241 zeeland 'Daar waar nu het Rechtszaak weer uitgesteld Grootscheepse zoektocht bij Renesse blijkt paniek om niets Steun voor pleidooi extra haven Oproep getuigen Van Etten brieven NATUURRAMP Ullah Saïf maakt zich zorgen over zijn familie in Pakistan Haven Cadzand Pinautomaten auping 1 vrijdag 13 augustus 2010 z Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl 'Nog geen helderheid over haven bij Cadzand' kopt de editie Zeeuws-Vlaanderen van zaterdag 7 augustus. In 1947 wordt het haven tje van Cadzand, dat ernstig aan het verzanden was, door Rijkswa terstaat te koop aangeboden aan de toenmalige gemeente Cadzand. Er was 90 procent subsidie beschik baar voor de aankoop. De gemeen teraad ging er niet op in. Men was bang voor de jaarlijks terugkerende lasten (uitbaggeren). In 1953, na de ramp, doen diverse landelijke wa tersportinstanties alle moeite het haventje alsnog te behouden. Rijks waterstaat wil op dat moment 'alle gaten dicht'. Een dijk om het ha ventje heen leggen zoals in Bres- kens was een tweede optie maar omdat het economisch belang on voldoende werd aangetoond ging ook dat niet door. Jarenlang heeft men in Cadzand spijt gehad als ha ren op het hoofd dat men niet al les op alles heeft gezet het haventje te behouden. Nu doet zich de unie ke situatie voor dat Rijkswaterstaat aan alle kanten wil meewerken en wat gebeurt er opnieuw? Men is bang voor de jaarlijks terugkerende onderhoudskosten. Ik hoor over een aantal jaren alweer het gewee klaag in Cadzand en omgeving. Waarom hebben we toen niet met vereende krachten.... 'Met vereen de krachten' is helaas nogal eens het probleem in Cadzand-Bad. Heel spijtig. Let op: over enkele tientallen jaren ligt er voor Knok- ke-Heist een eiland met een schit terende jachthaven. Peter de Lijser Ghistelkerke 33, Breskens Hoezo begrip voor de Rabobank? 'De Thoolse SP trekt aan een dood paard', analyseert de krant van dinsdag 10 augustus naar aanlei ding van onze reactie op de weige rende pinautomaat tijdens de bra derie in Sint Maartensdijk. De krant praat de bank na en stelt: 'Daar komt bij dat andere banken, die allang geen diensten meer leve ren in de Thoolse dorpen, de dans ontspringen.' Mijn vraag is of de krant één Thools dorp kan noe men waar een andere bank eerder zijn automaat weghaalde. Dat zal niet lukken, want ze waren er nooit. De Rabobank is groot gewor den met het geld van plattelanders en had als enige in vrijwel elk dorp een kantoor. Nadat die kantoren al eerder werden opgedoekt volgen nu veel pinautomaten. Die 'servi ce' leidt tot toestanden als tijdens de braderie van Smerdiek. Dat an dere banken nooit automaten op de dorpen hadden is logisch, want de banken hebben afgesproken dat de Rabo het platteland bedient en ING en ABN/Amro de steden. Die concurrenten kan de Rabo dus niets verwijten. De Rabobank be heert van oudsher het (spaar)geld van de plattelanders en is daarom de bank die er voor moet zorgen dat dorpsbewoners zonder vele ki lometers te moeten reizen hun ei gen geld kunnen opnemen. Kees Slager Schelphoekseweg 1, Poortvliet (Kees Slager is lid van de Eerste Kamer voor de Socialistische Partij) door Marcel Modde Wanneer houdt het daar op?" Ullah Saïf (50) koestert nog een sprankje hoop dat het antwoord op zijn retori sche vraag een positieve uitkomst zal hebben en verzucht: „Maar eer lijk gezegd weet ik het ook niet meer..." Een zware aardbeving (2005), bom aanslagen door de Taliban, een ern stig vliegtuigongeluk vorige maand en nu weer de hevigste overstromingen in de 63-jarige ge schiedenis van het land door aan houdende regenval. De uitbraak van een golf dodelijke infectieziek ten ligt al op de loer en door de grotendeels vernielde oogst dreigt ook hongersnood. Ullah zapt op de computer in hoog tempo heen en weer tussen de nieuwssites van BBC, Geo TV Al Jazeera en plaatselijke kranten voor de laatste berichten. „Het wa ter in de lager gelegen gebieden stijgt nu ook", vertaalt Ullah het sierlijke schrift. Buiten klotst het water tegen de ramen van zijn huis in de historische binnenstad van Zierikzee. „Nieuwe voegen", verklaart hij enigszins besmuikt het gespuit vanaf de steiger op de stoep. De beelden uit zijn geboorte streek, die hij 22 jaar geleden ver liet, vervullen hem met ontzet ting. Zijn familie woont nog steeds in de provincie Punjab, rond Laho re, niet zo heel erg ver meer uit de klauwen van de kolkende Indus. Ullah Saïf volgt vanuit Zierikzee op de voet het nieuws over het verwoestende „Wanneer de Chenab daar ook bij niets en niemand ontziet. „Moet komt, dan is de ramp helemaal je kijken!" Ullah slaat een hand niet meer te overzien. Daar moet voor z'n mond en zwijgt. Een je toch niet aan denken!" Op films