WÊÈÊÊÊÈBÊÊKHKËBSÊÊÊ mmmÊmÈm Spinhengel Boothengel Zeehengel dinsdag 10 augustus 2010 II foto's Lex de Meester De ene visser kiest voor een multifunctionele zeehengel, de andere voor meerdere hengels. iJLwf** in elkaar te schuiven en dus makkelijk mee op vakantie te nemen. Een hengel als deze is in praktisch elke hengelsportzaak te koop en kost niet meer dan een euro of twintig. Deze hengel gebruik je alleen als je met kunstaas vist. Deze is hengel is gevoelig zo dat je voelt wat het aas onder water doet. Deze hengel is geschikt om bijvoorbeeld vanaf de boulevard op een baarsje te vis sen. Een spinhengel heb je al voor een paar tientjes. Dit is de hengel voor de meer serieuze sportvisser. De naam zegt het al: als je van uit een boot vist, is dit de juiste hengel. Je hebt al een goedkope boothengel voor 18 euro: de Prion Power van SPRO (www.spro.nl). Déze hengel is van glasve zel en wel wat zwaarder dan een duurdere hengel als de John Wilson van Masterline. Deze hengel van 170 euro is gemaakt van carbon fiber. Deze hengel buigt ook veel lekkerder mee als je een vis aan de haak hebt geslagen. Een stapje hoger is de Shi- mano Antares Trolling 30 (www.shima- no.com) die voor zo'n 425 euro in de hen gelsportzaak ligt. Ook dit is een superlichte hengel, die er nog mooi uitziet ook. Maar verder is het eigenlijk een kwestie van ge voel welke hengel je aanschaft. Belangrijke vraag die je jezelf daarbij moet stellen is: wat ga je met de hengel doen? Ga je er af en toe een paar uurtjes mee vissen of ben je een fervent visser die de hele dag met een hengel in zijn han den staat? Want dan gaat gewicht een gro te rol spelen. Deze lange hengels gebruik je om vanaf het strand of een dijk te vissen. Kwaliteit speelt een grote rol bij de zeehengel, want hoe beter - en dus vaak duurder - hij is, des te verder kun je de lijn uitwerpen. Ook is een duurdere hengel vaak gevoeliger. Aan de Zeeuwse kust wordt dit type hen gel vaak verkocht. Een prima zeehengel heb je al voor honderd euro. De Fast For ward serie van SPRO is populair bij begin ners omdat er allerlei uitvoeringen zijn. De goed koopste begint bij 45 euro, de duurste kost rond de tweehonderd euro. Een goede zeehengel is bij voorbeeld ook de Abu Hellbender (www.abugarcia.com). Die wordt geleverd met twee toppen (het uiterste en dunste deel van de hengel). De ene top is wat ge voeliger dan de ander. De ene visser zweert bij zo'n multifunctionele hengel. De ander heeft liever meerdere hengels, zo dat hij kan kiezen welke hengel hij ge bruikt bij welke omstandigheden. De Abu Hellbender kost rond de 290 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71