i8| zeeland Streven naar het ultieme vrije gevoel Rabobank is niet gelukkig met actie Groenlinks Goes van Thoolse SP over geldautomaat korting op WMO is bezorgd over JACHTWINKEL In de polder bij 's-Heerenhoek kunnen jagers en sportschutters hun hart ophalen I dinsdag 10 augustus 2010 1 B Werri en De Koeier hebben tal van verschillende merken geweren in hun door Raymond de Frel En toen kwam er eens een jager-, jagerman, en die heeft er een ge- schooooooten... En als het even, even, even, even kan met een geweer van Jan en Koooooo- tje! Jan Werri (26) uit 's-Heerenhoek en Ko de Koeier (48) uit Ouden bosch zouden er vast niet om ge ven als dit misschien wat flauwe grapje in de Zeeuwse jagerswereld met regelmaat wordt gezongen. Het zou immers betekenen dat hun naamsbekendheid alleen maar zou groeien. Sinds een maand runnen zij bij het ouderlijk huis van Jan aan de Beeldhoeve weg Jachthuis Doublet. Jan en Ko zijn al jaren verslingerd aan de jachtsport. Voor hun mate rialen reden zij meestal naar een jachtwinkel in Noordgouwe. „Er is ook nog een winkel in Koewacht, maar dat is nog wat verder weg. Via via hoorde ik dat Ko ook een winkel wilde beginnen in Yerseke, waar hij oorspronkelijk vandaan komt. TAvee jachtwinkels in een straal van veertig kilometer is wat te veel var het goede, dus hebben we contact met elkaar gezocht. Voordat we ons jachthuis begon nen, kenden wij elkaar dus helemaal niet. Maar goed, mis schien is dat maar beter ook. Ik be doel: met je familie moet je wande len, niet handelen", vertelt Jan Werri. In de winter staken Werri en De Koeier de koppen bij elkaar. „Het heeft veel energie en kilo's gekost, ik durf zelfs niet meer op de weeg schaal te staan", zegt De Koeier. „Er waren weken van honderd twintig uur arbeid bij. Echt, het voelde als een zegen toen alles klaar was en we eindelijk de deu ren konden openen." Werri en De Koeier behouden naast hun jachtwinkel hun banen bij respectievelijk een op- en over slagbedrijf en een bouwonderne ming. Jachthuis Doublet is voorals nog alleen op vrijdag en zaterdag geopend. Werri droomde al acht jaar van een eigen jacht winkel. Na een studie wapenleer, het behalen van een vakdiploma voor handel in wa pens en munitie en het verwerven van de benodigde vergunningen, kan Werri zich nu eindelijk rich ten op een potentieel van zo'n achthonderd jagers en twaalfhon derd sportschutters op de Bevelan- den en Walcheren. Werri: „Maar in de eerste maand was er eigen lijk belangstelling uit heel Zeeland. De mensen zijn toch nieuwsgierig, dus stappen ze even binnen. Dat betekent natuurlijk niet dat je ook zomaar een geweer kunt kopen. Daar heb je toch echt een verlof of een akte van de politie voor nodig. Alleen voor de aanschaf van een luchtdrukgeweer zijn geen papie ren vereist. Die hebben we ook in ons assortiment, omdat veel men sen het leuk vinden om in de tuin op een stukje papier of een blikje te schieten." In de voormalige autogarage is ruimte voor tal van wapens, muni tie, kleding en jachtaccessoires. En dat allemaal om dat ultieme gevoel van vrijheid in het veld te optima liseren. „En vergeet niet dat de jacht ook voor behoud van het wild zorgt", zegt Werri. „Ik be doel: als we niets zouden doen aan het kraaien- en vossenbe- stand, zouden er in ons gebied he lemaal geen fazanten en patrijzen meer zijn." Jachthuis Doublet aan de Beeldhoe veweg in 's-Heerenhoek is op vrijdag van 9.00 tot 21.00 en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Jan Werri (links) en Ko de Koeier zijn de koning te rijk met hun nieuwe jachtwinkel aan de Beeldhoeveweg in 's-Heerenhoek. De Koeier: „Het voelde als een zegen toen alles klaar was en we open konden." Na een brand kan feestzanger Alwin gauw weer zijn studio gebruiken. Video op www.pzc.nl/bevelanden 1Man met slok op belandt in sloot 2. Vuurceremonie in de polder 3. Strip Danker Jan Oreel in Eppo TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De geldauto maat in Sint-Maartensdijk, die het zaterdagavond ineens niet meer deed, is niet leeggepind zoals de lo kale SP meldt op zijn website. „Er is een onderdeeltje stukgegaan", zegt Anita Suijkerbuijk van de Ra bobank Oosterschelde. „Dat vin den we heel vervelend, maar het is overmacht." De storing deed zich voor op een ongelukkig moment, want het was net braderie in Sint-Maartens dijk. Het was gezellig in het dorp en veel mensen wilden geld opne men. SP-voorzitter Roland van Til- borg zat op het terras en zag veel inwoners geërgerd uit de bank ko men. Reden voor hem om op de website een sneer uit te delen rich ting de Rabobank. De automaat zou zijn leeggepind door de druk te. „Daar is absoluut geen sprake van", stelt Suijkerbuijk. Ze vindt het heel vervelend dat de auto maat het niet meer deed, maar er gert zich ook aan het feit dat de SP de pijlen meteen weer op de Rabo bank richt. „Wij krijgen weer de zwartepiet toegeschoven, maar wij zitten daar wel gewoon met een geldautomaat. Als er nog een ande re bank was geweest die in Sint-Maartensdijk een automaat zou hebben, was er niet meteen een probleem ontstaan toen de on ze uitviel." Op zijn website roept de Thoolse SP mensen op om te reageren rich ting de Rabobank. Ook dat be treurt Suijkerbuijk. „Het betekent dat wij een hoop telefoontjes krij gen, terwijl er niet aan de hand is wat de SP suggereert. Daardoor kunnen we klanten die ons echt nodig hebben, minder snel hel pen. Dat is jammer." Stelling: De SP moet niet zo hoog van de toren blazen. Stem op www.pzc.nl/tholen. GOES - GroenLinks wil van het Goese college van B W weten hoe het cliënten wil ontzien bij ko mende rijkskortingen op de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Goes moet volgens de laatste be richten uit Den Haag 600.000 eu ro bezuinigen op de WMO. Dat is zeventien procent van het budget voor onder meer huishoudelijke zorg. GroenLinks Goes maakt zich tevens zorgen over aangekondigde bezuinigingen op de bijstand. Ge meenten zouden dit jaar tien pro cent minder ontvangen. De fractie is benieuwd hoe het college dit op- vangt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46