oude man, omgeven door het en foto's is goed te zien hoe de ver krachtige water, heeft zich vastge- buiten z'n oevers getreden rivier klampt aan iets wat lijkt op de re- door Wout Bareman TERNEUZEN - B en W van Terneu- zen praten binnenkort met Rijks waterstaat over de mogelijkheid extra ligplaatsen in de Oostbuiten haven in Terneuzen te creëren. Ze honoreren daarmee een plei dooi van fractievoorzitter Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen) voor de aanleg van een vlucht- en overnachtingshaven pal achter pa viljoen Westbeer, aan de Wester- scheldekant van de Oostsluis. Van Boom vindt dat de gemeente voor de financiering van het pro ject een beroep moet doen op de knelpuntenpot van 100 miljoen eu ro van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Het raadslid wees het college eerder op de belangrij ke rol die de haven van Terneuzen in de toekomst speelt als schakel op de noord-zuidroute tussen Rot terdam en het noorden van Frank rijk, zeker als de nieuwe Schel- de-Seineverbinding in gebruik wordt genomen. Extra ligplaatsen zijn dan geen overbodige luxe. Het college buigt zich ook over de veiligheid op het Kanaal Gent-Ter- neuzen. Dat gebeurt in samen spraak met de provincies Oost-Vlaanderen en Zeeland. TERNEUZEN - De politie is op zoek naar getuigen van een valpartij op dinsdag 10 augustus in de Guido Gezellestraat in Terneuzen. Hierbij liep een 15-jarig meisje uit Terneu zen een hoofdwond op. Ze werd om 19.52 uur aangetroffen op het fietspad en kon zich niets herinne ren. Het is mogelijk dat ze is aange reden door een (brom)fietser. De politie vraagt getuigen zich te melden op het politiebureau of via nummer 0900-8844. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft de zaak tegen een 38-jarige inwoner van Zierik zee voor de tweede keer uitge steld. De rechtbank had de zaak eind mei behandeld maar aangehouden om de reclassering de gelegenheid te geven maatregelen te formule ren, die bij een tbs met voorwaar den hoorden. Tijdens een gesprek met de reclasseringsmedewerker maakte de Zierikzeeënaar overdui- WESTERSCHOUWEN - Vijf redding boten, een helikopter, een plezier jacht, een motorambulance, ge spartel in het water en een evacua tie van badgasten. Dat waren de in grediënten van een grootscheepse zoektocht woensdagmiddag in de zee bij Renesse. Een onnodige zoektocht, bleek later. Het begint rond 15.25 uur op het strand. Een badgast slaat alarm om dat hij een drenkeling onder water ziet verdwijnen. De man spreekt van 'gespartel en een armzwaai'. De redders zijn op dat moment druk bezig een hysterische moe- delijk daar geen trek meer in te hebben en dus gebeurde er niets. Vlak voor de zitting liet zijn raads man weten dat zijn cliënt in een 'emotionele opwelling' had gehan deld en dat hij alsnog wel degelijk graag wilde meewerken. Om de reclassering alsnog de gele genheid te geven een aantal voor waarden op papier te zetten be sloot de rechtbank de zaak aan te houden tot 1 oktober. De Zierikzeënaar wordt onder meer der te kalmeren, die haar kind is kwijtgeraakt. Zelf hebben ze niets gezien. Toch wordt een zoekactie gestart en groot alarm geslagen. Totaal vijf reddingboten van de strandreddingsbrigade (SRB) ruk ken uit. KNRM-reddingboot Ba ron van Lynden vaart uit om te as sisteren. Ondertussen haalt de SRB alle strandgasten uit het water zodat beter gezocht kan worden. Een toe vallig aanwezig plezierbootje helpt mee met de actie. Na een uur arri veert de Search and Rescue (SRB) helikopter om met speciale appara- verdacht van poging tot doodslag, zware mishandeling, bedreiging en vernieling. Op 26 september vorig jaar had hij zeker tien halve liters bier achter de kiezen, had hij speed gebruikt en wilde hij verhaal halen bij een kennis die de ex van hem zou heb ben lastiggevallen. Binnen de kort ste keren sloegen de twee aan het vechten. Er kwam een eind aan de vechtpartij doordat de politie hem van het slachtoffer af trok. tuur naar de vermeende drenke ling te zoeken. Vanaf het strand speuren vrijwilligers van de SRB de zee af en inmiddels is een mo torambulance ter plaatse. Na drie uur zoeken besluit de kust wacht de zoekoperatie te beeïndigen. Er is simpelweg niets te vinden en er worden ook geen noodsignalen waargenomen. Volgens Rob van Sundert van de strandreddingsbrigade Wester- schouwen is er vemoedelijk sprake geweest van verkeerde waarne ming. „Gelukkig is dit een loze melding en een goede oefening." Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop QUICK STEP Tapijt-Laminaat-NoviloinMarmoleum Gordijnen-Matrassen Bodems-Bedlinnen-Dekbedden wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 31 41 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68