9 vergiffenis te vragen' Hamburg sluit radicale moskee Netanyahu prijst moed militairen bij Gaza-actie SS'er Faber mogelijk toch cel in Watersnood overtreft tsunami thet land onder nieuwe president zal herrijzen Kapitale overtreding Zweed in Zwitserland Iran wil af van 'smerig' geld Corruptieaanklachten Zweedse kroonprinses dinsdag 10 augustus 2010 §p m n - het Flamboyant Park in Paramaribo. Jules Wijdenbosch als president een goede start gemaakt door de religieuze leiders in het land op te zoeken en te consulteren. Daarna heeft hij ons echter losgelaten. Je weet wat er met hem is gebeurd: God heeft hem verwijderd. Ik heb Bouterse gewaarschuwd niet de zelfde fout te maken." Als voorbeeld van christelijk gemo tiveerd beleid noemt Meye de in zet van de bodemschatten van Su riname voor het welzijn van het volk. „De almachtige God heeft Su riname gezegend met grote rijk dommen in onze grond. We zou den kunnen leven als prinsen en GENEVE De Zwitserse politie heeft in het westen van het land een Zweed aangehouden, die met 290 kilome ter per uur over de snelweg raasde. De 37-jarige man hangt een boete boven het hoofd, die kan oplopen tot 720.000 euro, omdat in Zwitser land een bekeuring inkomensaf hankelijk is. Dat meldde de politie gisteren. TEHERAN prinsessen, zoals men dat in Koe weit doet. In plaats daarvan leeft het grootste deel van de bevolking in armoede. Van de opbrengst uit de goudwinning blijft slechts 5 procent in eigen land. Waarom? Omdat een groot bedrag door de buitenlandse bedrijven onder tafel naar onze politieke elite wordt doorgeschoven. Als aan dat corrup te gedrag een einde kan worden ge maakt, zou dat heel veel vloeken wegnemen van Suriname." Meye heeft Bouterse ook voorge steld om deel te nemen aan een nationale verzoendag, voor het he le volk van Suriname, op het Onaf foto Ranu Abhelakh/CPD hankelijkheidsplein. „Daarbij zou het land moeten worden opgedra gen aan God. Ik heb Bouterse ge vraagd bij die gelegenheid om ver geving te vragen voor de minder plezierige dingen die in de jaren tachtig zijn gebeurd. Hij is bereid dat te doen, al zal het na de inau guratie zijn." Meye hoopt dat Nederland het voorbeeld volgt en, bij voorkeur bij monde van koningin en kabi net, excuses zal aanbieden voor de slavernij. „We hebben de kans om vloeken van jaren, decennia en eeuwen af te breken. Het draait al lemaal om de liefde van God." door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - De Taiba-moskee in Ham burg, Duitslands beruchtste islami tische gebedshuis, is gesloten. Gis teren doorzocht de politie het ge bouw nabij het Hamburgse cen traal station. Ook werden enkele huizen doorzocht. De 'culturele vereniging' waaronder de moskee valt, is verboden. „De vereniging heeft jarenlang een agressieve en democratie-vijandige ideologie uit gedragen. Zulke organisaties dul den wij niet", zei stadsbestuurder Christoph Ahlhaus (CDU). Volgens de Hamburgse autoritei ten is de vereniging in strijd met de rechtsorde, onder meer doordat er voor de jihad, de heilige oorlog, tegen met name joden, Amerika nen en ongelovigen, geworven zou worden. Meerdere jonge mos lims zouden de laatste jaren in de moskee, die regelmatig door ruim 200 gelovigen wordt bezocht, zijn geradicaliseerd. De Taiba-moskee werd in 2001 we reldwijd berucht doordat enkele daders van de terreuraanslagen op 11 september -onder wie Moham med Atta- vaak in de toen nog Al-Quds geheten moskee bijeen kwamen. Bijna tien jaar later is het gebedshuis nog altijd een 'centraal aanlooppunt voor de op de jihad georiënteerde islamistische scene in Hamburg', aldus Manfred Murck, plaatsvervangend directeur van de binnenlandse veiligheids dienst. Afgelopen jaar reisden vol gens de politie tien jihadisten uit de moskee naar Pakistan en Afgha nistan, waarschijnlijk om zich daar te laten opleiden in terreurkam pen. Twee van hen keerden terug naar Hamburg. Een van de man nen sloot zich aan bij de terroris tische groepering Islamitische Be weging Oezbekistan. Een ander is te zien in propagandavideo's van dezelfde organisatie. door onze correspondent Ad Bloemendaal De Iraanse vicepresident Rahimi zegt dat Iran zijn 'smerige' dollar en euroreserves moet dumpen, als antwoord op de nieuwe sancties te gen het land vanwege zijn omstre den atoomprogramma. Rahimi zei dat Iran alleen handel moet drijven in de eigen rial of de munteenheden