'Wat te doen als Zeeuwse puber?' 4l Zomergasten dinsdag 10 augustus 2010 lende dagtocht. Met deze excursie begin je in het centrum van Middelburg. Middelburg mag met recht een monumentenstad genoemd worden. Je vindt hier zo'n 1100 grote en kleine monumenten die de sfeer van een rijk verleden nog steeds uitade men (de meeste momumenten per vierkante me ter in Nederland). Vervolgens vertrek je vanuit ma gisch Middelburg naar een theeschenkerij in Veere waar een heerlijke lunch klaar staat. Met een bus rij je naar Veere waar de tijd haast letterlijk heeft stil gestaan. Hier heb je tijd om lekker door de smalle straatjes te slenteren, heerlijk van een terrasje te genieten of een bezoek te brengen aan de histori sche markt. Tickets a 57,50 euro zijn verkrijgbaar bij alle WV's in Zeeland. Van 09.00 tot 17.00 uur. Middelburg Rondleiding Abdijcomplex. Elke dinsdag en donderdag van 11.00 tot 12.30 uur. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum (gevestigd in het Abdijcomplex). Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse WV's en het Zeeuws Museum, Abdij 3-4. Speurtocht op kaasboerderij Schellach. Aan het eind is er voor alle kinderen een echt puzzeldiplo ma. Prooyenseweg 26, 19-21 uur. ©Moriaanshoofd Speuren langs de waterkant, jeugdactiviteit, vanaf 14.00 uur. Locatie: Prunje, grote uitkijktoren (Het Baken) langs de Inlaagweg bij de Flaauwersinlaag (Moriaans hoofd), informatiezuil van Nationaal Park Ooster- schelde. Organisatie Nationaal Park Oosterschel- de. Inlichtingen en aanmelden: IVN Consulentschap Zeeland, tijdens kantooruren tel: 0113-211675. Nieuwvliet Excursie vleermuizen en andere nachtdieren bekij ken. U kunt met Staatsbosbeheer vleermuizen en andere nachtdieren bekijken in de Knokkert/het bos van Erasmus. De 2 uur durende excursie begint om 21.30 uur aan de parkeerplaats aan de Knok- kertweg te Nieuwvliet. Laarzen of stevig schoeisel worden aangeraden. Kosten: volwassenen 2,00 eu ro en kinderen tot 12 jaar 1,00 euro. Oostkapelle Roofvogelshow bij Terra Maris. Duinvlietweg 6, van af 16.30 tot 20.00 uur. Ouddorp Golfsurflessen. Tijdens je eerste les kun je al gelijk de kick ervaren van het rijden op de golven. Met nog enige vervolglessen helpen we je een volledig zelfstandige surfer te worden. Geschikt voor ieder een vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiplo ma. Speciale lessen voor jeugd en families. Voor meer informatie: www.surfkaravaan.nl of Biervliet Dorpswandeling door Biervliet. We bezoeken de beide kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvin der van het haringkaken. Verder is er veel aandacht voor de gebrandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Gratis deelname. Kerkstraat 4, vanaf 14.00 uur. Brouwershaven Zeiltocht Vrouwe Jannigje, vanaf de Loswal voor Landal Port Greve, Brouwershaven. Wij vertrekken om 10.00 en 14.00 uur op dinsdag vanuit Brou wershaven, vanaf de loswal, voor Landal Port Greve en op woensdag en donderdag vanaf Centerparcs Port Zélande. Prijzen voor een 3-uurs zeiltocht: vol wassenen 18,50 euro, kinderen (4-12 jaar) en 65+ 13,50 euro. Voor informatie: 06 - 54 752 572. Roofvogeldemonstratie (19.30 uur), Landal Port Greve, Heernisweg 1. Concert Marien Stouten en Jan Peter Teeuw, Grote of Sint Nicolaaskerk, Kerkplein 3, 20.00 uur. Bruinisse Bruserock, muziek aan de Havenkade 2, héle dag. Burgh-Haamstede Slot Haamstede combi, diaserie excursie Natuur monumenten, Noordstraat toegangshek, Burgh-Haamstede. Van 19.00 tot 21.00 uur. Aan melden verplicht, aan de balie WV Schouwen-Dui- veland, kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a. Telefonisch: 0900-2020233. De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.wvzeeland.nl Cadzand Staatscircus van Moskou-Holiday. Voor meer infor matie: www.moskoucircus.nl. Domburg Around the World week in Domburg Deze week gaan we de wereld rond. Zo gaan we naar Amerika, Tirol en Frankrijk. Met vandaag van 16.00 tot 20.00 uur een Amerikaanse rodeostier, western springkussen en een country- en westerns- pelpakket. Vanavond om 21.30 uur kun je in het Nehalenniagebied een spooktocht maken. Donder dag 12 augustus van 16.00 tot 20.00 uur komt Ti- rol om de hoek met een winterhuisspringkussen en een winterspelpakket, 't Groentje, gehele dag. Goes Toeristenconcert Jongenskoor Maria Magdalena Kerk. Singelstraat 7, vanaf 11.00 tot 12.00 uur. De Abdij in Middelburg. archieffoto Ruben Oreel Middelburg en Veere Wonderbaarlijk Walcheren. Walcheren heeft alle ingrediënten voor een afwisse Floor en Jolien in Middelburg 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Paspoort Wie: Jolien van Keulen 8c Floor de Graag Woonplaats: Utrecht Gezien in: Middelburg door Marloes Vrolijk Wat kan je hier nou doen?, vraagt Floor (23) uit Utrecht zich af „En wat moet je hier als je pubert?!" Floor loopt samen met Jo lien (22) door Middelburg op zoek naar een geschikte dagbesteding. „Gisteren zijn wij naar het strand gefietst en er was echt helemaal niks of niemand die we tegen kwamen", vertelt Floor ontzet. Joliens fa- milieroots liggen in Zeeland; haar grootou ders wonen hier en haar ouders zijn beide Zeeuwen en gaan 's zomers terug. Jolien komt dan samen met haar vriend even op bezoek. „Ik zou hier niet een week moeten zitten", lacht Floor. Jolien zelf weet wel hoe zij hier een week zou doorbrengen: „Ik vind het strand echt heel lekker." Ook kan zij hier beter van de natuur genieten dan in haar woonplaats Utrecht. „Als je even de fiets pakt ben je zo in the middle of nowhere." Zij vindt de Zeeuwse dorpen mooi. „Utrecht is ook mooi!" reageert Floor. „Ik ben een heel moeilijk figuur", geeft hij zelf toe. Hij werkt in Amsterdam maar zou ook daar niet willen wonen. „Dat is weer nét te groot." Jolien vindt dat je lekker op het terras kan zitten in Zee land. Dat beaamt Floor wel: „Het is eigen lijk ook best gezellig hier."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64