in België sport 123 Vragen GroenLinks over VC Vlissingen Inge de Bruijn overweegt rentree, maar Verhaeren houdt de boot af Forse zege Van Remortel 4. PZC Fifa via Antwerpen naar Nederland Cinderella Dekbedovertrekken www.pzc.nl/webwinkel De Fifa-delegatie begint in België en Nederland aan een Europese tournee. De inspecteurs worden vanmorgen ontvangen op het Brusselse stadhuis, trekken vervolgens naar de Belgische premier Leterme in Brussel en reizen dan door naar Antwerpen. Morgen is de delegatie in Nederland voor een bezoek aan het stadion van PSV in Eindhoven, de Rotterdamse Kuip en de premier. door Geert Stroobants Antwerpen - De Fifa-delegatie had nog maar net kennis gemaakt met Justine Henin, ambassadrice voor The HollandBelgium Bid of in Nederland begon de discussie over mogelijke toegevingen van de Belgische en Nederlandse regerin gen aan de Fifa opnieuw. Een en ander maakte gisterenmid dag in Brussel niet veel indruk leek het, maar dat het organisatie comité slechte publiciteit kan mis sen op dit moment is duidelijk. Net nu een vijfkoppige Fifa-delega- tie in België en Nederland rond trekt voor een inspectieronde,' lek te RTL op haar website enkele pas sages uit het bidbook waaruit moet blijken dat België en Neder land hun wetgeving aanpassen aan de eisen van de Fifa. Maar het organisatiecomité onder leiding van de Nederlander Harry Been spreekt dat formeel tegen. Feit is wel dat de Fifa garanties vraagt voor de organisatie van een WK. Het eisenpakket op een rij: 1. WK-bezoekers die onder visum plicht vallen, krijgen vrije toegang. 2. Arbeidsvergunningen worden zonder wachttijd uitgereikt en be perkingen op werktijd worden tij delijk opgeheven. 3. De Fifa krijgt volledige vrijstel ling van belastingen. 4. De organiserende landen dra gen de kosten voor de veiligheid. 5. De Fifa en de Fifa-partners mo gen kosteloos vreemde munten in ruilen tegen dollars, euro's of Zwit serse franken. 6. Vanaf 1 juni 2013 worden de Fi- fa-symbolen beschermd. De Fifa beslist in een straal van twee kilo meter over de toegelaten handels activiteiten. 7. De Fifa krijgt gratis telecommu- nicatiemiddelen ter beschikking. Er wordt een rijstrook vrijgemaakt voor de mensen van de Fifa, de spelers en de vips. Wat niet uitgelekt is, is dat de Bel gische en Nederlandse regeringen op al deze eisen amendementen mHMNMMRH door Maurice Steketee VLISSINGEN - De fractie van Groen Links in de gemeenteraad van Vlis singen heeft schriftelijke vragen ge steld over de voetbalproblemen bij VC Vlissingen. De partij wil onder meer weten welke stappen de ge meente heeft gezet voor ze het be sluit nam om per 1 augustus VC Vlissingen de toegang tot vel den en accommodaties te ontzeg gen. „We vragen ons af of het speelverbod niet te rigoureus is ge weest, want het had misschien ook anders gekund", licht Groen- Linksraadslid Alex Soplantila toe. Soplantila vernam de problemen dinsdag 10 augustus 2010 door Rob de Bruyn geformuleerd hebben. Met andere woorden: de beide regeringen heb ben extra zekerheden ingebouwd zodat de organisatie van het WK zou voldoen aan de geldende wet ten en regels. The HollandBelgium Bid liet eer der al weten dat er geen afspraken gemaakt zijn met de Fifa die bui ten de gebruikelijke wetgeving lo pen. Zo staat er in het veelbespro ken bidbook letterlijk een passage die luidt dat niets in de bepalingen kan leiden tot zaken die in strijd zijn met de regels en principes die gelden in de beide landen. Meest heikel punt blijft de vrijstel ling van belasting die de Fifa vraagt. Er bestaan verdragen tus sen de beide regeringen en Zwit serland om dat soort zaken te rege len. Omdat de Fifa in Zwitserland huist, vallen ze onder het plaatselij ke belastingstelsel en de wereld voetbalbond wil vermijden dat ze twee keer belast worden. Blijft nog de discussie over cirkel van twee kilometer rond een sta dion. Daar wil de Fifa op publieke borden het recht om in eerste in stantie reclameruimte te kunnen verhuren voor hun partners, iets wat ook het geval is voor evene menten als de Giro of de Tour. Dat neemt niet weg dat een cafébaas binnen die straal zijn zaak gewoon kan openhouden en het bier kan schenken dat hij wil. Rest nog de rijstrook voor de bo bo's van de Fifa, de spelersbussen en de vips. Neen, de autosnelwe gen worden niet gedeeltelijk ont ruimd. Maar vast staat wel dat spe lersbussen onder begeleiding naar het stadion zullen rijden. Paul Van Himst, ook al een ambassadeur van HollandBelgium Bid, maakte de vergelijking. „Waar hebben we het over? Je kan met het WK het grootste sportevenement ter we reld naar België en Nederland ha len en dan wordt er over een rij vak gesproken. Jongens toch, toen wij vroeger van Brussel naar de Antwerpse Bosuil moesten voor een interland tegen Nederland re den er al agenten voor ons uit." BOEDAPEST - Een rentree van Inge de Bruijn op het EK kortebaan eind november in Eindhoven? Uit gesloten, volgens technisch direc teur van de KNZB Jacco Verhae ren. Letterlijk zei hij gisteravond tijdens het EK zwemmen in Boe dapest: „De