moet onzichtbaar blijven CDA-raadslid moet zelf aan de slag in Haïti Coesenaar niet eens met straf voor verkeersruzie Man breekt in in vakantiewoning Insluiper zegt agent te zijn Minister Klink bekijkt situatie acute zorg Willem Adriaansens foto's Willem Mieras Particulier onderzoeker Hans Radojewski weet als geen ander hoe je 'verdachten' moet schaduwen: „Met een zonnebril en een. andere jas ben je eigenlijk al een ander mens." foto's Willem Mieras jmbinatie met een microfoon en een recorder. Mijn opdrachtgever hoefde als hij in bed lag maar met zijn arm te zwaaien en het spul ging draaien. Die zaak is op deze manier opgelost. De middelen moeten altijd wel 'proportioneel' zijn. Je gaat, bij wijze van spreken, niet iemand vanwege een defect achterlicht van zijn fiets schieten." Praktische psychologie, gestoeld op jarenlange recherche-ervaring, helpt veel. Een blik in een auto leert hem het nodige. „Is het een teringzooi, dan is het waarschijn lijk een vakman én tegelijk een chaoot. Dan weet je al hoe iemand in elkaar steekt. Je moet in dit vak veel informatie inwinnen. Welke hobby's heeft iemand? Dan weet je waar hij 's avonds heen zal gaan. Bij observaties moet je het terrein goed verkennen. Waar zet je je auto neer? Kun je ongezien snel wegkomen? Welke appara tuur neem je mee? Een hennep kwekerij waar alleen 's nacht ge werkt wordt, vereist nachtzichtap- paratuur. Ja, die kwekerij is opge rold, de daders zijn veroordeeld." Zijn ervaren speurneus bezorgt Ra dojewski een hoog slagingspercen tage: 99 procent van de zaken leid den tot een bevredigend resultaat. Zo gingen door toedoen van Rado jewski een bedrijf dat apparatuur verkocht, maar nooit leverde, hele maal nat. Evenals een vrouw die in de Ziektewet zat, doch als schoonmaakster elders vrolijk bu reaus stond te boenen. Tevens wist hij een oprecht bezorgde va der gerust te stellen. „Hij dacht dat zijn dochter in het weekeinde ver keerde dingen deed. Dat bleek alle maal mee te vallen, en dan is de opluchting groot." Q www.recherchebureauzeeland.nl C-enKldehl verbruik per 100 kft/xm's per "ter,-'CCuitstoot i.3 S -5/1:13.5/125. BiHBi -* Prijs excl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Drie jaar algemene garantie tot een maximum van 100.000 km. Drie jaar lakgarantie. Twaalf jaar garantie tegen doorroesten van binnenuit- Drie jaar Mazda Euro Service. Vraag ons naar de voorwaarden van de genoemde actie. Aanbieding zolang de voorraad strekt. TRAMPER GOES B.V. Pearyweg 2 4462 GT Goes Tel. 0113 - 23 07 68 infoC«>trampergoes.nl www.trampergoes.nl RENESSE - De politie heeft gister middag een 46-jarige Pool aange houden na een inbraak in een va kantiewoning op een camping in Renesse. Personeel van de camping had de man opgemerkt toen hij uit een va kantiewoning een camera stal. Aan de hand van het doorgegeven signalement konden agenten de man in zijn auto ter hoogte van de Lagezoom oppakken. De Pool is in verzekering gesteld. THOLEN - Tijdens een inbraak woensdagnacht in een woning aan de Abraham (irijnssenstraat in Tholen heeft een insluiper zich voorgedaan als politieagent. De vrouw werd wakker van ge stommel in haar woning en zag een man naast haar bed staan. Die zei dat hij agent was en op zoek was naar een inbreker. Nadat hij was vertrokken ging de vrouw uit bed. Ze ontdekte toen dat haar wo ning was doorzocht. De vrouw mist onder meer een laptop. Een greep uit het arsenaal van een particulier rechercheur 1. Fotocamera 2. GPS voor op land en zee 3. Verrekijkers 4. Bionisch oor 5. Minicamera's DEN HAAG - Demissionair Ab Klink (Volksgezondheid, CDA) wil na de zomer opnieuw kijken hoe het is gesteld met de acute zorg