Lekker sportief relaxen in Zeeland 4l Zomergasten zaterdag 14 augustus 2010 Rondleidingen op fuchsiatuin Zomerweelde. Open op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en za terdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. Herenweg 2. Dorpswandeling Cadzand. Onder leiding van een deskundige gids komt de historie van Cad- zand-Dorp tot leven. Een nog goed herkenbaar Mid deleeuws ringdorp met in het midden de gotische kerk uit begin 14e eeuw. Deelname is gratis. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Ver trek om 14.15 uur vanaf 't Plakkebord bij de Maria- kerk, Mariastraat. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Colijnsplaat Colijnsplaatsedagen. Sinds 2003 worden de gezelli ge Colijnsplaatse Dagen gehouden in het tweede weekend van augustus, voorheen bekend als de Vis- serijdagen. Vandaag zijn er weer tal van activiteiten voor alle leeftijden. Er zijn rondvluchten met een helikopter en rondvaarten vanuit de haven. Programma op www.colijnsplaatsedagen.nl. Domburg Circus in Domburg. Deze week is het circus in Domburg. Op zaterdag 14 augustus 16:30 -19:30 komt het circus kids orkest met vrolijke kleuren. Dinsdag 17 augustus 16:00 - 20:00 kan er op 't Groentje gegleden worden op de glijhelling clown, daar is ook een circus spelpakket. Donderdag 19 augustus 16:00 -20:00 is er op 't Groentje weer een Springkussen Clown en Hartenjukebox met schminkstand. Hoofdplaat Rondleidingen Schapenboerderij'Goede Hope'. Ie dere woensdag, zaterdag en zondag genieten van een rondleiding op schapenboerderij 'Goede Hope' met verschillende schapenrassen. Een mooie tocht met huifkar door de schitterende omgeving waar onder het schorre gebied maakt deze excursie compleet! Deelname: 5,- euro p.p. (kinderen t/m 3 jaar gratis). Westlangeweg 16, vanaf 14.00 uur. OKapelle Fietsen langs de fruitboomgaar den. Het Fruitteeltmuseum in Ka- pelle organiseert een fietstocht vol met activiteiten en demon straties langs de appel- en peren boomgaarden in de omgeving van Kapelle. Deelna me kost 4,00 euro, inclusief museumbezoek. De fietstocht is ca. 35 km lang en kan de hele dag ge reden worden. Vanaf 9.00 uur tot 17.00 uur is het museum geopend. Middelburg Tweedehandsmarkt met antiek en curiosa, Markt, 09.00 tot 17.00 uur. Wandeling langs monumentale bomen. Om 14.00 uur start een wandeling langs monumentale bo men in de binnenstad van Middelburg. Vanaf de Markt voor het oude stadhuis neemt een IVN-gids ZATERDAG 14 AUGUSTUS Aardenburg Fietstocht langs de Staats- Spaanse Linies in West Zeeuws-Vlaanderen. De route ca. 28 kilometer, voert vanuit Aardenburg, via de Kruisdijkschans, de linie van Fontaine, Cantelmolinie, Fort Sint Isabella, Retranchement, Sluis en de Olieschans terug naar Aardenburg. Start om 13.30 uur bij Archeologisch Museum, Marktstraat 18. Deelname: 7,50 euro p.p. (ind. kopje koffie en gids). Minimum aantal deelne mers 10, maximum 20 personen. Axel Kunstroute stadswandeling Axel. Een gids leidt u langs de vele kunstwerken die Axel rijk is en zal u vertellen over de kunstenaars die ze gemaakt heb ben. Onderweg zal ook gewezen worden op de ver schillende bouwstijlen uit verschillende perioden. Aanvang om 10.00 tot 12.00 uur, start vanaf de Markt, stop bij het museum, lengte ca. 3 km. Bruinisse Natuuractiviteiten bij jachthaven Bruinisse: Ontdek de natuur en het water. Voor jongens en meiden van 7 t/m 12 jaar. Deze activiteiten worden georga niseerd door WILDzoekers in samenwerking met Jachthaven Bruinisse. WILDzoekers is het jeugdaan- bod van Vogelbescherming en Natuurmonumen ten. Het programma duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Opgeven kan bij Jachthaven Bruinisse: tele foon 0111-481485. Burgh Folkloredag 'de Burghse dag', Centrum, van 10.00 tot 17.00 uur. Met parade in klederdracht en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging o.a. ringsteken en sjezenrijden rond de kerk, kinderspelen, treintje, oude auto.s en legervoertuigen, paardendressuur, boerenmarkt, creamarkt, braderie en diverse optre dens van muziek en klederdracht. Buttinge Middellandse Zeetuin Uilenbroek. Wim Uilenbroek is de bedenker en uitvoerder van de zeer bijzonde re Middellandse Zeetuin in Buttinge (Grijpskerke) met veel palmen, cypressen en bamboesoorten. Open op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Cadzand Staatscircus van Moskou-Holiday. Voor meer informatie: www.mos- koucircus.nl. 25e Vliegerfeesten Cadzand. Jaarlijkse Vliegerfees ten bij Strandpaviljoen Caricole. Met een geva rieerd programma met vele vliegergroepen uit bin nen- en buitenland. Gratis deelname. Strandpaviljoen Caricole, Boulevard de Wielingen 1A, duinovergang 8, vanaf 11.00 uur. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl archieffoto Peter Nicolai Struisvogelboerderij in Aardenburg. Frank Heese 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' diend. „We hebben deze keer een echte re laxvakantie", vertelt hij. Het is namelijk al de zevende keer dat de familie Zeeland aandoet en ditmaal doen ze het rustig aan. Ze zitten al twee weken in een bungalow in Oostkapelle. „Het bevalt ons er prima, je kunt overal zo naar toe. Het is er ook lek ker rustig." Over wat ze de komende week gaan doen, is Frank heel concreet: „Naar het strand, joggen, fietsen, relaxen, eten en drinken. Oh ja, en slapen natuurlijk", grapt hij. De sportieve man heeft al veel fietstochten over Walcheren gemaakt. „Van Oostkapel le fiets je zo naar Vlissingen en Domburg". Ook van de Zeeuwse keuken kan Frank wel genieten. „De vis is hier heerlijk en de mosselen zijn helemaal uit de kunst! Maar van een simpel patatje kunnen we ook ge nieten hoor." Hij vindt Middelburg lekker rustig. „Je kunt goed shoppen en lekker rondkijken maar daar komen we niet zo zeer voor. Ge woon lekker fietsen. Heerlijk." Hefgezin staat nog een week relaxen te wachten. Dat hebben ze goed bekeken! Paspoort: Naam: Frank Heese Woonplaats: Gelsenkirchen, Duitsland Gezien in: Middelburg door Tim Hamelink De goedlachse Frank Heese uit het Gelsenkirchen wacht in het zonnetje op een bankje in Middelburg tot zijn vrouw en kinderen klaar zijn met winkelen. Even lek ker zitten en uitrusten, dat had hij wel ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 126