Zeeland PZCI 17 Taxichauffeurs in de fout in Renesse Koop nu uw i Staatslot! Vol Vader op tijd almanak SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 WETTELIJKE REGELS Eigenaar New York Taxi woedend over gedrag van chauffeurs van collega's Kanoroute nieuw leven ingeblazen Trekking 10 augustus Danker Jan Oreel levert strip aan tijdschrift Eppo Dinsdag 10 augustus 2010 'Voor ons leed in de Jappenkampen was geen interesse' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting RENESSE - Klanten voor de neus van een ander wegkapen, vijftien personen vervoeren in een busje waar volgens de wet maar acht in mogen of met 110 kilometer per uur (mét passagiers) over een pol derweg naar Ellemeet rijden. Het is foute boel in de taxiwereld in Renesse. „Ik heb van de week nog zeven man uit een busje ge plukt waar er 15 in zaten", zegt Bruno van der Hoek, eigenaar van New York Taxi uit Renesse. Hij is woedend. Bang dat er ongelukken gebeuren en dat daardoor de hele taxibranche in een kwaad daglicht komt te staan. „Het afrekenen gaat ook buiten de meter om. Klanten moeten per persoon afrekenen in plaats het normale metertarief Ik heb geen angst voor de concurren tie, maar de taxiwereld komt in ge vaar. Mijn chauffeurs hebben er ook last van." De problematiek is bekend bij de politie. „Wij hebben alle taxibedrijven geïnformeerd dat ze zich aan de wettelijke regels moeten houden", zegt Mirja Vis, woordvoerder. „Daar controleren we op-en we controleren ook op snelheid." Het zou om chauffeurs gaan die voor drie verschillende bedrijven rijden. Twee uit de regio Beveland en een plaatselijk collega-taxibe drijf. Marwijn Meuldijk, mede-ei genaar van taxi Steketee in Yerseke herkent zich niet in het verhaal. Een van de chauffeurs rijdt vol gens Meuldijk een a twee keer per week in Renesse gedurende het hoogseizoen. „Maar onze chauf feur houdt zich aan de regels." Vol gens Meuldijk rijdt het bedrijf al leen na twaalf uur, als het vervoer in de eigen regio is stilgevallen. Els Walraven van het gelijknamige bedrijf in Kruiningen schrikt zich een hoedje van het verhaal. „Dat mag niet, dat kan niet. Ik heb net ontdekt dat een chauffeur zonder onze toestemming in Renesse heeft gereden. Nu hoor ik dit. Hier houd ik niet van, stel dat er onge lukken komen. Dit mag nooit weer gebeuren." Peter Markusse van Taxicentrale Renesse ontkent dat zijn chauffeurs zich niet aan de regels zouden houden. „Wij voe ren het vervoer uit volgens de re gels van de overheid en dat contro leren wij." TEN OSSE - Na tien jaar is de kanoroute bij Den Osse nieuw leven ingeblazen. De 'ope ning' werd symbolisch verricht door Pascal Bij- vank uit Apeldoorn en haar kinderen Patrick, Wim en Wilma. Zij zijn een van de gezinnen die op uitnodiging van Zeeuwland vakantie hebben gevierd in Burgh-Haamstede. Kanova ren is nog lastig genoeg voor onervaren men sen, blijkt als het gezin eenmaal in de boten zit. De route start bij Zeeland Vakantiewonin gen in Den Osse waar ook kano's gehuurd kunnen worden worden en is ongeveer zeven kilometer lang. Initatiefneemster van de route is Simone Boot, ook initiatiefneemster van het boek en de website Schouwen-Duiveland Natuurlijk over natuurbeleving op het eiland. „En dat vinden wij leuk om ook aan onze huur ders te laten zien", zegt Jeffrey van Dorenma- le van Zeeuwland, betrokken bij het project. foto Izaak Verkeste STELLENDAM - Reddingboot Antoi nette heeft gisterochtend een be manningslid van de kotter GO28 van boord gehaald, omdat zijn vrouw op het punt stond te beval len. Dat verzoek kwam rond acht uur binnen. Na overleg met het Kustwacht Centrum en het rege len van een vervanger voor op de kotter, kon worden uitgevaren. Na een vaartocht van een uur is de aanstaande vader opgepikt en naar Stellendam gevaren. De man was op tijd voor de geboorte. Tip? redactie@pzc.nl Kleinzoon Luuk, net drie jaar gewor den, helpt en speelt graag in de tuin bij zijn opa en oma. Het is ook een hele mooie tuin en dat niet alleen vanwege de fraaie bloemen en struiken. Opa's trots is de vijver met vissen, waterplanten en een fontein. Een tijdje geleden had grootvader de vijver uitgebreid met een waterloop. Daarin wordt het water omhoog ge pompt om daarna, via een oude handpomp en een rotspartij, weer in de vijver te stromen. Deze kringloop vormt zo een onein dige stroom. Al dat kletterende water heeft ook de aandacht van Luuk getrokken. Aan de rand van de vijver staat klein zoon het geheel eens te goed bekijken en zegt dan ineens: „Opa, vlug! Doe dat kraantje maar snel dicht. De vijver is nu al vol ge noeg met water."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51