in Zee land. Hij schrijft dat in een brief aan het dagelijks provinciebestuur. Dat had bij de minister zijn zorgen geuit over het behoud van de am bulancepost op de Kop van Wal cheren. Klink wacht nog op de re sultaten van twee onderzoeken. Tijdens een overleg met de Twee de Kamer op 11 maart zei Klink dat hij bekijkt of de 45 minuten norm waarin patiënten per ambu lance bij een ziekenhuis moeten zijn nog van deze tijd is. Hij zei ook dat hij er 'niet op uit is om de norm op te trekken'. Het RIVM krijgt binnenkort opdracht om de studie te doen. Verder wacht Klink op een rapport van het Re gionaal Overleg Acute Zorg. door Frank van Cooten AXEL - Ted van der Heul uit Axel van Stichting Haïti Project Founda tion biedt het Terneuzense CDA-raadslid Jaap Scheele uit ei gen zak een retour-ticket aan naar Port-au-Prince om met eigen ogen te zien wat de stichting aan nood hulp heeft verricht. „Maar hij moet dan wel net zoals ik twee maanden lang de handen uit de mouwen steken." Scheele uit in schriftelijke vragen aan het college kritiek op deze stichting omdat onduidelijk is wat met de Terneuzense gift van vijf tienduizend euro is gedaan. Vol gens Scheele is de stichting daar om niet het aangewezen kanaal om noodhulp te geven. Het CDA-raadslid weet volgens Van der Heul echter niet waarover hij praat. „De heer Scheele had zich beter in de materie moeten verdiepen. Dan had hij kunnen weten dat ik in de tijd dat ik in Port-au-Prince was diverse mails heb gestuurd naar de gemeente over mijn vorderingen. Aan de rap portage wordt momenteel ge werkt." Van der Heul wil maar zeggen dat de vijftien mille van Terneuzen wel degelijk zinvol is besteed. Zo als aan het weeshuis Foyer des Ami in de hoofdstad. „Het wees huis heeft een nieuwe luifel gekre gen, er zijn twee nieuwe pompen geïnstalleerd, op het dak staat nu een wateropvanginstallatie en er zijn twee badkamers gebouwd zo dat de kinderen zich weer kunnen douchen. Onze stichting heeft ook noodhulp Verleend aan een op vanghuis voor straatmoeders. Zo is er dankzij een generator weer elektriciteit." door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 36-jarige automo bilist uit Goes vindt dat hij ten on rechte alle schuld van een verkeers ruzie in de schoenen krijgt gescho ven. In hoger beroep probeerde hij gisteren het Haagse gerechtshof te overtuigen dat een andere bestuur der hem eerst op een rotonde in Vlissingen de doorgang had afge sneden en daarna had geprovo ceerd door op de rem te gaan staan. De automobilist is eerder door de politierechter in Middelburg bij verstek veroordeeld tot een werk straf van 40 uur voor mishande ling van de automobilist en diens partner op 8 februari vorig jaar. Ook zou hij 215 euro moeten beta len vanwege een eerdere voorwaar delijke veroordeling. De man ging in hoger beroep omdat hij de be schuldiging deels ontkent. Hij zou de andere automobilist niet heb ben geslagen. Wel bekende de Goe- senaar dat hij de andere automobi list tegen de schouder had ge schopt maar daar tilde hij niet zwaar aan. De hofaanklaagster hekelde het ge drag van de man. „Het is onvoor stelbaar dat iemand door zijn ei gen gevoel van rechtvaardigheid zo opgefokt wordt", zei hofaan klaagster E. van Die. „Ik zie de ver dachte als de agressor, die heeft ge schopt en geslagen en hij geeft dit ook toe. Het is de omgekeerde we reld dat je zo reageert. Deze man heeft de zaak laten escaleren en op een nare manier gelijk willen ha len." De hofaanklager eiste dezelf de straf als opgelegd door de poli tierechter: een werkstraf van 40 uur en een boete van 215 euro. Uitspraak over twee weken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65