kans dat Inge deel neemt, is echt nul." Volgens Verhaeren bestaat er lou ter een theoretische mogelijkheid dat de begin 2007 gestopte De Bruijn meedoet aan het eerstvol gende kortebaantoernooi, onder meer omdat alle startplekken al vergeven zijn. Over een comeback van viervoudig olympisch kam pioene op zich was hij minder uit gesproken. „Niet realistisch. Ten minste, nu niet." Het leek er sterk op dat Verhaeren niet zat te wach ten op alle aandacht voor De Bruijn. Het was zijn voormalige pupil zelf die het grote speculeren op gang hielp. De inmiddels 36-ja- rige 'Madame Butterfly' zei eerder op de dag geen ja maar zeker ook geen nee op de vraag of ze eraan denkt terug te keren als wedstrijd zwemster. En ook: „Als ik mee zou willen doen aan het EK korte baan in Eindhoven, zou ik nu wel ongeveer moeten beginnen met de voorbereiding." De Bruijn is in Hongarije als 'gast', zo staat het al thans op haar accreditatie. In de praktijk is ze echter meer een bege leider van de Nederlandse zwem mers. Intussen trekt ze ook zelf weer haar baantjes. Ze gaf welis waar aan dat het wellicht niet zo verstandig is om na ruim drie jaar Zwemster Inge de Bruijn in actie tijdens de Spelen van Athene. De voorma lig olympisch kampioene sluit niet uit dat ze haar rentree gaat maken. foto Robert Vos/ANP nog een rentree te maken, maar daar stond een flinke berg 'voors' tegenover, zo werd ook duidelijk. Toen het onderwerp ter sprake kwam, begonnen haar ogen wel héél erg te glinsteren. En ze maak te er ook geen geheim van dat ze er nogal mee bezig is: „Het krie belt, dat is iets wat zeker is." Daar naast steekt De Bruijn lichamelijk nog altijd prima in elkaar. Vorige maand was ze aanwezig op het trainingskamp van de Oran je-equipe op Tenerife. Daar sprong ze ook zelf maar weer eens in het zwembad. De Bruijn móet boven dien bewegen. Dat ervoer ze al snel na haar afscheid ruim drie jaar geleden. „Ik deed eerst een paar maanden niks en kreeg op een gegeven moment overal pijn tjes. Terwijl ik in al die jaren als zwemster nooit ziek was geweest. Ik merkte dat mijn lijf schreeuwde om beweging." Ook 'de omgeving' zou een eventuele rentree niet in de weg staan, gaf'Inky' te kennen. Ze zei ontzettend te genieten van de manier waarop de zwemmers van de huidige nationale selectie met elkaar en hun sport bezig zijn. Maar de meest duidelijke verwij zing naar een comeback was wel de volgende: „Na mijn afscheid heb ik er nooit aan getwijfeld of het de juiste beslissing is geweest. Tót Tenerife." Ook Verhaeren zelfheeft zijn aan deel gehad in de verwarrende si tuatie die gisteren ontstond. Hij liet zich de laatste weken meer dan eens ontvallen dat als De Bruijn een paar maanden serieus zou gaan trainen, ze zich op de 50 meters weer met de wereldtop zou kunnen gaan meten. In november in Eindhoven zal dat wel niet gaan gebeuren. Maar daarna? SINT-JANSTEEN - Lokale favoriet Ro nald van Remortel gaf zijn visite kaartje af in de 4-categorie van het De Kroon Smash tennistoernooi in Sint-Jansteen. Pieter Voorbrood plukte er de wrange vruchten van: 6-1 6-1. Van Remortel (42) zocht goed de hoeken op tegen de twin tig jaar jongere Hulstenaar die ont stemd was over zijn eigen spel. „Ik heb lekker getennist, maar het her stel na een partij gaat wel moeiza mer. Vorige week had ik in het toernooi van Terneuzen na een zware driesetter dagenlang last van spierpijn", aldus Van Remor tel. In de 5 bij de vrouwen ver sloeg de 14-jarige Marije Hollestel- le van TC Hulster Ambacht in drie sets Emilie Bral (19) van de organi serende vereniging. „Vooral in de eerste set sloeg ik te veel dubbele fouten. Vanaf de tweede set ging het beter. Nee, niet door rustiger te tennissen, want dat is mijn spel niet", verklaarde Marije Hollestel- le. Bij de mannen-5 klopte Michel Pateer met 6-0 7-6 Gijs Donze. SPORTSTELLING Reageer op de sportstelling op pzc.nl/sport: Ajax gaat wederom een teleurstellend seizoen tegemoet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto met de huurachterstand vanuit de krant. „De raad wist er niks vanaf, mede ook doordat het reces was. Vandaar dat we niet meteen in de pen zijn geklommen." Als het aan Soplantila ligt, zoekt VC Vlissin gen samenwerking met de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. „Kan er een overleg gestart worden om te bekijken of er een samenwer king mogelijk is tussen JVOZ en VC Vlissingen, waarbij gebruik ge maakt wordt van de terreinen en accommodaties van VC Vlissin gen", vraagt de partij zich af Voor een heerlijke nachtrust Dit prachtige streepsatijnen dekbedovertrek van Cinderella is van een zeer hoge kwaliteit en voelt zijdezacht aan. Het dekbedovertrek is voorzien van een extra lange en een dub bele instopstrook en is daardoor geschikt voor dekbedden met een lengte tot 220 cm. Kleuren: blauw, bordeaux en naturel Kwaliteit: 100% katoen Maat: 240x200/220 cm Van C 00.05* Voor €50,00* Sale 59,95* "exclusief verzendkosten van 5,95 dossier VC Vlissingen op pzc.nl/vcv categorie summersale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57