Zeeland PZC L Den Dullaert wil een halve ton meer Alle zoetekauwen naar Kapellebrug: bonbonautomaat! PZC Spookrijder slaat over de kop ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 GEMEENSCHAPSCENTRUM Subsidiekorting niet in verhouding met huidige activiteiten intratuin Op stap met zwart doek en houten camera op statief Vrijdag 13 augustus 2010 Rampen geselen Pakistan. Wanneer houdt het daar op? Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Het bestuur van gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst wil dat de gemeente de ex ploitatiesubsidie vanaf volgend jaar met een halve ton verhoogt. Het gemeentebestuur besloot in 2006 de subsidie in een aantal ja ren met twee ton af te bouwen tot nog zo'n twee ton per jaar. De reden voor dat besluit was, dat de hoeveelheid activiteiten in Den Dullaert niet in de pas liep met de verstrekte subsidie. Inmiddels is echter volgens Den Dullaert geble ken, dat de bezuinigingslat toen veel te hoog is gelegd. „Ook zijn onze activiteiten én het aantal bezoekers aan Den Dullaert sinds 2007 weer meer dan verdub beld", zegt coördinator lan van Puyvelde van het gemeenschaps centrum. „Bovendien is in dezelfde periode zwaar bezuinigd op personeelskos ten en zijn vaste lasten zoals ener gie en rentekosten gestegen. Desal niettemin zijn we er de afgelopen jaren met inzet van eigen midde len toch in geslaagd zeker 130.000 euro te investeren in het gebouw. We hebben onder meer nieuwe plafonds gelegd, maatregelen geno men om de veiligheid te verbete ren en verwarmingsinstallaties ver nieuwd." Juist omdat het gemeentebestuur vier jaar geleden zelf het verband legde tussen de omvang van de ac tiviteiten in Den Dullaert en de hoogte van de subsidie, vindt het stichtingsbestuur dat het inmid dels tijd is voor een subsidieherzie ning. Hij wijst er verder op, dat de afge lopen jaren veel energie is gestopt in de samenwerking met externe partijen en verbetering van het imago van het gemeenschapscen trum. „We werken bijvoorbeeld goed sa men met het Reynaertcollege, de buurtvereniging, de Kreatieve Vor ming en Hulst Cultureel. Boven dien hebben we met succes inge zet op de organisatie van beurzen, zoals de Bouwbeurs, Zorgbeurs, Vakantiebeurs en rommelmark ten." De hoop van het bestuur van Den Dullaert en coördinator Van Puy velde is gevestigd op de medewer king van de gemeenteraad. „Om verder te kunnen bouwen aan een gezonde toekomst van Den Dullaert is vijftigduizend eu ro extra nodig", zegt Van Puyvel de. door Sheila van Doorsselaer KAPELLEBRUC - In België, die gekke Vlamingen ook, kun je uit automa ten langs de weg vanalles kopen; brood, aardappelen, aardbeien en nu dus ook bonbons. Aan de grens bij Kapellebrug staat de aller eerste bonbonautomaat van Bel gië; voor iedereen die na sluitings tijd een cadeautje zoekt, onver wachts visite krijgt of gewoon on bedwingbaar zin heeft in luxe zoe tigheid. De primeur is voor confiserie Fleur, de bonbonwinkel van Leoni- das pal op de grens. De automaat is nu amper twee weken in bedrijf en al een enorm succes. Per dag worden gemiddeld 42 dozen bon bons op deze manier verkocht. Nu Fleur zelf op vakantie is en haar winkeltje even is gesloten, gaat de verkoop via de automaat nog har der. Vader en moeder Van Walle vullen de automaat twee keer per dag bij met nieuwe doosjes bon bons in cadeauverpakking. Zo is er keuze uit doosjes van 250 gram al leen gevuld met de bekende 'witte manon' (gevuld met mokkaroom, al of geen hazelnoot en omhuld met witte chocolade), en doosjes gemengd witte- en melkchocolade of 250 gram van-alles-door-elkaar. Ook zijn er repen te koop en do zen van 500 gram. De automaat houdt de bonbons zowel 's zo mers als 's winters op een constan te temperatuur van zeventien gra den. Van de Leonidas-bonbonautomaat is er nog maar eentje in België. Choco-holics uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen profiteren machine die aan de grens staat. lekker mee van de roomwitte foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Gisterochtend om streeks half vier is een spookrijder op de rotonde Guido Gezelle- straat-Rooseveltlaan in Terneu- zen-zuid met z'n auto over de kop geslagen. Hij raakte daarbij ge wond. De 32-jarige man uit Nino- ve reed op de verkeerde weghelft. Bij de rotonde raakte de auto een stoeprand, een verkeersbord en een lantaarnpaal en sloeg over de kop. Uit een bloedproef bleek dat de Belg te veel had gedronken. Zijn rijbewijs is ingenomen. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. M.C. van Wingen uit Rilland 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65