21 zeeland a Provincies beticht van landjepik :-{2 schrijfster draagt lippenstift PZC Q Q O vrijdag De krant 5 weken voor 15 euro! CAMPERPLAATSEN Particulieren in Hengstdijk voelen zich weg gejaagd. De gemeente Hulst gaf hen geen toestem ming om campers toe te laten op hun terrein. O Q campervriendelijk.nl vrijdag 13 augustus 2010 door Ondine van der Vleuten Zo nu en dan neemt ie mand de moeite op mijn columns te reage ren. Op zich vind ik dat altijd heel fijn :-) blij. Vooral als zulke reacties vergezeld gaan van dozen bonbons, flessen wijn en andere gulle gaven. $-) lo terij gewonnen En zeker als de lezer in kwestie mij dan ook nog eens laat weten, precies te begrijpen wat ik be doel, als ik schrijf dat ik altijd bijna bedorven etenswaren opeet, omdat ik niet tegen verspilling kan. Maar uit sommige reacties :-I nadenkend blijkt dat de ironie in mijn stukjes niet altijd begrepen wordt. :-0 open mond van verrassing :-C teleurgesteld. Dan krijg ik een brief:-(( boos om dat ik de Efteling afkraak en die vergelijk met de hel. Met uitleg er bij hoe die eruit ziet (het ruikt er naar zwavel 8-P bah). Dan klim men hele families in de pen #:-o geschokt om te laten weten dat het in de Efteling écht, écht heel erg leuk is en dat ik er niets van be grijp. (Jawel hoor :-> sarcastische glimlach.) Of iemand denkt dat ik serieus vind dat Sinterklaas kleine kind jes mores moet leren, dat alle dui ven vernietigd moeten worden omdat het vliegende ratten zijn en dat ik watertandend gas geef als ik een smakelijke fazant ont waar. |-{ mijn hemel Dat maakt me:-(-(erg ongelukkig. Dan zou ik willen schreeuwen welke *!#*!"*&.:-) gek snapt nu niet dat columns met een knip oog geschreven worden?Sa mengeknepen lippen Moet ik overal emoticons bij zet ten >:-(geïrriteerd, zodat de lezer begrijpt dat zo'n stukkie ook wel eens ironisch is, of dat zaken even wat worden aangedikt, om een punt te maken 8-0 verbaasd triest pruiUipje. Ik wil best bij de %-} humoristisch of ironisch bedoelde columns steeds een aanduiding voor de uit leg zetten, maar dat lijkt me zo vermoeiend voor de lezer.niet leuk. Laten we het verder dus maar zonder emoticons doen. :-x zoen En neem niet elke column se rieus. -= uitgeblazen kaars ...einde boodschap Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 A8 Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.ni Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveIand@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zore Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t,) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (namj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal <nai4> ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 voorletters m/v Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei pereoonsgegevere. In het colofon treft u nadere mformat* aan Campertoeristen door Cornelleke Blok en René Schrier Zeeland is niet vriende lijk voor campers. Cam per recreanten zouden hun wagen het liefst aan de water kant of bij een stadscentrum neer zetten om te overnachten, maar ze zijn veroordeeld tot de camping. „Dit is toch een prachtige plek?" Wil Zengers uit Tilburg wijst naar het lege asfalt om hem heen. Het is donderdagmiddag rustig op de enorme parkeerplaats aan de Veer- se Dam, pal aan het Veerse Meer. Zijn vrouw Diana Jiskoot heeft net een duik genomen en komt drui pend aanlopen met een snorkelset in de hand. Ze neemt meteen een douche in het bermgras, met wa ter uit de camper. „Waarom zouden we hier niet mo gen staan? Er is ruimte zat! Dit is een zwerfauto: we hebben alles bij ons: gas, water en licht... Maar we móeten naar de camping, terwijl we dat helemaal niet willen", zegt Wil. „We pakken de goedkoopste campings, maar dan betaal je nóg 15 tot 18 euro per nacht. Het is weggegooid geld." Camperplaatsen in Zeeland Het stel gaat al 25 jaar op vakantie met de camper. Zengers: „in bijna geen enkel land is er een pro bleem, behalve in Nederland." En in Zeeland is het nog erger, be weert Zengers. „Op andere plek ken in Nederland gelden dezelfde regels, maar daar wordt nauwelijks gecontroleerd. Hier krijg je een boete en moet je meteen weg." Ze vinden het frustrerend. „Héb je zo'n dure camper, kan je er niet eens mee doen wat je wilt!" Frankrijk, dat