IO -'mm Het dobberhengeltje Vakantiehengel dinsdag 10 augustus 2010 ré**" Voor het vissen aan de singel is een andere hengel nodig dan bootvissen op zee. Met een duurdere zeehengel kun je de lijn verder uitgooien. Er zijn zoveel hengels als er vissers zijn. Dat is wel duidelijk als je een hengelsportzaak binnenloopt. Je wordt er zowat overmand door de honderden hengels die er te koop zijn. Ze zijn er in allerlei soorten, lengtes, diktes en uitvoeringen. Om uit dit enorme aanbod te kiezen, kun je het best beginnen met het beantwoorden van een simpele vraag: waar ga je vissen? door Dennis Rijsbergen Er zijn vissers die één en dezelfde hengel gebruiken voor verschil lende typen van hengelsport. Pri ma natuurlijk, ook zij zullen on getwijfeld hun vissen vangen. Maar wie niet het juiste type hengel ge bruikt voor bijvoorbeeld het zeevissen, mist veel visgenot. Vergelijk het met ie mand die nooit anders dan een Fiat Panda heeft gereden. Zet hem in een dikke Merce des en hij weet terstond wat hij al die ja ren heeft gemist. Zo is het ook met hengels. Het maakt nog al uit of je in het kalme water van een sin gel staat hengelen of vanaf een boot op de woelige Noordzee. Wie het juiste type hen gel gebruikt, en dan ook niet meteen de goedkoopste hengel pakt, zal veel meer ple zier beleven. Want met een goed gekozen hengel voel je veel beter of je beet hebt. Er zijn grofweg vijf categorieën hengels te on derscheiden. Dit is het simpelste hengeltje dat je kunt krijgen. Ze zijn vooral populair bij kinde ren die hun eerste 'visstappen' zetten en een hengeltje uitgooien in de stadsvijver. Een eenvoudige hengel met nylonlijn en een dobbertje. Voor een tientje kun je zon hengel in elke hengelsportzaak kopen. Ook aan deze hengel worden geen hoge eisen gesteld. Deze hengel is telescopisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70