221 zeeland Grootscheepse zoekoperatie blijkt onnodig Dichter bij de zee A Rechter stelt zaak over mishandeling weer uit Alert! heeft vraagtekens bij procedure Onderdak Rijbewijs kwijt Vijf reddingboten én heli komen in actie STRANDROLSTOEL Ondercuratelestelling Met de ofFroad rolstoel worden plekken die onbereikbaar leken voor rolstoelers toegankelijk. De gebruikers zijn enthou siast: voor het eerst de zee voelen is een speciale gebeurtenis. LinQ Zeeland LUCHTEN vrijdag 13 augustus 2010 door Piet Kleemans WESTERSCHOUWEN - Vijf redding boten, een helikopter, een plezier jacht, een motorambulance, ge spartel in het water en een evacua tie van badgasten. Dat waren de in grediënten van een grootscheepse zoektocht woensdagmiddag in de zee bij Renesse. Een onnodige zoektocht, bleek later. Het begint allemaal rond 15.25 uur op het strand bij de Jan van Renes- seweg. Een badgast slaat alarm om dat hij een drenkeling onder water zou hebben zien verdwijnen. De man spreekt van 'gespartel en een armzwaai'. De redders zijn op dat moment druk bezig om een hyste rische moeder die haar kind is kwijtgeraakt, te kalmeren en heb ben zelf niets alarmerend gezien. Desalniettemin wordt een zoekac tie gestart en groot alarm geslagen. In totaal vijf reddingboten van de strandreddingsbrigade (SRB) ruk ken uit. KNRM-reddingboot Ba ron van Lynden vaart uit om te as sisteren. Ondertussen haalt de SRB alle strandgasten uit het water zodat beter gezocht kan worden. Een toe vallig ter plaatse zijnd plezierboot- je helpt met de zoekactie mee. Na een uur arriveert de Search and Rescue helikopter om vanuit de lucht met speciale apparatuur naar de vermeende drenkeling te zoe ken. Vanaf het strand speuren vrij willigers van de SRB de zee af en inmiddels is een motorambulance (de zogeheten Rapid Responder) eveneens ter plaatse. Na drie uur zoeken, besluit de kustwacht de zoekoperatie te beëindigen. Er is simpelweg niets te vinden en er worden ook geen noodsignalen waargenomen. Volgens Rob van Sundert van de strandreddingsbrigade Wester- schouwen is er vermoedelijk spra ke geweest van verkeerde waarne ming. „Het verschil op zee tussen een drenkeling en een zeehond of aalscholver is voor een ongetraind oog niet gemakkelijk te onderschei den." Van Sundert voegt er met een aan toe dat meldingen altijd se rieus genomen worden. Van Sun dert blijft: nuchter. „Gelukkig is dit een loze melding. En een goede oe fening." door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de zaak tegen een 38-jarige inwoner van Zierikzee voor de tweede keer uit gesteld. De rechtbank had de zaak eind mei behandeld, maar aangehou den om de reclassering de gelegen heid te geven maatregelen te for muleren, die bij een tbs met voor waarden hoorden. Tijdens een ge sprek met de reclasseringsmede- werker maakte de Zierikzeeënaar overduidelijk daar geen trek meer in te hebben en dus gebeurde er niets. Vlak voor de zitting liet zijn raadsman weten dat zijn cliënt in een 'emotionele opwelling' had ge handeld en dat hij alsnog wel dege lijk graag wilde meewerken. Om de reclassering alsnog de gele genheid te geven een aantal voor waarden op papier te zetten be sloot de rechtbank de zaak aan te Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d 5 augustus 2010 is onder curate le gesteld de heer Hubertus de Jonge, geboren te Borssele op 22 augustus 1935, wonende te Drieweg 1, 4451 HM Heinkenszand, en is tot curator benoemd mevrouw PM. de Jonge- Boonman, wonende te Drieweg 1, 4451 HM Heinkenszand door Selma Osman Een dagje naar het strand is voor veel mensen van zelfsprekend. Niet als je een lichamelijke beper king hebt. Daarom genoten zeven jonge mensen donderdag met volle teugen van een ritje over het strand in een door hen zelf bestuurde elektrische strand rolstoel. Drie ofFroad rolstoelen stonden klaar op het strand van Oostkapel- le. Daar mochten de deelnemers om beurten mee over het strand crossen. De dag werd georgani seerd door LinQ_Zeeland, de jonge- renwerkgroep van de Zonne bloem. Een enkeling voelde voor het eerst het opspattende water van de branding. Wat er dan gebeurt is zo iets moois, beschrijft LinQ;Coördi- nator Claudia Janssen. „Mensen worden helemaal blij. Je ziet ze ontspannen." Strandwachten Martijn Koppejan en Peter Willemsen zouden willen dat iedereen met een handicap dat gevoel van vrijheid kan ervaren. Martijn: „Je ziet een grote glimlach op het gezicht verschijnen. We hebben mensen die nog nooit over het strand waren