Freeke rekent op eindschot Koplopers sluiten snel 241 sport De Ridder wacht op toestemming Wigan HZ SCHAAKTOERNOOI Matthieu Freeke heeft een terugval na de knappe remise tegen grootmeester Sasikiran. De Terneuzenaar rekent echter op een sterke finish. Specialisten naar tijdrit TMZ Van der Meet naar tweede ronde Zeeuwse wielrensters in de middenmoot Cross Ouddorp haalt veel geld op voor Kika Terneuzense Boys en Axel gelijk Matthieu Freeke is in gepeins verzonken tijdens zijn partij van gisteravond tegen donderdag 12 augustus 2010 WAARDE Het wielerseizoen van TMZ wordt zaterdag voortgezet met de tradi- tionale tijdrit in Waarde. Dit jaar komen voornamelijk specialisten aan de start. Voor de rit over 27,6 ki lometer hebben zich 42 renners aangemeld. Onder hen Rein-Jan Elenbaas (Goes), Guus de Graauw (Wouwse Plantage), Eric Vereecken (Hulst), Bas Raas (Eindhoven) en Nederlandse kampioen ID-renners, Goesenaar Joannathan Duinkerke. De eerste renner start om 23.30 uur bij het Gemaal van Waarde. VERSMOLD Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft giste ren de tweede ronde bereikt van het 25.ooo-dollartoernooi in Ver- smold (Duitsland). De Zeeuwse stuurde de Spaanse Ines Ferrer Sua- rez in twee sets naar huis. Het werd 6-2 6-4. In de tweede ronde treft ze van daag de Roemeense Irina-Camelia Begu. In het dubbelspel was de Beveland- se tennisster na één ronde al uitge speeld. BRASSCHAAT De Zeeuwse wielrensters hebben geen toonaangevende rol kunnen spelen in de Marc van Beek Memo rial, een klassieker in de buurt van Antwerpen. Anne Eversdijk uit Ka- pelle werd 40e, haar plaatsgenote Birgit Lavrijssen 54e. De wedstrijd werd gewonnen door de Zweedse Emma Johansson. In Frankrijk neemt Agnieta Francke uit Koudekerke met haar ploeg Nederland Bloeit deel aan de Tour de l'Ain. De Walcherse staat na vier etappes in de achterhoede. OUDDORP De derde editie van de Zaffelcross, met deelname van veel Zeeuwse motorcrossers, die afgelopen vrij dag werd verreden aan de Lange- dijk in Ouddorp heeft de stichting Kika (Kinderen Kankervrij) een re cordbedrag opgeleverd. Kon vorig jaar ruim 22.000 euro worden overhandigd, dit keer kan de ambassadeur van Kika een che que van maar liefst 32.243 euro tege moet zien. De organisatie, bij monde van Jean- nette Verduijn, is enorm tevreden met dit resultaat. TERNEUZEN De oefenwedstrijd tussen Terneu zense Boys en Axel is gisteravond in een 1-1-gelijkspel geëindigd. De thuisploeg kwam vlak voor rust op voorsprong door een doelpunt van Gokhan Ersahin; hij profiteerde van een onoplettendheid in de Axelse verdediging. Net toen de gastheren de buit binnen leken te hebben, kopte Danny Aarnoutse de gelijkmaker tegen de touwen. Ook Serooskerke en RCS zouden gisteravond een oefenduel afwer ken, maar die wedstrijd werd afge last. door Koen de Vries VLISSINGEN - Matthieu Freeke uit Terneuzen baarde al tijdens de tweede dag van het HZ-schaaktoer- nooi opzien. De drievoudig Zeeuws kampioen hield de win naar van de editie van 2004, groot meester Krishnan Sasikiran uit In dia, verdiend op remise. De dagen daarna verliepen met twee remises wat minder, maar dat kon de Zeeuw-Vlaming niet echt veront rusten. „Tijdens een toernooi als dit moet je een moment kiezen om door te stoten. Dan kan het best aan het eind." De 26-jarige Freeke weet waar hij het over heeft. Vorig jaar eindigde hij gedeeld achtste met 6,5 punten uit 9 partijen. Aanvankelijk verliep het toernooi niet echt soepel, maar nadat hij zijn laatste twee partijen in winst had omgezet, vond hij zich in de eindklassering opeens terug tussen tal van groot meesters en internationaal mees ters. Voor de editie van dit jaar heeft hij opnieuw zo'n scenario in het hoofd. „Ik heb nu 3,5 uit 5. Als ik mijn prestatie van vorig jaar wil evenaren dan mag ik nog één punt morsen. Maar ik streef naar 7 uit 9. Dan mag ik nog maar een halfje la ten lopen. Als ik dat wil halen, moet ik vanaf nu echt aan de bak", dacht de Zeeuws-Vlaming gisteren voor het begin van de zes de ronde. Het zou betekenen dat hij in de slotronden ook tegen toppers moet pieken. Maar daar is hij niet bang voor. „Zwakkere spelers ne men geen enkel risico en dan is AMSTERDAM - Daniël de Ridder hoopt op korte termijn mee te trai nen met Ajax. De rechtsbuiten was gisteren al in Amsterdam, maar mocht