En in Zeeland zijn iTM 8l dinsdag 10 augustus 2010 Een van alle gemakken voorziene boot, vermaak voor de kinderen op loopafstand, en elke minuut van de dag de keuze tussen het gezelschap van gelijkgezinden of de wijdsheid van het stille water. Zo bezien is de jachthaven de ultieme campingplek. door Ondine van der Vleuten Port Zélande, 'Uw thuishaven aan het Grevelingenmeer' zoals de in formatiefolder het omschrijft, is af geladen. Op de wal vermaken tien tallen kinderen zich in het opblaasbare speelkasteel en de klautertoren. Druk is het in het kantoor van de havenmeester, druk in het restaurant en het nautisch ser vice center. Bijna alle 850 ligplaatsen zijn bezet. Motor boten en zeilschepen liggen soort bij soort aan de twaalf steigers. Een ijzeren hek met elektronische beveiliging houdt onbevoeg den weg van de kapitale jachten en hun niet minder kostbare inhoud. Een beetje botenbezitter heeft tegenwoordig op het water net zo veel comfort als thuis, im mers. En als hij met zijn gezin op de juiste plek ligt - Port Zélande bijvoorbeeld - is op loopafstand alles te vinden wat een ge zin nodig heeft om even een weekje te ont spannen. Die vakantie zit er alweer bijna op voor het gezin van Eddy van Hoorn, di recteur van een groot bedrijf op de Velu- we en de trotse bezitter van een cos- tum-'built stalen motorjacht van zo'n twin tig bij vijf meter. „Polyester staat voor snel heid. Staal heeft meer cachet", zegt de Bra bander onderkoeld. Eerder heeft de haven meester ons toevertrouwd dat het varende kasteel toch zeker een miljoentje of twee moet hebben gekost. Lang niet alle havens hebben 'boxen' waar een- boot van dat for maat in past, verklaart Van Hoorn, en hij steekt van wal met een loflied op Zeeland in het algemeen en Port Zélande in het bij zonder. „Bij de Veluwse randmeren word je lekgestoken, maar in Zeeland heb je door het zoute water geen last van spin nen, vliegen en muggen. Dus kun je hier 's avonds lekker met alle verlichting aan en alles open, op je achterdekje aan een wijn tje nippen. De kwaliteit, de reinheid en hel derheid van het Zeeuwse water: die vind je nergens anders in Nederland. De rand meren, de Friese meren; het is allemaal blubber, bagger en algengroen. De weids heid van Zeeland, als vaargebied, is onover troffen. En dan liggen wij hier ook nog eens in de allermooiste en best geoutilleer de jachthaven van Nederland." Van Hoorn kan het weten: met vrouw en kinderen (5 en 6 jaar oud) verblijft hij tus sen de acht en tien weken per jaar in Port Zélande. Als hij zin heeft, gooit Van Hoorn de trossen los en vaart 's morgens met opgaande zon kalmpjes aan richting Bruinisse, of verder naar Blankenberghe, Oostende. Maar net zo lief blijft hij aan de kant liggen. „We hebben hier aan boord echt alles: afwasmachine, droger, wasma chine, vierpitskooktoestel, magnetrono ven, zachte matrassen. Dit is een eldorado voor kinderen. Hiernaast ligt Center Pares, aan de andere kant van de Brouwersdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68