Europese tourkaart Van de Plasse favoriet voor titels in ZZ en Z Winst koppel Van Boven/Valent 'Het zijn grote stappen die ik zet. A/1 aar ik weet waarvoor ik het doe. En daar moet nu twee jaar alles voor wijken.' z BIH "J Michiel Hermans door René van Stee SINT JANSTEEN - Hij had al vier jaar geen club meer aangeraakt. Totdat Michiel Hermans zich liet verlei den tot het weer eens slaan van een balletje. De passie was snel te rug. Bovendien boekte de 23-jari- ge inwoner van Sint Jansteen veel progressie. Zoveel zelfs dat hij nu volwaardig lid is van de Professio nal Golfers Associatie Nederland en als eerste Zeeuw ooit op jacht gaat naar een tourkaart voor de European Tour. „Wie had dat ooit kunnen denken", zegt Hermans op een toon alsof het hem alle maal is overkomen. Als zesjarig ventje zette de Zeeuws-Vlaming zijn eerste schre den op golfbaan van De Woeste Kop in Axel. Lachend: „Toen raak te ik natuurlijk nog helemaal niks." Met zijn ouders Roger en Carla, nog altijd fervente golfers, verhuisde hij naar Club Ternesse in Wommelgem. De reden: de golfbaan van het dorp ten oosten van Antwerpen was groter dan het toen over negen holes beschik kende De Woeste Kop. Het talent van Hermans bleef niet onopgemerkt. Op zijn twaalfde trad hij toe tot de Belgische jeugd- selectie. Daarin deed hij goed mee. Toch haakte hij op zijn zes tiende af „Het was op den duur geen spelletje meer. Het plezier nam erdoor af. Ik was blijkbaar niet toe aan het serieuze werk. Net zoals het nog te vroeg was om te besluiten om voor een profcar rière te gaan." School en vervolgens zijn werk in de makelaardij vulden in belang rijke mate Hermans' dagen. Totdat hij in 2007 de club weer ter hand nam. „Ik ging een keertje mee met m'n ouders. Dat beviel bijzon der goed. Voor ik het wist, was ik verkocht." Al gauw werd er een rigoureus be sluit genomen: Hermans zou zich fulltime op het golf storten. Uiter aard met de volledige steun van zijn ouders. Het begon met vier uur trainen per dag. Dat beteken de onder meer hard werken aan balgevoel (met name het sturen van de bal naar een plek die een speler bij een slag voor ogen heeft) en putten. Ook volgde er veel krachttraining. De nadruk lag daarbij op de ontwikkeling van de voor golfers belangrijke rugspie ren. „Maar ook op het kweken van langere spieren. Daardoor krijg je snellere reflexen en meer explosiviteit. En je lichaamsbe- heersing neemt erdoor toe." Met die explosiviteit zit het wel goed. Bij de afslag of drive legt Hermans de bal zo'n driehonderd meter weg. „Maar dan ben je er nog niet. Want ook aan het korte spel en het putten moet keihard worden gewerkt. En vergeet het mentale aspect niet. Te veel emo ties zijn funest. Daar helpt een mental coach me bij." Hermans, inmiddels toegetreden tot de landelijke top tien, heeft in middels een dagtaak aan het gol fen. En als hij het daarna nog niet beu is, kan hij zelfs afslaan op het strakke gazon van de immense tuin achter het ouderlijk huis in Sint Jansteen. Sinds twee jaar worden de zaken nog serieuzer aangepakt. Zo volg de vanaf september 2009 een zes maanden lange trainingsstage in Australië. Samen met zijn Bel gische collega en vriend Nicolas Colsaerts, tegenwoordig de num mer zestig van Europa, ging Her mans in Brisbane de strijd aan met sterke Australische tegenstan ders. „We speelden op banen uit het professionele golf. Dus heel smal, heel lang en met supersnelle greens. Als je daarop de put miste, bleef die bal maar gaan." door Lucien Roelandt Koen Leenhouts (foto) was in de zesde ronde van het HZ-toernooi Sven Stange de baas. foto Lex de Meester Andere tussenstops waren in Zuid-Afrika, waar hij twee keer tweeënhalve maand trainde met zijn uit dit land afkomstige coach Ben Fouchee. Al die arbeid heeft duidelijk zijn vruchten afgewor pen. „Want ik mag me de