Zeeland PZC 2, Gemeente eigenaar Britannia nop rui min 'Dokter' winnaar concours v TJ ru PZC Handig 14 augustus (9.00-17.00 uur) Sloop hotel Brit almanak WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 VONNIS Projectontwikkelaar AW Beheer gaat in hoger beroep Qft^Sïng kortingen tot: Magazijnopruiming in de noptent fiSL intratuin Rolstoelers kunnen voor het eerst zelf de zee voelen Vrijdag 13 augustus 2010 Rampen geselen Pakistan. Wanneer houdt het daar op? Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De rechter heeft reeds gesproken: niet AW Beheer, maar de gemeente Vlissingen is ei genaar van Britannia. De project ontwikkelaar legt zich niet bij het vonnis neer en gaat in hoger be roep. Het koopcontract dat het consor tium van projectontwikkelaars in 2000 sloot met Britannia Waterto ren BV, ofwel voormalig Brit-eige naar Frans Buijs, wordt ontbon den. Dat betekent volgens het von nis dat de gemeente Vlissingen, die de aandelen van de BV vorig jaar overnam, het aankoopbedrag moet terugbetalen aan AW Be heer. Dat is de enige projectont wikkelaar die is overgebleven uit het consortium. Het gaat om een bedrag van des tijds 1,6 miljoen gulden. Maar gaan deweg is er aan leges, proceskos ten, plankosten en rente nog veel meer bij gekomen, zegt Jargen Geurts van AW Beheer. Hij blijft erbij dat zijn bedrijf eigenaar is van Britannia, en niet de gemeen te. „Het was gemakkelijker ge weest als wij direct de levering hadden gekregen. Nu moeten we in hoger beroep gaan en duurt het allemaal nóg langer. Maar ja, links om of rechtsom, dat zou het toch wel. Anders was de gemeente wel in beroep gegaan." Geurts is er nog steeds heilig van overtuigd het recht aan zijn zijde te hebben. „Dat zal ook blijken, In de beoordeling van de rechter staan nog veel overwegingen die niet correct zijn. Het is een heel in gewikkeld dossier, bijna te ingewik keld om uit te leggen, maar ik ge loof in ons gelijk." Dat deed de gemeente Vlissingen ook, zegt wethouder Jacques Suur- mond. Hij had het vonnis nog niet vernomen. „Maar ik neem het graag aan. Wat wij nu gaan doen? Door met slopen. Én zodra het ho ger beroep heeft gediend, aan de slag met potentiële exploitanten." En geld overmaken naar de project ontwikkelaar? „Daar moeten we het eerst nog maar eens over heb ben." ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. M.C. van Wingen uit Rilland 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. ★'X'/.V I/ar*finnan fnf* Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond intratuin.nl door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Met verbanddozen, een heuse spreekkamer en natuur lijk een goeie babbel won 'dokter' J. Brouwer uit Noordwijk gisteren het standwerkersconcours in Mid delburg. Uitgedost als arts bracht hij onvermoeibaar zijn handel aan de man. Tweede werd J. Simons uit Maastricht met zijn seal-appa- raat en de Middelburger B. J. de Regt sleepte met zijn groenten- schaaf de derde prijs in de wacht. Wethouder Ed de Graaf reikte de prijzen uit. Het concours is al jaren lang een publiekstrekker. De talrij ke belangstellenden liepen over de Dam met weekmarkt, langs de standwerkers in de Lange Delft en over de Markt met de kermis. De wonderzemen, sponzen en pannen waren traditiegetrouw aan wezig op het concours. Af en toe knalde er een standwerker uit. Zo als tassenverkoper Marij nissen uit Tilburg. 'Mama', schalde het door de Lange Delft als de Tilburger een klant lokte. Zijn intonatie en spraakwaterval leken veel op die van de Brabantse cabaretier Guido Weijers. Winnen deed de tassen- man niet, maar verkopen des te meer. En daar ging het óók om. VLISSINGEN - Na de bungalow en de bunker bij Britannia moet nu ook de hoogbouw eraan geloven. De sloop daarvan, die gisteren van start is gegaan, is te volgen op een speciale webpagina van de PZC. Daarop staat ook een link naar het webalbum waar u foto's kunt uploaden. Nieuwtjes kunt u kwijt bij: w.vandenhurk@pzc.nl www.pzc.nl/sloopbrit Tip? redactie@pzc.nl Opa kan alles maken, roepen zijn kleinkinderen. En dat laat de Zierik- zeese vijftiger zich maar wat graag aanleunen. Laatst stortte hij zich, overmoedig ge worden door alle lof, op het uitbrei den van het elektriciteitsnetwerk in zijn huis. Stopcontactje erbij, licht- schakelaartje monteren, lampje op hangen. Allemaal geen probleem. Dacht hij. Totdat hij het laatste draadje gemon teerd had en de nieuwe lichtschake laar uitprobeerde. Het effect was verbluffend: de tv viel uit, de stereo verstomde en de was machine viel stil. Nergens in huis nog stroom. Hoofdzekering geknald. Uiteraard in het weekend. Gelukkig had hij een flinke voorraad kaarsen. Plus een deuk in zijn ego. Standwerker J. Brouwer uit Noordwijk won gisteren met zijn doktersact het standwerkersconcours in Middelburg. Aan het concours deden 22 standwer kers mee. Concours, weekmarkt en kermis trokken drommen publiek naar het centrum. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23