221 zeeland Tom Rijn bedrijft Groot alarm op strand Renesse blijkt onnodig Ook singles lopen voortaan twee aan twee in Zeeuwse Ommegang Vertier voor jong en oud in Colijnsplaat laat de zomer voor altijd duren Ondercuratelestelling Corporaties vragen toestemming fusie GENEALOGIE Tom Rijn uit Goes heeft zijn hele stamboom al uitgespit in archieven in heel Nederland. Om prangende vragen te be antwoorden moet hij tegenwoordig naar het buitenland. Jongeren voor tientje naar Sail Amsterdam Sloop Britannia te volgen op site PZC vrijdag 13 augustus 2010 door Piet «leemans westerschouwen - Vijf redding boten, een helikopter, een plezier jacht, een motorambulance, ge spartel in het water en een evacua tie van badgasten. Dat waren de in grediënten van een grootscheepse zoektocht woensdagmiddag in de zee bij Renesse. Een onnodige zoektocht, bleek later. Het begint allemaal rond 15.25 uur op het strand bij de Jan van Renes- seweg. Een badgast slaat alarm om dat hij een drenkeling onder water zou hebben zien verdwijnen. De man spreekt van 'gespartel en een armzwaai'. De redders zijn op dat moment druk bezig om een hyste rische moeder die haar kind is kwijtgeraakt te kalmeren en heb ben zelf niets alarmerend gezien. Desalniettemin wordt groot alarm geslagen. In totaal vijf reddingboten van de strandreddingsbrigade (SRB) ruk ken uit. KNRM-reddingboot Ba ron van Lynden vaart uit om te as sisteren. Ondertussen haalt de SRB alle strandgasten uit het wa ter zodat beter gezocht kan wor den. Een toevallig ter plaatse zijnd plezierbootje helpt met de zoekac tie mee. Na een uur arriveert de Search and Rescue helikopter om vanuit de lucht met speciale appa ratuur naar de vermeende drenke ling te zoeken. Vanaf het strand speuren vrijwilligers van de SRB de zee af en inmiddels is een mo torambulance (de zogeheten Ra pid Responder) eveneens ter plaat se. Na drie uur zoeken besluit de kust wacht de zoekoperatie te beëindi gen. Volgens Rob van Sundert van de strandreddingsbrigade Wester schouwen is er vermoedelijk spra ke geweest van verkeerde waarne ming. „Het verschil op zee tussen een drenkeling en een zeehond of aalscholver is voor een ongetraind oog niet gemakkelijk te onderschei den." Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 5 augustus 2010 is onder curate le gesteld de heer Hubertus de Jonge, geboren te Borssele op 22 augustus 1935, wonende te Drieweg 1, 4451 HM Heinkenszand, en is tot curator benoemd mevrouw P.M. de Jonge- Boonman, wonende te Drieweg 1, 4451 HM Heinkenszand. 1. Strandtenthouder wil plekje op Veerse Dam 2. Plan budgetsportschool geschrapt De Thoolse SP moet niet zo hoog van de toren blazen. Eens of oneens? Stem op de site: www.pzc.nl/tholen. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto THOLEN De fusie van de woningcorporaties Castria (Tholen), Soomland en Wo nen West-Brabant lijkt definitief. De drie hebben een brief gestuurd aan de minister van Vrom waarin ze toestemming vragen om per 1 ja nuari 2011 samen te gaan. Met de fu sie ontstaat een grote organisatie die actief is in de gemeenten Tho len, Bergen op Zoom, Roosendaal, Woensdrecht en Steenbergen. ii (Wiifff# 11 ni '"~TïHT~m~i»ünrTriirrn 's-heer arendskerke - De organisa toren van de Zeeuwse Omme gang, een wandeling door de mooi ste delen van de Zak van Zuid-Be veland, die je met twee tegelijk loopt, willen ook alleenstaanden bedienen. Tijdens de volgende wandeling, op 12 september, kun nen ook singles meelopen. De ini tiatiefneemsters zoeken dan een andere single om de tocht van tien of zestien kilometer mee te lopen. Paren en gepaarde singles krijgen tijdens de wandeling passende vra gen mee die erop gericht zijn de re latie te smeden of te verdiepen. Het is niet de bedoeling mensen te koppelen, want ook de tweetallen kunnen op verschillende manie ren gerelateerd zijn. De organisato ren die de wandelingen vanuit De Kunsttuin in 