zeeland 119 nazomer in het veld 'Parkeervergunningen onder de loep houden' Havenzanger Alwin uit Kapelle kan bijna weer zijn eigen studio in Meer toezicht in de nacht op strandhuisj'es na brand en inbraak Jongerenhuis in Goes heeft weer plaats Expositie olieverf en beelden in Kunstuus editie festival 24 aug t/m 4 sept 2G1G Viering in kader van ontslapen Maria Autopuzzeltocht op Noord-Beveland autopsie van een gebroken hart muziektheater in de sint nicolaaskerk in brouwershaven tel. 0900 - 33 000 33 (o.i'i p/«) nazomerfestival.nl dinsdag 10 augustus 2010 GOES Jongerenhuis de Bevelanden aan de Westhavendijk in Goes bestaat een jaar. Na de zomer heeft het huis weer ruimte voor nieuwe aan meldingen. In het huis krijgen jon geren vanaf 18 jaar begeleiding op het gebied van wonen, werken en leren. Samen met de gemeente Goes, ROC Zeeland en RWS biedt AZZ er onderdak aan jongeren van af 18 jaar die om allerlei redenen niet meer thuis kunnen wonen. HEINKENSZAND door Raymond de Frel KAPELLE - Feestzanger Alwin Ren nen uit Kapelle hoopt binnen een paar weken zijn eigen studio weer in gebruik te nemen. In februari van dit jaar kwam Ren nen na het benefietconcert Hulp van Haïti in Goes tot de ontdek king dat zijn net opgebouwde stu dio en kantoor in Kapelle door brand waren verwoest. Kortslui ting in een dimmer zorgde voor een ravage in zijn tot studio ver bouwde garage. Bijna alle appara tuur was gesmolten of zat onder het roet. Schadebedrag: zo'n 53.000 euro. Alwin gebruikte de studio vooral voor eigen demo's en werk voor De Havenzangers. De Kapelse zan ger vormt dit bekende gezelschap samen met Henk Pleket. Inmiddels is de studio weer bijna helemaal opgebouwd. „Het is iets moderner geworden, er zijn wat meer technische snuf jes aangebracht. Zo kan ik bijvoor beeld nu ook digitaal koortjes na bootsen. Vooralsnog ga ik er weer zelf mee aan de slag, maar er zijn ook wat verzoekjes van anderen voor opnames. Daaraan geef ik wel licht gehoor", aldus Alwin. Overigens is de financiële afwikke ling van de brand nog niet hele maal rond. „Ik heb ook een pand in Hoedekenskerke. Destijds heb ik gevraagd om mijn inboedel- en opstalverzekering voor zowel het pand in Hoedekenskerke als Kapel le te laten gelden. In plaats daar van waren beide locaties uit de dekking gehaald. Ik zou er een hal ve krantenpagina mee kunnen vul len, maar gelukkig is het meeste nu toch geregeld. Alleen over de in boedelverzekering bestaat nog wat onduidelijkheid." Alwin treedt zaterdag met De Ha venzangers op tijdens de braderie in Sint Annaland. De Havenzan gers zingen vanaf 22.00 uur. www.alwin.nu door Selma Osman DOMBURG - Brandstichting en in braken in strandhuisjes- en om- kleedcabines bij Domburg zijn voor de politie aanleiding om extra toezicht te houden bij strand- overgangen. In de nacht van vrij dag op zaterdag gingen drie strand huisjes in vlammen op en werd bij tien strandcabines ingebroken. Robbert Vreeke, eigenaar van ze venhonderd cabines, is het zat. „Het scheelde weinig of de hele rij was afgebrand." Hij deed aangifte van brandstichting, inbraak en een reeks pogingen daartoe. Bij vijftig omkleedcabines zag Vreeke losgetrokken sloten en deurlatten. De afgebrande strandhuisjes wa ren van particulieren. Gisteren zet te Vreeke vervangende huisjes neer. Een vierde huisje ging.vol gens hem kapot toen het door de brandweer werd weggehaald. Niet de politie, maar de gemeente en de eigenaren van strandtenten, -huisjes en -cabines zorgen voor de bewaking van het strand, zegt politiewoordvoerder Mirja Vis. Niettemin ziet de politie de ge beurtenissen van afgelopen week end als een signaal om 'waar moge lijk' extra toezicht te houden. De gemeente Veere heeft net als vorig jaar besloten om vijftig nachten surveillanten in te zetten. „We kie zen voor de overvaltactiek: elk mo ment moet er iemand aan kunnen komen. Ze lopen een eindje over het strand", aldus wethouder Jaap Melse. GOES De oud-katholieke gemeenschap in Zeeland houdt zaterdag ter gelegen heid van het ontslapen van Maria, een dienst in de dagkapel naast de rooms-katholieke Maria Magdalena- kerk aan de Singelstraat in Goes. Pastoor R. Robinson gaat in deze eucharistieviering voor. De dienst begint om 10.30 uur. De oud-katho lieke kerk van Nederland staat in sacramentele gemeenschap met de Anglicaanse kerk en verkeert in dia loog met zowel de rooms-katholie- ke als de oosters-orthodoxe kerken. COLIJNSPLAAT Motor- en autoclub De Bevelanden houdt morgen een autopuzzeltocht op Noord-Beveland. De puzzel- tocht staat garant voor een leerza me avond op een prachtige route over de binnenwegen en onbeken de plekken van het eiland. De rit is uitgezet voor diverse klas sen: gevorderden, minder ervaren rijders en toeristen. Inschrijven voor deze rit van 18.30 tot 19.00 uur bij camping Orisant aande West Zeedijk 2 in Colijnsplaat. collectie. foto's Willem Mieras In galerie 't Kunstuus in Heinkens- zand exposeren Ria Strijker en Da vid Harinck respectievelijk olieverf schilderijen en beelden in diverse soorten steen. Het werk van Strij ker bestaat uit realistisch en figura tief werk in olieverf over diverse onderwerpen. Harinck maakt sinds vijfjaar abstracte en figuratie ve beelden. www.kunstuus.nl GOES - De Socialistische Partij (SP) in Goes pleit voor gedeeltelijke restitutie van kosten aan parkeer- vergunninghouders in de Goese binnenstad. Tenminste, als blijkt dat zij niet altijd kunnen parkeren vanwege te veel verstrekte parkeer vergunningen. De Bewonersorganisatie Centrum en Noord (BOC) trok vorige week aan de bel bij de gemeente, omdat er voortdurend parkeerproblemen zijn. De gemeente onderkent het probleem. De BOC klaagde onder meer over vergunningen voor be woners aan de kaden. Die hebben soms een grote garage, maar toch twee parkeervergunningen. De SP sluit zich bij de bewonersorganisa tie aan en vraagt het college van B en W nog eens kritisch naar de si tuatie te kijken. THEATER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47