Fifa-delegatie op inspectie Nijboer wint na het betere gooi- en smijtwerk Estafettevrouwen met B-ploeg slechts zesde Breschel tekent bij Rabobank Verdediger Ooijer kiest voor Ajax THE HOLLANDBELGIUM BID Een delegatie van wereldvoetbalbond Fifa bezoekt België en Nederland om te kijken of de landen in staat zijn om een WK te organiseren. Vierde ronde HOLLAND BELGIl BOEDAPEST Liefst drie van de vier estafette zwemsters die Nederland de afgelo pen jaren talloze successen hadden gebracht, ontbraken bij de Europe se langebaankampioenschappen in Boedapest. Toch hadden kopvrouw Femke Heemskerk en coach Jacco Verhaeren volop vertrouwen dat de verzwakte equipe een medaille kon veroveren. Een gebrek aan er varing brak de jonge ploeg echter op. Heemskerk (22 jaar), Saskia de Jonge (23) en debutanten Ilse Kraa- ijeveld (19) en Elise Bouwens (19) tikten in de eindstrijd pas als zesde aan, waardoor de Nederlandse esta fetteploeg voor het eerst sinds ja ren weer een nederlaag leed op de 4x100 vrije slag. RIJSWIJK De Deense wielrenner Matti Bres chel verdedigt vanaf volgend sei zoen de kleuren van de Rabobank. Dat maakte de wielerploeg giste ren bekend. De 25-jarige Breschel moet vooral een versterking zijn in de klassiekers. „Breschel heeft laten zien dat hij een van de meest talentvolle ren ners voor eendaagse wedstrijden is", aldus technisch directeur Erik Breukink van de ploeg. „Samen met de andere speerpunten van de klassiekerploeg, Boom en Lange- veld, moeten we een sterk blok kunnen vormen." Al langer waren er geruchten dat de Deen volgend seizoen in Nederlandse dienst zou rijden. AMSTERDAM Ajax heeft de selectie versterkt met André Ooijer. De 36-jarige transfer vrije verdediger ondertekende gis teren een contract voor één sei zoen, zo maakte de Amsterdamse voetbalclub bekend. Ooijer speelde tot vorig seizoen bij PSV. Bij die club kreeg de voorma lig international, die in juli na het WK afscheid van Oranje nam, geen nieuw contract. Eerder speelde Ooijer bij Blackburn Rovers, Roda IC en FC Volendam. Voor PSV kwam hij twee periodes (1997-2006 en 2009-2010) uit. Met zijn transfer naar Ajax keert Ooijer terug naar de club waar zijn loopbaan begon. De Fifa-delegatie bestaat uit vijf personen: Een Chileen, een Schot, een Zuid-Afrikaan, een Zwitser en een Oostenrijker. De voormalige Belgische internationals Jean-Marie Pfaff (links) en Paul van Himst luisteren naar een toespraak van tennisster Justine Henin tijdens een persconferentie van de Fifa. foto Julien Warnand/EPA mSMUBiiMI&WÊÊÊm door Koen de Vries VLISSINGEN - Waar waren de top pers van het HZ-schaaktoernooi gebleven? Normaal gesproken zijn de beste spelers aan de hoogste borden te vinden tijdens het inter nationale toernooi in Vlissingen. Zeker tijdens de eerste dagen, wan neer ze alleen maar mindere go den kunnen treffen. Gisteren moesten de nummers een en twee van de plaatsingslijst, de Indiër Krishnan Sasikiran en de Oekrai- ner Sergey Fedorchuk, echter tus sen het 'gewone volk' plaatsne men. Het was het gevolg van hun zwakke optreden in de derde ron de, waarin Fedorchuk zich liet ver schalken door de onbekende San- der van Eijk uit Ede en Sasikiran remise speelde tegen Matthieu Freeke uit Terneuzen. Sasikiran en Fedorchuk klaagden zondagavond dat twee partijen schaken op één dag te vermoeiend was. Het leek op een klacht van twee bejaarden, maar beide top pers zijn nog geen dertig jaar. Gis teravond in de vierde ronde her stelden ze zich enigszins, maar daarmee was de averij nog niet hersteld. De Nederlanders Friso Nijboer, Erwin l'Ami en Roeland Pruijssers, de Duitsers Ilja Zaragats- ki en Patrick Zelbel, de Rus Ikonni- kov en de Hongaar Viktor Erdos wonnen opnieuw en kwamen op vier uit vier. Nijboer, was tegen de Fries Michiel de Jong de beste in het be tere gooi- en smijtwerk. De groot meester en de fidemeester vlogen elkaar vanaf de eerste zet naar de keel, waarbij de grootmeester zo als zo vaak net iets gehaaider was. Verrassend was de zege van Pa trick Zelbel, jeugdkampioen van Duitsland, op Stewart Haslinger. De Engelsman heeft ruim twee honderd ratingpunten meer. Voormalig Zeeuws-Vlaming Koen Leenhouts herstelde zich gisteren van zijn blooper van een dag eer der. Hij staat na zijn zege op Jasper Zilverberg nu op drie uit vier. Matthieu Freeke uit Terneuzen vocht gisteravond nog verwoed om zijn status van beste Zeeuw te behouden. Belangrijkste uitslagen. Manuel Bosboom (Zaandam)-Erwin l'Ami (Woer den) 0-1, Friso Nijboer (Amsterdam)-Migchiel de Jong (Leeuwarden) 1-0, Ali Bitalzadeh (Kesteren)-Vyacheslav Ikonnikov (Rus) 0-1, Stewart Haslinger (Eng)-Patrick Zelbel (Duitsland) 0-1, Matthias Roeder (Dui)-Michael Hoff mann (Dui) remise, Stefan Kuipers (Apeldoorn)-Thomas Henrichs (Dui) remi se, Ilja Zaragatski (Dui)-Sander van Eijk (Ede) remise, Arno Bezemer (Amster dam) -Roeland Pruijssers (Utrecht) 0-1, Wouter Gryson (Bel)-Erik van den Doel (Leiden) 0-1, Sergey Fedorchuk (Oek)-Martin Meertens (Dui) 1-0, Jasper Zilverberg (Maastricht)-Koen Leenhouts (Sluis) 0-1, Joost Heltzel (Roer- mond)-Peter van der Borgt (Kruiningen) 1-0, Jos Kuijpers (Rotterdam)-Johan de Wolf (Vlissingen) remise. Stand aan kop: 1. Nijboer, l'Ami, Pruijssers, Zaragatski, Zelbel en Ikonnikov 4 punten, 2. onder meer Roeder, Hoffmann, Burg, Michalzak, Van den Doel Kuipers en Henrichs 3,5 punten, 3. onder meer De Jong, Heltzel, Bosboom, Fedorchuk, Leenhouts, Van Eijk, Haslinger, Afek, Wahedi 3 punten. 2018 2022 1 tc.- THE BIDDING NATIONS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42