nog niet meedoen omdat hij daarvoor geen toestem ming had van zijn Engelse werkge ver Wigan Athletic. De Ridder komt, bij toestemming van Wigan, op proef naar Ajax. Hij mag trainer Martin Jol van zijn kwaliteiten overtuigen. André Ooijer trainde wel voor het eerst mee met Ajax. De verdediger ondertekende maandag een con tract bij de nummer twee van de laatste editie van de eredivisie. Mi- do volgde de oefensessie vanaf de zijlijn. Hij hoopt snel definitief overeenstemming te bereiken over een eenjarige verbintenis. Miralem Sulejmani speelt dit sei zoen voor West Ham United. Bei de clubs bereikten gisteren een ak koord over de verhuur van de 21-ja- het moeilijk winnen. Gisteren ruil de mijn tegenstander alles af wat af te ruilen was. Kijk naar Sasiki ran hoeveel moeite hij heeft om mindere spelers te verslaan. Hij is geen killer zoals Erwin l'Ami kan zijn tegen zwakkere spelers." De remise van Freeke tegen de In diër was overigens meer dan ver diend. „Hij heeft één kansje laten lopen, maar verder was het een ge lijkwaardige partij", aldus de Ter neuzenaar die de partij na afloop met Sasikiran analyseerde en sprak van een leerzame ervaring. „Ik speel zelden tegen grootmees ters en heb ook nooit les van hen gehad. Mijn vader heeft me het spel geleerd, daarna ben ik altijd mijn eigen trainer geweest." Freeke hoopt in de slotfase van het toernooi te profiteren van de risico's die de grote mannen wél zullen nemen. De kopman van derdeklasser Terneuzen staat be kend als een degelijke schaker. Hij beheerst de openingen, neemt wei nig risico's, probeert kleine voor deeltjes uit te bouwen en wordt vooral om z'n eindspel gevreesd. „Totdat de tijdnood begint", nuan ceert hij. „Dan bent ik niet op m'n best. Ik heb vooral moeite met m'n concentratie. Gisteren maakte ik een straal gewonnen eindspel niet af." Maar verliezen doet hij zelden. De afgelopen twaalf maanden verloor de student accountancy slechts één partij. Bang voor een zware te rugval in het klassement van het HZ-toernooi hoeft hij dus niet te zijn. Zijn laatste nederlaag leed hij vorig jaar augustus tegen de Duit ser Kohlweyer, tijdens het HZ-toer- nooi. Dat dan weer wel. rige aanvaller. Volgens de Amster damse club moeten bij de Engelse club nog wel enkele formaliteiten worden vervuld. De huurperiode eindigt op 30 juni 2011. Het con- door Koen de Vries VLISSINGEN - Nee, Vyacheslav Ikon- nikov en Erwin l'Ami wilden gis teravond niet naar Oekraïne-Ne- derland kijken. De twee koplopers van het HZ-schaaktoernooi waren weliswaar snel klaar met hun on derlinge ontmoeting, maar dat had niets met de voetbalwedstrijd te maken. De topper stond na ze ventien zetten potremise. Verder schaken had geen enkele zin. Na afloop zaten Ikonnikov en L'Ami nog uren tegenover elkaar. tract van de Servische spits loopt bij Ajax tot medio 2013 door. Sulej mani kwam twee jaar geleden voor ruim 16 miljoen euro over van sc Heerenveen. Niet om hun eigen partij te analy seren, maar om het treffen uit de eerste ronde tussen Ikonnikov en het Terneuzense talent Renzo Du- carmon te bekijken. L'Ami had ge zien dat Ikonnikov had kunnen verliezen en daar wilde hij natuur lijk meer van weten. L'Ami was het meest verantwoordelijk voor de snelle remise. De schaker uit Woerden die dinsdagavond op de valreep de zege tegen de Duitser Zaragatski meenam, speelde met zwart een variant die nauwelijks kans biedt op een zege, maar die In tegenstelling tot wat PSV hoopte, is de aanvang van de uit wedstrijd tegen Sibir Novosibirsk op donderdag 19 augustus vastge steld op 19.00 lokale tijd. Trainer Fred Rutten had graag gezien, dat het duel eerder die dag zou kun nen plaatsvinden. „Maar uiteinde lijk bepaalt de thuisclub het tijd stip van spelen", zo verklaart be stuurslid Ron Verkerk. PSV wil gezien het tijdverschil - in Nederland is het vijf uur vroeger - direct na de wedstrijd terugkeren. Door het late tijdstip is de ploeg nu echter niet meer in staat om op Eindhoven Airport te landen. Het gezelschap wordt rond midder nacht terugverwacht in Nederland (Amsterdam) of een vliegveld in de omringende landen (Düs- seldorf of Charleroi). De thuiswedstrijd tegen Sibir in het Philips Stadion is vastgesteld om 19.30 uur. Daniël de Ridder wil graag terugkeren bij Ajax. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44