barbecue iMfa* wmm middelburg ZEEUWS MUSEUM ZWARTVOET INDIANtN avonturen van een zeeuwse verzamelaar zaterdag 14 augustus 2010 miniatuur Walcheren baan deze gezonde zenuwen. Mijn vlieger- varing bestaat uit enkele lijnvluchten, dus vooruit en naar boven kijken is even wen nen. Eenmaal in de lucht ontspan ik meteen. Wat een uitzicht! Zeeland is één grote plat tegrond vanaf hier. Links van ons ligt Zeeuws-Vlaanderen, rechts de Oosterschel- de, recht vooruit Walcheren en boven mij komen de wolken langzaam dichterbij. „Het is vandaag een heldere dag", hoor ik door mijn koptelefoon. Dan gaat de motor uit. Gelukkig is dat de bedoeling. Een golf van rust vult de cockpit en de koptelefoon mag af Praten gaat prima zonder. Nu begint het zweefvliegen pas echt. De kunst is thermiek in de lucht vinden. Aan gezien wolken worden gevormd door deze luchtstromen, gaan we op zoek. Onder een grote wolk drukt de stuurknuppel te gen mijn rechterdij. „Hier zit veel ther miek. Door in rondjes te vliegen, blijven we klimmen", legt Jos uit. De hoogtemeter geeft inderdaad een klim van een meter per seconde aan. Naast me zie ik een vogel met gespreide vleugels langskomen, die ge bruik maakt van dezelfde thermiek. Jos trekt de neus van het vliegtuig op en laat hem weer zakken. Kriebels in mijn buik. „Even plagen", lacht hij. Een klein raampje fungeert als airco. Zodra ik het openzet, klinkt het geruis van de wind door de cockpit. Nieuwsgierig vraag ik )os hoe het zweven werkt zonder wolken. „Dan vlieg ik over de relatief warme plekken waar de lucht stijgt, zoals steden." Ik realiseer me hoe veel zeilen overeenkomt met zweefvlie gen. Beide sporten zijn op windkracht en sommige termen komen zelfs overeen. De havenmeester, wind zoeken, loef en lij. Een oud Engels spreekwoord luidt: What goes up, must come down. Zo ook dit zweef vliegtuig. Na toestemming van de verkeers toren komt de grond onwaarschijnlijk snel dichterbij: miniatuur Walcheren wordt weer Walcheren. Het landen gaat soepel en voor ik het weet sta ik weer met beide benen op de grond. Jos Schrier helpt Rianne het zweefvliegtuig in en geeft uitleg over de cockpit. Bereidingswijze Doe het water, de suiker en de munt in een pan en breng het geheel aan de kook. Zeef de muntblaadjes er uit en laat het vocht weer afkoelen. Voeg vervolgens het citroensap en het bruiswater bij het afge koelde vocht. Mix met een staafmixer het eiwit door de massa tot het volledig is op gelost. Draai tenslotte het ijs in de ijsma chine volgens instructies van de fabrikant. Schenk wat van de koude sohp in een diep bord, schep een bolletje van de sorbet in het midden en garneer met munt. donderdag 9 t/m zaterdag 11 september, 20.00 uur zondag 12 september, 15.00 uur. locatietheater nabij toerlt aquaduct entree 12,50. reserveren: www.theaterverkoopzeeland.nl Info/route: www.demanvanlamancha.nl/www.theaterdewegwijzer.nl !t*et veirlhaSI van Oor» Quóeote 10.07- 07.11 2010 www.zeeuwsrriuseum.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 125