241 zeeland 'Daar waar nu het showroom en bouwshop Verdachte afperser niet op vrije voeten gesteld Terneuzen wil extra ligplaatsen bij haven ook in de zomer geopend brieven Haven Cadzand Pinautomaten NATUURRAMP Ullah Saïf maakt zich zorgen over zijn familie in Pakistan raab karcher vrijdag 13 augustus 2010 w Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredactejr@pzc.nl 'Nog geen helderheid over haven bij Cadzand' kopt de editie Zeeuws-Vlaanderen van zaterdag 7 augustus. In 1947 wordt het haven tje van Cadzand, dat ernstig aan het verzanden was, door Rijkswa terstaat te koop aangeboden aan de toenmalige gemeente Cadzand. Er was 90 procent subsidie beschik baar voor de aankoop. De gemeen teraad ging er niet op in. Men was bang voor de jaarlijks terugkerende lasten (uitbaggeren). In 1953, na de ramp, doen diverse landelijke wa tersportinstanties alle moeite het haventje alsnog te behouden. Rijks waterstaat wil op dat moment 'alle gaten dicht'. Een dijk om het ha ventje heen leggen zoals in Bres- kens was een tweede optie maar omdat het economisch belang on voldoende werd aangetoond ging ook dat niet door. Jarenlang heeft men in Cadzand spijt gehad als ha ren op het hoofd dat men niet al les op alles heeft gezet het haventje te behouden. Nu doet zich de unie ke situatie voor dat Rijkswaterstaat aan alle kanten wil meewerken en wat gebeurt er opnieuw? Men is bang voor de jaarlijks terugkerende onderhoudskosten. Ik hoor over een aantal jaren alweer het gewee klaag in Cadzand en omgeving. Waarom hebben we toen niet met vereende krachten.... 'Met vereen de krachten' is helaas nogal eens het probleem in Cadzand-Bad. MWiMMMIIIMMMIIIÉIMI I mill l»lIII Heel spijtig. Let op: over enkele tientallen jaren ligt er voor Knok- ke-Heist een eiland met een schit terende jachthaven. Peter de Lijser Ghistelkerke 33, Breskens Hoezo begrip voor de Rabobank? 'De Thooise SP trekt aan een dood paard', analyseert de krant van dinsdag 10 augustus naar aanlei ding van onze reactie op de weige rende pinautomaat tijdens de bra derie in Sint Maartensdijk. De krant praat de bank na en stelt: 'Daar komt bij dat andere banken, die allang geen diensten meer leve ren in de Thooise dorpen, de dans ontspringen.' Mijn vraag is of de krant één Thools dorp kan noe men waar een andere bank eerder zijn automaat weghaalde. Dat zal niet lukken, want ze waren er nooit De Rabobank is groot gewor den met het geld van plattelanders en had als enige in vrijwel elk dorp een kantoor. Nadat die kantoren al eerder werden opgedoekt volgen nu veel pinautomaten. Die 'servi ce' leidt tot toestanden als tijdens de braderie van Smerdiek. Dat an dere banken nooit automaten op de dorpen hadden is logisch, want de banken hebben afgesproken dat de Rabo het platteland bedient en ING en ABN/Amro de steden. Die concurrenten kan de Rabo dus niets verwijten. De Rabobank be heert van oudsher het (spaar)geld van de plattelanders en is daarom de bank die er voor moet zorgen dat dorpsbewoners zonder vele ki lometers te moeten reizen hun ei gen geld kunnen opnemen. Kees Slager Schelphoekseweg 1, Poortvliet (Kees Slager is lid van de Eerste Kamer voor de Socialistische Partij) door Marcel Modde Wanneer houdt het daar op?" Ullah Saïf (50) koestert nog een sprankje hoop dat het antwoord op zijn retori sche vraag een positieve uitkomst zal hebben en verzucht: „Maar eer lijk gezegd weet ik het ook niet meer..." Een zware aardbeving (2005), bom aanslagen door de Taliban, een ern stig vliegtuigongeluk vorige maand en nu