is pas campervrien- deiijk. „Ze vragen er 5 euro voor een camperplaats. Je kunt er je toi let legen en water halen", weet Jis koot. „Als er hier ook zulke plek ken waren, dan zouden we vaker in Nederland op vakantie gaan." Zengers: „En voor vervuiling of vernieling hoeft men niet bang te zijn. De meeste mensen in een camper zijn nette mensen, die geen rotzooi maken." Ook Paul Verbeek en Christiane Ei sen uit Leuven vinden de Zeeuwse voorzieningen voor camperaars ge brekkig. Ze hebben net hun stoel tjes uitgeklapt op de Veerse Dam, en zouden er het liefst willen over nachten. „De camperplaatsen op campings zijn hartstikke duur", t Officiële gemeentelijke camperplaats, zonder faciliteiten en gratis tenzij anders vermeld aantal plaatsen Middelburg Hof van Tange/Kanaalweg volgens parkeertarief Tholen Havenplateau 5 per dag zonder faciliteiten 10 per dag met faciliteiten Hansweert Werfdijk Sas van Kloosterzande Hulsterwea Vogelwaarde Populierenstraat Westdorpe a (TWlst Bernhardstraat -rAxel - Un Cent Kanaaleiland Terneuzen Stuvesande Paal Emmadorp Emmaweq HUISt Havenfort Donja Odijk klaagt het echtpaar. „We stonden bij het Roompot Beach Resort: als je daar om vijf uur 's middags aan komt en om tien uur 's ochtends weggaat, moet je 13 euro betalen. Voor een plaats buiten de cam ping! Daar komt nog eens 6 euro bij, als je de rest van de dag ook wilt blijven. In Frankrijk betaal je 6 tot 8 euro. Als ze hier 's nachts campers zouden toelaten, zou het vol staan. We willen best iets beta len, maar een camping hebben we niet nodig." Piet en Vera Bakker uit Hoorn zet ten hun camper wél liever op de camping. Ze verblijven deze week op minicamping Middenin in Grijpskerke. „Op de camping is het veiliger en gezelliger", vindt Piet. „Op een camperplaats gaan de deuren dicht en zitten mensen binnen televisie te kijken. Hier spreek je nog eens mensen. We zoeken wel eenvoudige campings uit. We hebben geen behoefte aan een zwembad of amusement." De parkeerplaatsen, die kunnen beter. „Je komt een dorp of stad vaak niet in. Je moet vaak twee of drie kilometer buiten het centrum staan, omdat de plaatsen te klein zijn. Dat is heel erg lastig." Daar waar voor caravan en boot al lerlei voorzieningen zijn/worden ge realiseerd, wordt het groeiende aantal van veel-belastingbetalende kampeerautobezitters door veel ge meenten geweerd. Moderne kampeerauto's hebben gas, (warm)water, licht en een afval- berging aan boord en hebben daar om geen camping nodig. Veel campings zijn alleen in de zo mer geopend. De campings, die in de winter wel open zijn, hebben lie ver geen kampeerauto's binnen de poort; omdat een kampeerauto door zijn gewicht schade kan toe brengen aan de grasmat. Campings liggen zelden op loopafstand van het centrum. Kampeerautobezitters, die niet in Nederland op parkeerplaatsen mo gen overnachten, vertrekken naar de omringende landen, waar de kampeerauto hartelijk wordt ont vangen. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Het onderbrengen van de waterschappen bij de pro vincies leidt niet tot een besparing van honderden miljoenen euro's per jaar, zoals de belangenvereni ging van provincies IPO beweert. Dat heeft het Centrum voor On derzoek van de Economie van de Lagere Overheden (Coelo) becij ferd. Het IPO stelde in april dat per jaar 300 tot 400 miljoen euro kan wor den bespaard door de waterschap pen voortaan te laten besturen door de provincies. Volgens het aan de Rijksuniversiteit Gronin gen verbonden Coelo overdrijven de provincies schromelijk. Een bedrag van ongeveer 80 mil joen euro is realistischer en zelfs die besparing kan pas worden be reikt op' de middellange termijn, zeggen de onderzoekers. „Het is een vorm van landjepik van het IPO op basis van onjuiste argumenten", reageert dijkgraaf Toine Poppelaars. „Net als de pro vincie Zeeland zijn we tegen het onderbrengen van waterschappen bij provincies. Dan moet het geld dat nu bestemd is voor het onder houd van dijken gaan wedijveren met andere belangrijke zaken. Het gevaar bestaat dat bijvoorbeeld in vesteren in een museum belangrij ker wordt dan in dijken. Dat kan natuurlijk niet." Poppelaars zegt dat de waterschap pen wel kijken of het werk efficiën ter en goedkoper kan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2