van de landen waar wel zaken mee worden ge daan. Kroonprinses Victoria STOCKHOLM Tegen de Zweedse kroonprinses Victoria zijn minste drie aanklach ten ingediend wegens corruptie. De prinses en haar man zouden te dure cadeaus voor hun huwelijk hebben geaccepteerd, meldden Zweedse media gisteren. Het stel zou onder meer een privévliegtuig en jacht tijdens hun huwelijksreis hebben gebruikt van een Zweedse zakenman. JERUZALEM - Op de eerste zittings dag van de commissie-Turkel is de Israëlische premier Netanyahu meteen in de aanval gegaan. Bij het bloedige incident op het Turk se schip Mavi Marmara dat naar Gaza voer handelden de Israëli sche soldaten moedig, zei hij. Netanyahu was gisteren de eerste getuige die werd gehoord door de commissie. Die onderzoekt de om standigheden waaronder op 31 mei Israëlische soldaten negen op varenden van het Turkse protest schip Mavi Marmara doodschoten. Netanyahu had alleen maar lof voor dat 'moedige optreden'. In de laatste week van mei voer een vloot van zes schepen in de richting van Gaza, waar ze de Israë lische maritieme blokkade wilden doorbreken. Aan boord waren acti visten uit vele landen, maar vooral uit Turkije. Het effect van een actie tegen de protestvloot op de publieke opinie was in feite het enige dat vooraf in het 'forum van zeven' (de belang rijkste zeven Israëlische ministers) was besproken, zo bleek uit het verhaal van de premier. De manier waarop de activisten zouden wor den aangepakt was uitsluitend de verantwoordelijkheid van de mi nister van Defensie en het leger. De premier had met die twee in stanties verschillende opties be sproken, maar wilde daar in de openbare zitting niet op in gaan. Hij beloofde voorzitter Jacob Tur- kel daarover achter gesloten deu ren te zullen spreken. Vandaag ge tuigt minister Ehud Barak van De fensie en morgen de stafchef, luite nant-generaal Gabi Ashenazi. BERLIJN/AMSTERDAM - De in Neder land tot levenslang veroordeelde ex-SS'er Klaas Carel Faber (88) moet zijn straf mogelijk in Duits land uitzitten. Experts van het Duitse ministerie van Justitie den ken dat dit eventueel een optie is. Faber vluchtte in 1952 naar Duits land en leeft daar als vrij man. Vrijdag meldde de Beierse omroep BR al op basis van documenten dat de Duitse minister Leutheus- ser-Schnarrenberger van Justitie er bij het Beierse ministerie van Justi tie op heeft aangedrongen de zaak tegen Faber ter hand te nemen. Het verzoek zou vorig jaar zijn in gediend. Faber sloot zich tijdens de Tweede Wereldoorlog aan bij de SS. Na de oorlog werd hij veroordeeld tot de doodstraf voor de moord op tien tallen joden, een straf die later werd omgezet in levenslang. De SS' er wist in 1952 te ontsnappen en vluchtte naar Duitsland. Omdat hij lid was van de SS had hij van het naziregime het Duitse staats burgerschap gekregen. Duitsland levert geen staatsburgers uit, waar door hij niet werd teruggestuurd om zijn straf uit te zitten. In 2007 maakte Duitsland bekend een aantal Nederlandse oorlogs misdadigers met rust te laten. Een van hen was Faber. ISLAMABAD - Circa 13,8 miljoen mensen zijn getroffen door de overstromingen in Pakistan. Daar door is de schaal van de ramp gro ter dan die van de tsunami, die in 2004 in Azië huishield. Dat meld de VN-hulporganisatie OCHA gis teren. „Tot nog toe zijn 13,8 miljoen men sen beïnvloed door de recente overstromingen in Pakistan", aldus een woordvoerder van OCHA. „Deze ramp is erger dan de tsuna mi, de aardbeving in Pakistan in 2005 en de aardbeving in Haïti", stelde hij verder. Door de tsunami werden vijf mil joen mensen getroffen. De zond vloed doodde 220.000 mensen. Door de overstromingen in Paki stan zijn tot nog toe 1600 mensen omgekomen. De aardbeving in Pa kistan had gevolgen voor drie mil joen mensen, evenveel als bij de aardbeving in Haïti. Het aantal doden door een aardver schuiving die het noordwesten van China zaterdag trof, is opgelo pen tot 337. Zeker 1148 mensen worden nog vermist, zo meldde het staatspersbureau Xinhua giste ren. Zondag gingen de autoriteiten nog uit van 127 doden en ongeveer tweeduizend vermisten. Ook andere delen van China zijn getroffen door natuurgeweld. Over stromingen en ander noodweer hebben dit jaar al circa 1500 levens geëist. In totaal werden al meer dan twaalf miljoen Chinezen geë vacueerd naar veiliger gebieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9