Debutanten blijven overeind Dick Advocaat wint bij debuut 22 j sport OEFENWEDSTRIJD ORANJE Het Nederlands elftal slaagt er niet in om Oekraïne te verslaan in een oefeninterland. De ploeg van Het Nederlands elftal be9°n met vier Mutanten aan Bert Van Marwijk blijft Steken op l-l. Jeremain Lens, Siem de Jong en Ricky van Wolfswinkel. Weening langer bij Rabobank Hoogerland finisht in peloton, Feillu wint Vacansoleil doet Ricco aanbieding Kluivert als trainer aan de slag bij NEC Castelen moet weer onder het mes 4 het oefenduel tegen Oekraïne: Jeffrey Bruma, ÜMH donderdag 12 augustus 2010 HARKEMA Wielrenner Pieter Weening heeft zijn contract met Rabobank met een jaar verlengd tot 2011. Naast een goed voorseizoen reed Weening volgens technisch direc teur Breukink ook een goede Giro, in dienst van kopman Bouke Molle- ma. Eerder dit seizoen was Wee ning nog teleurgesteld in de Rabo- ploeg toen niet hij, maar Bram Tan kink de plaats van Laurens ten Dam in de Tour mocht innemen. Pieter Weening mist binnenkort de Vuelta door een gebroken sleu telbeen. SAINT-VULBAS Romain Feillu heeft gisteren de lei- derstrui veroverd in de Tour de l'Ain. De Franse wielrenner van Va- cansoleil werd na ruim 144 kilome ter tweede in de massasprint van de eerste etappe achter de Frans man Stéphane Poulhies. Ploegge noot Johnny Hoogerland finishte in het peloton. Nick van der lijke uit Middelburg werd op 5 minuten en 50 seconden negentigste. Feillu nam de leidende positie in het klassement over van Haimar Zubeldia uit Spanje. Hoogerland staat 14e op negen seconden. RIJSWIJK Wielerploeg Vacansoleil heeft de Italiaanse wielrenner Riccardo Ric co een aanbieding voor langere tijd gedaan. „Ricco past perfect in ons team", vindt manager Luijkx. „Hij is een echte aanvaller en is een renner die in de grote rondes mee kan doen voor het klasse ment." Naast Vacansoleil zou ook het Belgische Quick Step in onder handeling zijn met Ricco. Hij wil graag meedoen aan de gro te rondes, maar daarvoor is Vanso- leil nog niet uitgenodigd. NIJMEGEN Patrick Kluivert maakt vanaf van daag deel uit van de technische staf van NEC. De oud-international gaat tot het einde van het seizoen bij de Nijmeegse eredivisionist er varing opdoen als trainer. De 34-jarige Kluivert behaalde in het voorjaar zijn diploma Coach Be taald Voetbal. Zijn zaakwaarnemer Rob Jansen zocht vervolgens con tact met Wiljan Vloet, die hoofd coach is bij NEC. Kluivert kent Vloet uit de tijd dat hij bij PSV speelde. HAMBURG De Nederlandse voetballer Romeo Castelen mist vanwege een knie operatie de start van de Duitse Bun- desliga. De voormalig Oranje-inter national raakte geblesseerd tijdens de training van zijn club HSV. Hij was net hersteld van een kniebles sure die hem vanaf oktober 2009 aan de kant hield. De kwetsuur is de zoveelste tegenslag voor de 27-ja- rige speler sinds zijn overgang van Feyenoord naar HSV in 2007. In drie jaar kwam hij slechts tot vijf tien duels voor de Hamburgers. SINT-PETERSBURG - Dick Advocaat heeft zijn eerste officiële wedstrijd als bondscoach van Rusland ge wonnen. De 62-jarige Hagenaar zag zijn nieuwe ploeg gisteravond met 1-0 zegevieren over Bulgarije. Roman Sjirokov maakte in de zes de minuut het enige doelpunt in de oefeninterland. Advocaat debuteerde op bekend terrein. Het duel werd gespeeld in het Petrovski Stadion van Zenit Sint-Petersburg. Met die Russische club vierde de voormalige bonds coach van Oranje grote triomfen. De oefenwedstrijd zou aanvanke lijk in Moskou worden gespeeld. Wegens de hevige smog door de aanhoudende bosbranden in cen traal Rusland werd de wedstrijd verplaatst naar Sint-Petersburg. Ad vocaat begint op 3 september aan het EK-kwalificatietoernooi met een uitwedstrijd tegen Andorra. Mano Menezes is goed begon nen als bondscoach van Brazilië. Dick Advocaat In de eerste wedstrijd onder lei ding van de 48-jarige trainer won nen de Zuid-Amerikaanse voetbal lers een oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten met 2-0. Menezes maakte bij zijn debuut voor ruim 77.000 toeschouwers in East Rutherford in de Amerikaan se staat New Jersey veel gebruik van nieuwelingen. Met Dani Alves en Robinho verschenen er slechts twee spelers aan de aftrap die an derhalve maand geleden in de met 2-1 verloren kwartfinale van het wereldkampioenschap tegen Ne derland ook deel uitmaakten van het basisteam. Na die uitschake ling stapte bondscoach Dunga op. De 18-jarige Neymar was voor het eerst geselecteerd en maakte veel indruk. De aanvaller van FC San tos opende in de 28e minuut met zijn hoofd de score. Alexandre Pa- to van AC Milan nam de tweede treffer voor zijn rekening. Finland heeft gisteravond België in een oefeninterland in Turku met 1-0 verslagen. Het doelpunt kwam op naam van Vincent Kom- pany, die in de dertiende minuut zijn eigen doelman passeerde na een schot van de Fin Porokara. Voor België was het de tweede wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Georges Lee- kens, de opvolger van de naar Rus land vertrokken Dick Advocaat. Guus Hiddink is voortvarend be gonnen als bondscoach van Tur kije. De Achterhoeker debuteerde met een oefenzege van 2-0 op Roe menië. Beide treffers in Istanbul vielen in de laatste tien minuten. Emre Belozoglu bracht de thuis ploeg op voorsprong, Arda Turan zorgde voor de eindstand. Zlatan Ibrahimovic had gisteren slechts vier minuten nodig om te scoren bij zijn rentree voor Zwe den. De aanvaller maakte de ope ningstreffer in de met 3-0 gewon nen oefeninterland tegen Schot land. De twee andere treffers kwa men op naam van eredivisiespe lers. Emir Bajrami van Twente maakte de tweede treffer. PSV-spits Ola Toivonen nam het laatste doelpunt voor zijn reke ning. Jeremain Lens (rechts) in duel met Oleksandr Romanchuk in de Donbass Arena in Donetsk. De aanvaller van PSV maakte gisteravond de enige Nederland se treffer. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24