's-Heer Arendskerke uitzetten, komen tegemoet aan de vraag van het publiek. door Mieke van der Jagt w KAPELLE Jongerenwerk van de gemeente Ka- pelle houdt vrijdag 20 augustus een uitje voor jongens en meiden van dertien tot en met vijftien jaar naar Sail Amsterdam. Voor tien eu ro is de hele dag verzorgd: eten, drinken en vervoer. Vertrek om 8.00 uur, aankomst 22.00 uur. Aan melden kan tot 16 augustus: trinnety@kapelle.nl. Bij aanmel ding naam, adres, leeftijd en tele foonnummer noteren. VLISSINGEN Na de bungalow en de bunker bij Britannia in Vlissingen moet nu ook de hoogbouw eraan geloven. De sloop daarvan, die gisteren van start is gegaan, is te volgen op een speciale webpagina van de PZC. Daarop staat ook een link naar het webalbum waar u foto's kunt unloaden. v www.pzc.nl/sloopbrit at moet je als genea loog als je niet ver der de diepte in kunt? Dan ga je ge woon in de breedte. Tom Rijn uit Goes kon bij de Wemeldinger To- neman Rijn in 1250 niet verder. De geschreven bronnen hielden op. „Het was al een groot wonder dat professor Kees Dekker, gezagheb bend historicus die boeken over Wemeldinge, Zuid-Beveland en Goes publiceerde, het materiaal had dat tot de oude Toneman leid de. Maar wat bleek? De Rijntjes zijn zo over de wereld verstrooid geraakt, dat er nog verhalen ge noeg te vertellen zijn. Daar doe ik nu onderzoek naar." Zo stuitte een hele verre nicht op een archieffoto in de krant bij een stuk over Idi Amin, de dictator die Oeganda in de jaren zeventig in zijn gruwelijke greep hield. Op die foto zweert haar vader, Catherinus Florentinus Rijn, samen met nog een stel andere blanke heren, ge knield voor de dictator dat hij de wapens voor Oeganda zal opne men. De mannen zweren dat on der dwang, dat kun je zien, de doodsangst druipt er af Amin hield altijd een paar krokodillen bij de hand om beulswerk te ver richten. „Ik wil nog weieens uit zoeken hoe Catherinus, die arts was in Kenia, bij Amin terecht is gekomen. Ik denk dat hij min of meer ontvoerd is." Maar eerst heeft Tom Rijn iets an ders te doen en daarvoor moet hij misschien wel naar Charkov in Oekraïne. Een paar maanden gele den reisde hij met zijn neef naar Moskou om opheldering te krijgen over het lot van Jan Rijn, een We meldinger die als conscript met het leger van Napoleon oost waarts was vertrokken. „Het spoor van Jan liep dood in Szczecin, dat toen in Pruisen lag en nu in Polen aan de Duitse grens. Gelukkig speelt het toeval altijd zijn rolletje mee en een verre nicht zag op een colijnsplaat - De Colijnsplaatse •dagen gaan vandaag weer van start. De eerste dag staat in het te ken van de kinderen. Zo is er vanaf 13.00 uur het Zeeuws kampioenschap krabben- vissen in de haven. Inschrijven kan vanaf 12.30 uur in de Vismijn. Daar zijn aansluitend ook de kin derspelen. 's Avonds is er een feest met onder andere dj Daniël Lip pens. Morgen is er een braderie in de Voorstraat. Er staan ook diverse kermisattracties en er zijn demon straties. De dag wordt wederom besloten met een feest in de Vis mijn. www.colijnsplaatsedagen.nl Jevgeni Rijn, de bekende Russische dichter, en zijn hele verre neef Tom Rijn, eindelijk antwoorden kunnen vinden op de vraag hoe het Jan Rijn, aan het dag een optreden van ene Jevgeni Rijn aangekondigd op een poster van Poetry International. Dat moest bijna wel een nazaat zijn van Jan. Er was maar een klein on derzoekje voor nodig om vast te stellen dat Jevgeni (74) een beken de dichter is in Rusland en een goede vriend van Joseph Brodsky en Anna Achmatova. We hebben hem opgespoord en onlangs ben ik samen met mijn neef op bezoek geweest. Het was heel gezellig en interessant, maar genealogische in formatie kregen we maar moei zaam los." Wat Tom al wist, was dat Jan met zijn legeronder deel in Szczecin was ge bleven in een hospitaal waar ge wonde soldaten werden opgevan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54