binnenland 15 Oud biljet bron van bacteriën Goedkoop Sunweb verder op slot' 'Grote kans op nationale politie' www.suniveA.nl Gevangenisstraf voor 'wietoma' Man leverde wapens aan jongens van 14 tot 17 jaar Crisismaatregelen 20 jaar cel voor moord op schoonouders Dance Parade weer in beeld in havenstad Wakker Dier zoekt hulp bij boeren Lot van Nederlanders in India nog onzeker VAKANTIES dinsdag 10 augustus 2010 onze jaartelling, worden gedateerd. De archeologen vonden eerder een massagraf uit 1573, de begraaf plaats van een eeuwenoud monni- koophuizen werden kunstmatig duur gehouden. Daardoor zit er vrijwel geen beweging in de wo ningmarkt. Als het nieuwe kabinet dat beleid voortzet, worden de ge volgen nog ernstiger", bezweert Bosman. Dit 'slot' op de woning markt is vergroot door het zoge noemde 'scheefwonen': veel men- DEN HAAG - De kans dat er met een CDA-WD-kabinet met ge- doogsteun van de PW één natio nale politieorganisatie komt, is 'meer dan 90 procent'. Dat stelt Gerrit van de Kamp van de Algemene Christelijke Politie bond ACP. „De huidige structuur met 26 korpsen heeft zijn langste tijd gehad. Beheersmatig zie je hoe de boel ontspoort." De politievak bonden staan in principe positief tegenover één landelijke politieor ganisatie. Van de 26 korpsen staan er nu 14 onder financieel toezicht. Ondertussen wordt er van de korp sen op het gebied van onder meer openbaar toezicht en recherche steeds meer gevraagd. Voor de klei ne en middelgrote korpsen is dat volgens de bonden niet meer te or ganiseren. Samenwerkingsverban den zijn volgens Van de Kamp te vrijblijvend. De Nederlandse Poli- kenklooster, een skelet met een musketkogel in de schedel en ook nog resten van historische bestra ting. foto Koen van Weel/ANP sen met een relatief hoog inkomen blijven hangen in een goedkoop huurhuis. Aedes heeft inmiddels een brandbrief gestuurd naar infor mateur Ivo Opstelten, met het ver zoek om de huren voortaan met 1 procent extra te mogen verhogen. Anders dreigen 'verloedering en verpaupering', waarschuwt Aedes. tiebond stelt dat er heel kritisch moet worden gekeken naar het model. „Met een politie die vanuit Den Haag nationaal wordt be stuurd, zodat Den Haag bepaalt wat er in Zoutkamp gebeurt, kom je wel heel ver af te staan van de sa menleving en de lokale besturen." Al sinds kabinet Balkenende III wordt gesproken over een nationa le politiedienst. Een wetsvoorstel van november 2006 werd tijdens Balkenende IV weer in de ijskast gezet. Een werkgroep heeft eerder dit jaar uitgerekend dat met een nationale politieorganisatie 225 tot 415 miljoen euro kan worden be zuinigd. Wat de VVD en PW be treft moet er voor dat geld meer 'blauw' op straat. Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters is bang dat een gecentraliseerde po litieorganisatie ten koste gaat van de lokale veiligheid. WAGENINGEN - Geld stinkt niet, maar het is wel vies. Sterker nog, er zitten erg veel bacteriën op waar je behoorlijk ziek van kunt worden. Het is wel een voordeel om in een rijk land te wonen. Daar is geld namelijk heel wat schoner dan in arme landen. Het staat allemaal in een studie van tien universiteiten en kennisin stituten in evenzoveel landen. On derzoekers van de Wageningen Universiteit keken naar papiergeld in Nederland. Daarop zaten best wel enge beestjes. Soms zelfs fami lie van de mrsa, de ziekenhuisbac terie die steeds moeilijker te be strijden is. Het onderzoeksteam zocht naar onder meer salmonella en darmbacteriën. Op Nederlands geld kwamen die niet of nauwelijks voor. In Burkina Faso en Nigeria werden ze vaker aangetroffen. Niettemin