enige fiillprof van Zeeland noemen." Een kleine drie weken terug be gon het echte werk. Toernooien in Mont Garni en- Houthalen heeft Hermans al achter de rug. Het derde wordt het Omnium of Belgium in Beringen, onderdeel van de Alps Tour die twee niveaus onder de European Tour ligt. Die European Tour, het hoogst be reikbare in Europa, is zijn ultieme doel. De eerste kwalificatie is eind deze maand in Lissabon. Als die met goed gevolg wordt afgelegd, volgt er een kwalificatietoernooi in het Spaanse Jerez of Murcia. Tenslotte is er de finale op het PGA Catalunya Golf Resort in Girona. Als de Zeeuws-Vlaming daar naar behoren presteert, be machtigt hij de felbegeerde Euro pese tourkaart. Mocht dit onverhoopt niet luk ken, dan gaat hij in Zuid-Afrika spelen in de Sunshine Tour. Die wedstrijden liggen op een iets la ger niveau dan de European Tour. „Heel mooi dus en ook behoorlijk lucratief En aangezien de kosten van levensonderhoud in Zuid-Afri ka veel lager liggen dan bij ons, hoef ik me qua financiën weinig zorgen te maken." Zuid-Afrika wordt ook Hermans' thuisbasis. Hij gaat er in Parel (in de buurt van Kaapstad) samenwo nen met zijn Zuid-Afrikaanse vriendin Leigh Friggens. „Inder daad, het zijn grote stappen die ik zet. Maar ik weet waarvoor ik het doe. En daar moet nu twee jaar al les voor wijken." Want dat is de tijd die Hermans zichzelf geeft om de European Tour te halen. fr. SCHAKEN Vlissingen. Hogeschool Zeeland schaaktoer nooi, zevende ronde: Erwin l'Ami (Woer- den)-Krishnan Sasïkiran (India) remise, Twan Burg (Schijndel)-Vyacheslav Ikonnikov (Rus) re mise, Thomas Henrichs (Dui)-Viktor Erdos (Hon) remise, Michael Hoffmann (Dui)-Bernd Kohlweyer (Dui) remise, Roeland Pruijssers (Utrecht)-Ahmad Siar Wahedi (Dui) 1-0, Mi- chaela Sandu (Roe)-Manuel Bosboom (Zaan dam) remise, Jan Baljé (Groningen)-Matthieu Freeke (Terneuzen) 0-1, Koen Leenhouts (Nij- megen)-Sven Stange (Vlissingen) 1-0. Stand aan kop: 1. L'Ami, Sasikiran, Ikonnikov, Burg 6,0. 5. onder anderen Henrichs, Erdos, Pruijssers, Freeke, Hoffmann, Kohlweyer 5,5. TENNIS Middelburg. Drukkerij Verhage MLTC-toer- nooi. ME5: K. de Lange-D. de Rijke 4-6 7-5 10-4. ME6: A. van Bree-J. Albregtse 2-6 6-4 10-3. ME6-35+: R. van Ruiten-W. van Leeuwen 7-5 6-4. Vrouwenenkelspel. VE5: K. Houmes-R. Slagboom 6-4 6-2. Mannendubbelspel. MD5: J. Albregtse/V. van der Meijden-M. de Jonge/B. van Sabben 6-2 6-3. MD6-35+: M. Gertoenis/M. Stracke-J. Jansen/K. Ringelberg 7-6 6-1. Gemengddubbelspel. GD6: P. Petrignani/T. Leenstra-F. de Jonge/D. Veenstra 6-2 7-5. Zierikzee. Veteranentoernooi 35+. Mannen- enkelspel. ME6: P. Renger-W. Webers 6-3 6-1. Mannendubbelspel. MD5: J. van der Have/J. van der Linden-P. Roggeband/R. SChimmelpen- NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De rui- ters en amazones van de Regio Zee land van de KNHS strijden mor gen in Nieuw- en Sint Joosland om de provinciale springtitels en de daaraan verbonden startbewij zen in Ermelo. In de klasse ZZ is titelverdediger Carolein van de Plasse met Delta Mossels Solovely de favoriet. Maar Piet Huige zou met Uccello wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. De stylist uit Nisse moest in 2009 met de Baloubet Du Rouet-zoon genoegen nemen met het zilver en is ongetwijfeld uit op revanche. En gezien de uitslagen van de laatste weken verkeert de combinatie in een uitstekende. Cindy Perdaen stuurde vorig jaar What's in a Name naar de titel in de klasse Z. Bovendien won ze met Walloniki het zilver. De ama zone uit Sas van Gent gooit nu bei de viervoeters in de strijd om de ti- tel in het ZZ en mag zeker niet worden onderschat. Ook in Z heeft Van de Plasse met Delta Mossel's Jantje een belangrij ke troef in handen. Maar met Wil- ma Stouten met Stouten's Suprice, Nadine Timmerman met Up to Go en Annelore Willeboer met