weer de hevigste overstromingen in de 63-jarige ge schiedenis van het land door aan houdende regenval. De uitbraak van een golf dodelijke infectieziek ten ligt al op de loer en door de grotendeels vernielde oogst dreigt ook hongersnood. Ullah zapt op de computer in hoog tempo heen en weer tussen de nieuwssites van BBC, Geo TV Al Jazeera en plaatselijke kranten voor de laatste berichten. „Het wa ter in de lager gelegen gebieden stijgt nu ook", vertaalt Ullah het sierlijke schrift. Buiten klotst het water tegen de ramen van zijn huis in de historische binnenstad van Zierikzee. „Nieuwe voegen", verklaart hij enigszins besmuikt het gespuit vanaf de steiger op de stoep. De beelden uit zijn geboorte streek, die hij 22 jaar geleden ver liet, vervullen hem met ontzet ting. Zijn familie woont nog steeds in de provincie Punjab, rond Laho re, niet zo heel erg ver meer uit de klauwen van de kolkende Indus. www.raabkarcher.nl I Aangepaste openingstijden gelden van 31 juli t/m 21 augustus 2010 I BouwShop magazijn: ma - vr 08.00 -16.00 uur zaterdag gesloten Showroom: (week 31) ma t/m vr 09.00 - 17.30 uur za. 09.00 tot 16.00 uur (week 32 33) di t/m za 09.00 tot 16.00 uur Ullah Saïf volgt vanuit Zierikzee op de voet het nieuws over het verwoestende „Wanneer de Chenab daar ook bij komt, dan is de ramp helemaal niet meer te overzien. Daar moet je toch niet aan denken!" Op films en foto's is goed te zien hoe de ver buiten z'n oevers getreden rivier niets en niemand ontziet. „Moet je kijken!" Ullah slaat een hand voor z'n mond en zwijgt. Een oude man, omgeven door het krachtige water, heeft zich vastge klampt aan iets wat lijkt op de re- MIDDELBURG - Een 25-jarige man uit Bergen op Zoom, die inmid dels drie maanden in voorarrest zit, blijft zitten waar hij zit. De rechtbank in Middelburg heeft gis teren het verzoek van zijn advo caat om de Bergenaar voorlopig vrij te laten om zijn leven weer op de rails te zetten, afgewezen. De rechtbank vindt het persoonlijk be lang van de Bergenaar niet belang rijk genoeg. De Bergenaar wordt ervan verdacht op 9 mei een auto mobilist op de parkeerplaats bij de Vierlingweg in Rilland geld, auto papieren, sigaretten en zijn bank pas te hebben afgeperst. De man had met de Bergenaar een af spraak om daar samen de heren liefde te bedrijven. In plaats daar van werd de man met een schroe vendraaier bedreigd en werd hij ge dwongen de spullen af te geven. De 20-jarige maat van de Berge naar, die hem naar de ontmoe tingsplaats bracht wordt verdacht van medeplichtigheid. De zaak gaat 4 november verder. TERNEUZEN - Terneuzen praat bin nenkort met Rijkswaterstaat over de mogelijkheid extra ligplaatsen in de Oostbuitenhaven in Terneu zen te creëren. Ze honoreren daarmee een plei dooi van fractievoorzitter Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen) voor de aanleg van een vlucht- en overnachtingshaven aan de Wes- terscheldekant van de Oostsluis. Van Boom vindt dat de gemeente voor de financiering van het pro ject een beroep moet doen op de knelpuntenpot van 100 miljoen eu ro van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Het raadslid wees eerder op de belangrijke rol die de haven van Terneuzen in de toe komst speelt als schakel op de noord-zuidroute tussen Rotter dam en het noorden van Frank rijk, zeker als de nieuwe Schel- de-Seineverbinding in gebruik wordt genomen. Extra ligplaatsen zijn dan geen overbodige luxe. v >v >v Adres: Waldammeweg 2 Middelburg Tel: 0118 - 62 50 55 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26