werden nergens alarmerende aantallen bac teriën gevonden. Ziekteverwekkers komen het meest voor op oud, verkreukeld geld. In totaal werden er voor de studie 1280 bankbiljetten ingeza meld. Dat gebeurde behalve in Ne derland, ook in Australië, Burkina Faso, China, Ierland, Mexico, Nieuw-Zeeland, Nigeria, het Vere nigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. Mede door de financiële crisis heb ben woningbouwcorporaties veel geld verloren op dure koophuizen, die ze hebben ontwikkeld om de bouw van sociale huurhuizen te kunnen bekostigen. In 2008 leden de vijftig grootste corporaties in Nederland 275 mil joen euro verlies door versnelde af boekingen. In 2009 leden die cor poraties nog 92 miljoen verlies. Door de aanhoudende verliezen hebben woningcorporaties beslo ten veel nieuwbouwprojecten en grote renovaties uit te stellen. MAASTRICHT - Een 82-jarige vrouw uit Maastricht die thuis een wiet- plantage hield, moet een half jaar de gevangenis in. Haar advocaat Leo Hendriks gaat in hoger beroep tegen die uit spraak van de rechtbank in Maas tricht. Het Openbaar Ministerie had juist een twee keer zo hoge straf tegen de vrouw en haar zoon geëist. Laatstgenoemde kreeg wel twee jaar cel, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Dat de 82-jarige minder lang de cel in hoeft, komt niet door haar hoge leeftijd, maar omdat de rechter vindt dat zij minder geprofiteerd heeft van de hennepopbrengsten dan haar zoon en zij niet de initia tiefneemster was. Moeder en zoon zouden bijna ze ven jaar een hennepplantage heb ben gerund. Volgens het OM heb ben ze daarmee zeker 1 miljoen eu ro omgezet. DEN HAAG Het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren een 43-jarige man uit Naaldwijk in hoger beroep veroor deeld tot twintig jaar celstraf voor de moord op zijn schoonouders in Monster. Het Openbaar Ministerie had achttien jaar celstraf en tbs geëist. De man was verwikkeld in een echtscheiding. Volgens hem waren zijn schoonouders de oor zaak van de moeizame scheiding. ROTTERDAM Organisatiebureau JMR in Rotter dam gaat voor volgend jaar probe ren de Dance Parade weer in de ha venstad op te zetten. Het gaat dan wederom om het organiseren van een parade door de stad. De Dance Parade sneuvelde dit jaar mede door het strengere beleid als ge volg van de strandrellen in Hoek van Holland en een kritisch rap port van onderzoeksinstituut COT. OVERDINKEL De politie heeft gisteren een 50-ja- rige man uit Overdinkel (Ov.) aan gehouden die wapens leverde aan jongens van 14 tot 17 jaar in het na burige Losser. Bij huiszoeking vond de politie onder meer valmes- AMSTERDAM Stichting Wakker Dier wil samen werken met boeren tegen de 'kilo knallers', de goedkope vleespakket ten die supermarkten aanbieden. Wakker Dier zal boeren en boerin nen vragen via de website een re clamespot in te spreken tegen de stuntprijzen van supermarkten. De beste spot wordt honderd keer uitgezonden op de radio, zo liet Wakker Dier gisteren weten. DEN HAAG Na de overstromingen in India vori ge week is van twaalf Nederlan ders nog onduidelijk waar ze zijn en hoe het met ze gaat. Het ministe rie van Buitenlandse Zaken is druk bezig om contact met hen te krij gen. Volgens een woordvoerder is dit nog geen reden voor paniek. De overstromingen in het noorden van India hebben tot nu toe aan ze ker 145 mensen het leven gekost. sen, zeventien ploertendoders, vijf 'rambomessen', elf boksbeugels en twee balletjespistolen. De politie kwam de man op het spoor na tips van jongeren en enkele ouders. De handelaar heeft inmiddels bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5