terneuzen loopt tegen de tachtig, maar legt zich daar niet zonder slag of stoot bij neer. Lichamelijke gebrekenZe wuift ze nonchalant weg, onder het motto 'je hoort mij niet klagen' Laatst, toen haar zoon en kleinzoon op visite waren, meldde ze trots dat ze haar Chinese tai chi-oefeningen weer ging doen, net als decennia gele den, toen ze nog in de bloei van haar leven verkeerde. Haar kleinzoon was nauwelijks on- Tip? redactie@pzc.nl der de indruk. „Oma, tai chi is ge woon een beetje langzaam bewegen. Ik zit sinds kort op kungfu, die vechtsport weet je wel? Dat is pas heftig" Ze had het wel eens op tv gezien. De zoon in het gezelschap wilde ech ter niet achterblijven en deed ook een duit in het zakje: „Ik zit op tjap-tjoy." Gegrinnik was zijn deel. Hij volgt sinds kort inderdaad een Chinese kookcursus. MIDDELBURG - Het museum Voet bal Experience in Middelburg had gisteren een feestje te vieren. Het museum heeft sinds de opening eind vorig jaar al 100.000 bezoe kers over de vloer gehad. „We hebben iedereen geteld die in het museum is geweest", zegt woordvoerster Morien Janse van Voetbal Experience. „Dus ook groe pen die hier vergaderd hebben. Want ook die mensen hebben een rondleiding door het museum ge had." De Voetbal Experience is op 17 de cember vorig jaar feestelijk geo pend door Guus Hiddink, in het bijzijn van de initiatiefnemers van het museum Matty Verkamman, Hugo Borst en Jaap de Groot. Begin dit jaar voorspelde Sven van Rijswijk van Zeeland Attracties, waar Voetbal Experience deel van uitmaakt, al dat er dit jaar meer dan 200.000 bezoekers zouden ko men. Hij baseerde zich toen op de grote toeloop in de eerste twee we ken. Een van de gezinsleden van de fa milie Pecasse uit Nijmegen, was gisteren de 100.000-ste bezoeker. Het gezin is in Zeeland op vakan tie. Ze zijn verwelkomd met een bos bloemen, gratis toegang en een pas van Zeeland Attracties. De Voetbal Experience in Middelburg is een van de grote publiekstrekkers in Zeeland. Zeker nu in het hoogseizoen, doet het museum goede zaken. Giste ren verwelkomde het voetbalmuseum de 100.000-ste bezoeker sinds de opening in december. foto Ruben Oreel Vandaag heeft ABONNEE dhr. F.G. Schoenmaker uit Goes VOORDEEL 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23