zeeland j 23 Strandwacht Organisator dan ze ooit geweest zijn TT A 40% KORTING Palladio laat de zomer voor altijd duren W 1 L'escaut na drie jaar weer uit de rode cijfers GERARD Veroordeeld voor mislukte straatroof Onthulling gedichten is start poëzietocht Waterfeest bij speluitleen 't Fort 1111111 vrijdag 13 augustus 2010 W !8tè8£&8ËiSSS&SS&ÊÈ&KSSB& „Het zou vanzelfsprekend moeten zijn dat mindervaliden ook van het strand kunnen genieten." Martijn Koppejan „Na een rit naar de zee zijn mensen helemaal blij. Je ziet ze ontspannen." Claudia Janssen, LinQ Zeeland VLISSINGEN - Woningcorporatie l'escaut heeft 2009 afgesloten met een positief resultaat van 211.000 euro. Dat blijkt uit het jaarverslag. De afgelopen drie jaar kampte l'es caut met rode cijfers. Vorig jaar was er zelfs een tekort van 36 mil joen euro. Toch is de uitkomst van 2009 aan de magere kant. In de be groting was uitgegaan van een po sitief saldo van 8,3 miljoen euro. Dit verschil komt door het besluit nieuwe huurwoningen te bouwen in onder meer Nieuw Bonedijke en aan de Groote Markt. De te ver wachten huuropbrengst dekt niet de te verwachten kosten en dat verschil moest in het jaar van het besluit al worden afgeboekt. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft een 20-jarige Nijmegenaar veroor deeld tot 21 maanden cel. De man was betrokken bij een straatroof in Vlissingen in mei 2009. In een Vlis- singse gokautomatenhal zag hij een vriend een paar duizend euro verdienen. Vervolgens liet hij hem beroven door een 32-jarige Vlissin- ger. De overval mislukte omdat het slachtoffer zijn portemonnee weg gooide. De Vlissinger werd al ver oordeeld tot drie jaar cel waarvan negen maanden voorwaardelijk. MIDDELBURG Op twee gevels van panden in Mid delburg worden zaterdag gedich ten onthuld. Het zijn de eerste ge dichten in een reeks. Zo moet er door Middelburg een poëziewande- ling ontstaan. Het project Spreken de Gevels is een initiatief van de Stichting Kunst en Cultuurroute Middelburg. De gedichten worden zaterdag om 14.00 uur onthuld bij Gallery Maritime in de Gortstraat. Daarna wordt er een korte wande ling gemaakt naar het tweede op een pand in de Lombardstraat. VLISSINGEN Kinderen van vijf tot en met twaalf jaar mogen woensdag 18 au gustus bij Speluitleen 't Fort in Vlissingen komen spetteren. Van 11.00 tot 15.00 uur is er een hinder- nisbaan die eindigt in een zwem bad, een waterbuikschuifbaan en estafettespelen waarin water de hoofdrol speelt. Meedoen is gratis. Wel zwemkleding en een hand doek meenemen. Speluitleen 'tFort ligt aan de Pieter Poststraat 49a. Het waterfeest is een initiatief van Stichting Palladium. Janneke Notebaart uit Vlissingen gei het strand te crossen. foto's Ruben Oreel op voorraad-modellen Val-Eur Dedon buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25