vrede in HZ-toernooi sport 125 effeweg.nl Goes overtuigt op BSC Zaakwaarnemer Ger Lagendijk overleden Clinge en Breskens in kwartfinale 1 supervoordelige busreizen ~~an TEMPUN, BRANDENBURG ||||JJ||||||||J£J^ mam €319 r OF WAT DACHT U VAN: 1 Meer informatie of boeken? Kijk op vivm.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Matthieu Freeke verloor de laatste twaalf maanden slechts één partij. jen Hekhuis. foto Ruben Oreel ook zelden verliest. Geleerd van de Bulgaarse wereldtopper Topalov, die L' Ami's hulp inriep tijdens de WK-match tegen de Indiër Anand. Maar ook Ikonnikov speelde remi se in de kaart, vond L'Ami. De Rus koos vooreen tandenloze aanval. Ikonnikov en L'Ami kregen aan kop van het klassement gezel schap van Krishnan Sasikiran (snelle zege op Roeland Pruijssers) en Twan Burg, die verrassend voor malig toernooiwinnaar Friso Nij- boer versloeg. Koen Leenhouts had de twijfelach- ROTTERDAM - De bekende voetbal manager Ger Lagendijk is gisteren op 68-jarige leeftijd plotseling over leden. De voormalige profvoetbal ler, bij het Schiedamse Hermes DVS, en oud-arbiter fungeerde ja renlang als zaakwaarnemer van on der anderen Ronald en Erwin Koe man. Ook had hij vele andere spe lers en trainers in binnen- en bui tenland onder zijn hoede. Lagen dijk rondde gisteren nog met suc ces de onderhandelingen met Her acles Almelo af over een nieuw contract voor de Braziliaanse aan valler Everton. Nadien raakte hij onwel en overleed hij aan een hart stilstand. Volgens de Telegraaf ge beurde dat in een restaurant in Al melo in aanwezigheid van Hera- cles-voorzitter Jan Smit. Lagendijk werd in 1990 benoemd tot direc teur sportief bij Feyenoord. tige eer om met zwart aan te tre den tegen Sergey Fedorchuk, op papier de beste speler van het toer nooi. De voormalige Zeeuws-Vla ming hield lang stand, maar ging uiteindelijk door zijn vlag. Terneu- zenaar Matthieu Freeke kwam dit keer niet in tijdnood. Al vroeg in de avond legde hij Vlissinger Jeroen Hekhuis het zwijgen op. Freeke staat nu op 4,5 uit 6 en is beste Zeeuw. Cor Jansen uit We- meldinge kon zijn succesreeks niet voortzetten. Hij verloor van Jan Baljé uit Groningen. UITSLAGEN SCHAKEN HZ-toernooi, zesde ronde: Vyacheslav Ikonni kov (Rus)-Erwin l'Ami (Woerden) remise, Krish nan Sasikiran (Ind)-Roeland Pruijssers (Utrecht) 1-0, Friso Nijboer (Amsterdam)-Twan Burg (Schijndel) 0-1, Bernd Kohlweyer (Dui)-Daan Brandenburg (Groningen) remise, Sergey Fe dorchuk (Oek)-Koen Leenhouts (Nijmegen) 1-0, Viktor Erdos (Hon)-Migchiel de Jong (Leeuwarden) 1-0, Stewart Haslinger (Eng)- Matthew Tan (Amstelveen) 1-0, llja Zaragatski (Dui)-Yochanan Afek (Isr) 1-0 Laurent Guida- relli (Fra)-Sander van Eijk (Ede) remise, Ali Bital- zadeh (Kesteren)-Judith Fuchs (Dui) 1-0, Sebas- tiaan Smits (Nuenen)-Erik van den Doel (Lei den) remise, Stefan Kuipers (Apeldoorn)-Johan de Wolf (Vlissingen) 1-0, Matthieu Freeke (Ter- neuzen)-Jeroen Hekhuis (Vlissingen) 1-0, Cor Jansen (Wemeldinge)-Jan Baljé (Groningen) 0-1. Stand aan kop: 1. Ikonnikov, l'Ami, Sasikiran, 5,5 2 onder meer Kohlweder, Brandenburg, Fedor chuk, Erdos, Haslinger, Zaragatski, Haslinger, Bi- talzadeh 5,0 3. onder meer Freeke, Guidarelli, Van Eijk, Pruijssers, Nijboer 4,5. WIELRENNEN Tour de l'Ain. Eerste etappe. 1. Poulhies (Fra) 144,4 km in 3.22.09, 2. Romain Feillu (Fra), 3. Paiani (Fra), 4. Hardy (Fra), 5. Van Avermaet (Bel), 6 Mangel (Fra), 9. Kroon, 17. Kelder man, 23. Ockeloen, 24. Hofland, 47. Hooger- land, 48. Kreder, 56. Poels, 90. Van der Lijke 5.50, 91. Westra, 93. Boeve. door Michiel Bouwman NIEUWDORP - Met klinkende cijfers heeft Goes zich als poulewinnaar geplaatst voor de finaledag van de Borsele Sloepoort Cup. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer won al haar drie wedstrijden, scoorde acht keer en hield de nul. Ook Patrijzen en Oostkapelle kwa lificeerden zich voor de eindronde van komende zaterdag. Eerstge noemde verraste daarbij door als vierdeklasser al na twee wedstrij den zeker te zijn van plaatsing. Oostkapelle versloeg in een onder ling treffen Dauwendaele met 1-2, waardoor het derde eindigde. Dau wendaele treedt vrijdag aan in de 'kleine finale' Poule A van de fina leronde bestaat uit RCS, Nieuw- dorp, Bruse Boys en Patrijzen, dat zich door overwinningen op Oost kapelle (2-0) en Dauwendaele (1-0) al vlot plaatste. In de andere poule strijden de beloften van FCV Dender, GPC Vlissingen, Goes en Oostkapelle tegen elkaar. Met name de wedstrijd tussen die laatste twee ploegen kan een inte ressante worden, aangezien de Goesenaren Oostkapelle gistera vond verpulverden: 6-0. Robin de Pager verzorgde de helft van de productie in die wedstrijd. Yves Nyemb, Kyle Doesburg en Wouter de Craene tilden de score naar 6-0. Goes-Dauwendaele 1-0: 1-0 Ray Kroon. Oostkapelle - Patrijzen 0-2: 0-1 Ar jan Verburg, 0-2 Pascal Zoeteweij. Goes-Oostkapelle 6-0: 1-0 Robin de Pagter, 2-0, Yves Nyemb, 3-0 Kyle Doesburg, 4-0 Robin de Pagter, 5-0 Robin de Pagter, 6-0 Wouter de Crae ne. Dauwendaele - Patrijzen 0-1: 0-1 Aleksandar Veljanoski. Goes - Patrijzen 1-0: 1-0 Cert-Jan van Leiden. FC Dauwendaele - Oostkapelle 1-2: 0-1 Harold Vermeulen (strafschop), 0-2 Maarten van Maldegem, 1-2 Dela no de Keuning. Eindstand: 1. Goes 3-9; 2. Patrijzen 3-6; 3. Oostkapelle 3-3; 4. Dauwen daele 3-0. GRAAUW/SCHOONDIJKE - Er staan een paar interessante duels op het programma in de kwartfinales van de strijd om de Zeeuws-Vlaamse Cofely Cup. Nu alle poulewedstrij den achter de rug zijn is duidelijk hoe het programma er komende zaterdag in Schoondijke uit ziet. Vooral de wedstrijden die om 12.55 uur beginnen ogen aantrekke lijk: RCS-Zaamslag en Clinge-Bres- kens. Afgaande op de eindstand in pou le C plaatste Clinge zich gistera vond ogenschijnlijk gemakkelijk. Met een totaal van zes wedstrijd- punten liet het Hontenisse en Koe wacht (beiden één punt) ruim schoots achter zich. In poule F kostte het Breskens eveneens veel moeite om Sluiskil en Philippine achter zich te hou den. W donderdag 12 augustus 2010 poelccode: 8532 frm 4 dagen Praagv.a. €99,- 4 dagen Berlijnv.a. €99,- 4 dagen Parijsv.a. 109,- 4 dagen Londenv.a. 139,- 4 dagen Kopenhagenv.a. €149,- BoekcodêTisU Vertrek op: 6, 20 sept, 11 okt, 8 nov Op en top genieten op basis van All Inclusive Bekijk in het historische stadje Templin de prachtige oude stadsmuur uit de 13e eeuw. Breng een bezoek aan Müritz Nationaal Park en de bruisende stad Berlijn. Maak een uitstapje naar Stettin in Polen en ontdek het Slot van de Pommerse Gryfiten. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijt- en dinerbuffet, 5x lunch, diverse dranken In het hotel tot 24:00, stadswandeling o.l.v. een gids, muziekavond in het hotel, afscheidsdiner en vervoer per Tourist Class touringcar. y Geniet van adembenemende berglandschappen Het sfeervolle en pittoreske bloemendorp Chatel ligt in het schitterende Abondancedal in Frankrijk. Bezoek vanuit hier Yvoire, een schitterend middeleeuws stadje en het kuuroord Evian les Bains. Geniet van het uitzicht van de oevers van Genève en beleef een onvergetelijke ervaring op de nöcnünnu/nn D -inr 5 dagen Belgische Ardennen ....v.a. €259,- 8 dagen Barcelona en de Spaanse kust v.a. €299,- 11 dagen Noorwegen v.a. €849,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten. Kijk voor meer informatie de voorwaarden op www.effeweg.nl/boekcode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27