geweest, met tranen in de ogen zien terug komen." De Stichting Strandexploitatie Walcheren was volgens de strand wachten de eerste in Nederland die experimenteerde met de elek trisch aangedreven rolstoel voor het strand. Een goede vervanger voor de handgeduwde strandrol- LinQ is de jongerentak van de Na tionale Vereniging de Zonnebloem. De Zonnebloem is vooral bekend van haar inzet voor ouderen met een lichamelijke handicap of chro nische ziekte. Werkgroep LinQ (Live in Quality) is sinds 2009 actief in Zeeland en wil, net als de Zonnebloem, gevoe lens van eenzaamheid tegengaan. LinQ Zeeland organiseert en bege leidt activiteiten voor mensen van 18 tot 45 jaar met een lichamelijke beperking. stoelen, die menig begeleider niet door het mulle zand geperst kreeg. Sindsdien zetten strandwachten Peter en Martijn zich persoonlijk in om zoveel mogelijk offroad rol stoelen op de Nederlandse stran den te krijgen. Ze proberen kustge- meenten en ondernemers enthou siast te maken voor sponsoring. „Wij vinden dat het vanzelfspre kend moet zijn dat mindervaliden van het strand kunnen genieten", -vat Martijn samen. In Oostkapelle en Zoutelande zijn de rolstoelen gratis te gebruiken. Vorige maand ging LinQ_voor het eerst offroad rolstoelrijden. „Het werd zo'n succes dat we het nu nog eens overdoen", zegt Claudia Janssen. Janneke Notebaart (23) uit Vlissingen straalt na een stukje 'crossen' over het strand. „Het is bijzonder om zelf zo dicht bij de zee te kunnen komen. Zonder hulp van anderen." Door een zeldzame erfelijke ziekte maakt ze ongecontroleerde bewe ginkjes. „Omdat ik niet stabiel ben, is het erg vermoeiend om over het strand te lopen. Met deze rolstoel," glundert ze „kun je zelfs op eigen gelegenheid je hond op het strand uitlaten." houden tot 1 oktober. De Zierik zeeënaar wordt onder meer ver dacht van poging tot doodslag, zware mishandeling, bedreiging en vernieling. Op 26 september vorig jaar had hij zeker tien halve liters bier achter de kiezen, had hij speed gebruikt en wilde hij verhaal halen bij een kennis die de ex van hem zou heb ben lastiggevallen. Binnen de kort ste keren sloegen de twee aan het vechten. Aansluitend nam hij nog een joint en twee whisky's tot zich en ging de stad in. Daar trof hij opnieuw zijn opponent en opnieuw ont stond er een vechtpartij. Daarbij probeerde hij zijn slachtoffer te wurgen. Er kwam een eind aan het geknok doordat de politie hem van het slachtoffer af trok. Bij de vechtpartijen liep het slacht offer gebroken ribben, een ge scheurde oogkas en een hersen schudding op. BRUINISSE - Een 21-jarige man uit Duitsland raakte in de nacht van woensdag op donderdag zijn rijbe wijs kwijt omdat hij in zijn auto reed terwijl hij te veel had gedron ken. De automobilist werd aan de Hageweg in Bruinisse omstreeks 01.30 uur aan een blaastest onder worpen. Hij had twee keer te veel gedronken. Mieke, Sarah en Janneke (vlnr) in hun elektrisch aangedreven strandrolstoel op weg naar de branding. door Melita Lanting Juist als er wat wolken zijn, zijn de Zeeuwse luchten prachtig. www.pzc.nl/buutekieke 1. Subsidie inrichten terrein museum 2. Restafval en GFT op één hoop 3. Overleg tussen taxi-ondernemers TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl op www.pzc.nl/weblogs zijn alle blogs van verslaggevers te lezen ZONNEMAIRE - Fractievoorzitter Jos Hoeijmakers van Alert! heeft met stijgende verbazing gelezen dat het nieuwe Onderdak wordt gebouwd aan de Lange Blokweg in Zierik zee. „Ik vind dit een heel raar ge doe", zegt Hoeijmakers. Hij heeft hierover vragen gesteld aan het col lege van B en W. In november 2008 heeft de raad unaniem een motie aangenomen waarin het college wordt opgedra gen de nieuwbouw nabij de huidi ge locatie aan het Groene Weegje te realiseren. Deze motie werd des tijds ook ondersteund door het col lege van B en W. Anderhalfjaar la ter besloot het college naar de Blokweg te gaan. Het bezwaar van Hoeijmakers richt zich niet op de locatie, maar wel op de manier waarop het gaat. „Ik kan mij best voorstellen dat dit een betere loca tie is. Wij vonden toen al de Blok weg een betere keuze, maar wel eerst de discussie voeren. Er moet een weloverwogen beslissing ko men. Ik ben bang dat er nu van het Sas (nabij de huidige locatie van Onderdak, red.) niets over blijft. We moeten niet alleen naar het rendement van de exploitant kijken." Het college van B en heeft nog niet gereageerd. laar :ant j W I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42