Taxi Buuron liggen er meer kapers op de kust om de titel van Cindy Perdaen over te nemen. In M is Ellen Briquet huizenhoog favoriet. De amazone uit Zaamslag heeft er drie ijzers in het vuur. En het is bekend: als ze de nul op de lei weet te houden is ze qua tijd bijna niet te kloppen. Jeanine van Eijzeren vormt met Dame Blanche een combinatie die daartoe wel in staat mag worden geacht. Dat be wees de pas veertienjarige amazo ne onlangs nog tijdens Jumpin de Weel, waar ze met de Clinton- dochter vijftig profs achter zich hield. Kim Huige, die met Zagita en Winti van de Wiel aan de start verschijnt, zou wel eens kunnen profiterende van de titanenstrijd tussen de beide kemphanen en de lachende derde worden. In de klasse L is Yvonne Jakobsen met Ausi-ausi de te kloppen combi natie. Martin de Kroo zou echter wel eens optimaal kunnen profite ren van eigen accommodatie. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland verloor twee weken geleden door een beenbreuk zijn topper Ushi K, maar blijkt in Troela Bella K al een opvolger te hebben gevonden. Dat bewees hij een week geleden met een fraaie tweede plaats op het concours van het Vlissingse Schel- destad. „Troela Bella is het paard van mijn zus", vertelde hij. „Maar zij rijdt weinig wedstrijden. Vandaar dat ik haar nu start. Het is een fijn paard dat niet alleen goed dressuur kan lopen, maar ook aardig kan sprin gen." door Henk van de Voorde SINT JANSTEEN - In het De Kroon Smash tennistoernooi in Sint Jan steen maakten John van Boven en Patrick Valent geen fout in hun eerste optreden in het dubbel-6. Het als derde geplaatste duo klop te Harm Prijs en Frank Ivens niet zonder moeite met 7-5 6-4. Van Boven en Valent zetten iets meer druk dan netspeler Prijs en baseliner Ivens. Ze krijgen zater dag in de halve finale te maken met de winnaar van het treffen tussen Bert Dutree/Werner Tak en Martin Hollestelle/Filip de Smet. Deze partij wordt vandaag gespeeld. In de enkel-5-poule zegevierde de als eerste geplaatste Gino Roctus in zijn eerste optreden met 6-2 6-3 over Gijs Donze. De favoriet van Vogelvlucht uit Vo gelwaarde moet het morgen opne men tegen Bram Donze en zon dag in de veredelde finale tegen de taaie Michel Pateer. nink 7-6 7-5. MD7: J. IJzelenberg/C. van Tiggel- hoven-J. Heijboer/W. Kafoe 6-1 7-5, M. Jonker/J. Lagendijk-F.K. de Jong/E. Schenk 6-1 6-1. Vrouwendubbelspel. VD6-50+: A. Krabbendam/M. van Urk-N. de Jong/M. Visser 6-3 7-6. VD7: Y. Ganzeman/A. in 't Veld-B. Voermans/R. Voermans 6-4 6-3, M. Deurloo/N. Deurloo-S. Vermue/C. der Wedu wen 7-6 6-3. Gemengddubbelspel. GD7: H. van Veen/C. Suur-D. Leerstra/J. Leerstra 7-5 6-3. Kruiningen/Waarde. Scaldis Open. Man nendubbelspel. MD5: L. Huissoon/M. Huis- soon-P. Bustraan/M. Pikaar 7-6 6-0. MD6: M. van Houte/J. van de Vreede-P. Joosen/M. Zan- dee 7-5 6-3, L. van de Vreede/H. van Weele-H. van Liere/M. Westdorp 6-2 6-4. Vrouwen dubbelspel. VD7: L. Bruynzeel/M. van Wen- sen-C. Mans/M. Proost 6-.3 6-2, M. de Kunder/T. Poley-I. de Braal/A. van Dijke 6-4 6-4. Gemengddubbelspel. GD6: K. Sent/R. Schrier-L. van Gilst/M. van Kleef 6-4 6-3, P. Traas/L. de Koeijer-H. Waterman/A. Kole 3-6 6-4 7-6. Brunssum. Nationaal ranglijsttoernooi, vier sterren. Mannenenkelspel, eerste ronde: F. Clausing-G. ter Woorst 6-3 4-6 6-2, A. van der Bijl-R. Lindenbergh 6-4 6-2. Tweede ronde: F. Clausing-A. Pastoors 6-4 6-2. Vrouwenenkel spel, eerste ronde: B. Verhulsdonk-M. Wolfert 6-3 6-2. Roden. Nationaal ranglijsttoernooi, twee sterren. Mannenenkelspel, eerste ronde: A. Nonnekes-H. Kroon 6-2 6-1. TOUR DE L'AIN Lees over de Tour de l'Ain van Johnny Hoogerland en Nick van der Lijke op www.pzc.nl/tourdezelande AJAX Reageer op de stelling 'Ajax gaat wederom een teleurstellend seizoen tegemoet' op www.pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73