Oma's pesten volop O ipt Dode bij busongeluk in noorden van Frankrijk FEESTEN VERGADEREN PZC Ov-chipkaarttruc Spelers Vlissingen gaan maandag trainen en verder Word ook abonnee! weer tijd de kwallenbak 2 en 3 VERZORGINGSHUIZEN Amsterdam, Ahoy 10 en 11 li- pak van pesten vergemakkelijken. In het protocol staat precies be schreven op welke signalen het personeel moet letten, wat onder pesten wordt verstaan, wat de ge volgen zijn voor de slachtoffers en hoe het treiteren aan te pakken. Daarmee worden beleid en aan pak in ieder verzorgingshuis gelijk. pagina 4: onderschat probleem BRUSSEL - Door een ongeval van een Nederlandse bus gisteravond op de Franse autosnelweg A2 zijn een dode en meerdere zwaarge wonden gevallen. Dat zei een woordvoerder van de brandweer van Quiévrain vlakbij de grens met België. Eén persoon is omgekomen, zeven passagiers raakten zwaargewond. Er is een tiental lichtgewonden. Zestien mensen bleven ongedeerd, aldus de woordvoerder. Er zijn tegenstrijdige gegevens over het aantal inzittenden. Vol gens de Belgische brandweer ver voerde de Nederlandse bus 34 per sonen, volgens de Franse politie 52. Om nog onbekende reden raak te de bus van de weg. De bus heeft een Nederlands kenteken. Het is niet bekend of er ook Nederlan ders in de bus zaten. De precieze oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Er was geen ander voertuig bij het ongeval betrok ken. Volgens de Franse politie is de bus van de weg geraakt nadat de chauffeur tijdens de rit in slaap was gevallen, zo meldde de krant Le Figaro. Het ongeval gebeurde rond half negen gisteravond op de A2 bij Crespin, zo'n 12 kilometer meKÊBsmmmm HILVERSUM Treinreizen met twee ov-chipkaar- ten kan - legaal - veel opleveren. Dat heeft de redactie van EditieNL ontdekt. Bij een treinreis van A naar B moet bij A met kaart 1 wor den ingecheckt en bij B niet wor den uitgecheckt. Op de terugreis wordt bij vertrek en aankomst met kaart 2 zowel in- als uitgecheckt, maar één halte voor locatie A moet nog snel met kaart 1 worden uitge checkt. Zo wordt een groot deel van de heenreis niet geregistreerd. De NS erkennen dat 'het systeem te omzeilen' is. VLISSINGEN Het grootste deel van de selectie van VC Vlissingen gaat maandag voor het eerst dit seizoen trainen. Gisteravond kwamen de spelers en het bestuur van de club bij elkaar om over de problemen van de afge lopen weken te praten. Volgens trainer Roy Hendriksen gaat hij zelf met de spelers een veld huren bij de gemeente. VC Vlissingen heeft grote financiële problemen. pagina 28 en 29: Roy Hendriksen houdt hoop Zeeland: 2, 3, 21 t/m 26; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Service: 27; Sport: 28 t/m 33; Bijlagen: Zomer, Spectrum en Reizen/Wonen/Media, waarin opgenomen Televisie. ten noordoosten van Valencien nes. Het was een bus van Euroli- nes, een organisatie die goedkope busreizen verzorgt. De bus was on derweg van Amsterdam naar Pa rijs. Brandweerkorpsen waren snel ter plaatse, evenals meerdere hulp diensten. De autosnelweg was ge blokkeerd in de richting van Bel gië naar Frankrijk over een afstand van zo'n 5 kilometer. Pestende ouderen moeten zich schamen reageer op www.pzc.nl mOHZIII reacties: 280 Specialisten zijn terecht woedend eens -igj 28% I 72% Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555547 BUNNIK - Het Nationaal Ouderen- fonds wil heel snel een pestproto- col waarmee verzorgingshuizen het pesten onder ouderen de kop in kunnen drukken. Treiteren is een groot probleem in de huizen; 20 procent van de be woners gaat eronder gebukt. Het feit dat mensen nauwelijks keuze hebben voor een verzorgingshuis, is een van de oorzaken van dit ho ge cijfer. Dat liet de organisatie gis teren weten. Mensen kunnen wel een voorkeur uitspreken voor een huis, maar meestal komen ze waar plaats is. Iemand die als kind werd gepest en in dezelfde omgeving blijft wo nen, belandt meestal in een verzor gingshuis in de buurt. De vroegere pesters zien hun kans waar en be ginnen weer van voren af aan. De slachtoffers keren zich vaak van de andere bewoners af, zijn zenuw achtig, bang en depressief Een pro tocol kan het herkennen en de aan- De brandweerkorpsen van Valenciennes, Lille, Bergen en Quiévrain waren snel ter plaatse, evenals meerdere hulpdiensten om de passagiers uit de bus te helpen. foto Francois lo Presti/ANP 252e jaargang nr. 189 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN v%l Prachtige zonnige dag, 24° ZATERDAG 14 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - ZEEUWSE HOTELS RESTAURANTS Multifunctionele zalen Combinatie tussen werken en ontspannen. Goed bereikbaar Ruime parkeergelegenheid. er is veel mogelijk! T +31(0)118 - 410 502 www.amadore.nl Amadore, grenzeloos gastvrij www.amadore.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1