1,7 min. zeeland 13 goed voor toerisme "T m-mrn. I ■FT Biopark en havenschap bieden restwarmte aan PZC commentaar Eén politie Provincie zoekt ambassadeurs voor de fiets Margot Tempelman dinsdag 10 augustus 2010 In totaal werd Zeeland vorig jaar bezocht door 1,7 miljoen binnen- en buitenlandse toeristen. Wie: Jos en Marij van Erp uit Tegelen. Waar: hotel-restaurant L'Aubergerie in Hulst. Betalen samen: 160 euro voor drie nachten inclusief ontbijt. Het is eigenlijk een troostvakantie, zegt Marij van Erp. Ei genlijk zouden ze in juni naar Italië gaan, maar ziekte ver hinderde dat. „En toen zagen we de aanbieding voor dit hotel, op hotels.nldrie nachten voor 160 euro. Inclusief ontbijt." Dat ontbijt is één van de redenen waarom L'Aubergerie recent de gastenprijs van de website hotelspecials.nl toegekend kreeg. Voor de tweede keer al, trouwens. Het echtpaar Van Erp krijgt morgen ochtend een uitgebreid ontbijtbuffet voorgeschoteld, met ruime sortering brood en beleg. Maar wat het pas echt bijzonder maakt, is de verse jus d'orange en de mogelijkheid om ter plekke zelf een eitje te bakken. Het is uiteraard niet de enige reden geweest om voor dit hotel te kiezen. Jos van Erp somt op: „Dat het een aan bieding was; al hadden we bij hotelspecials.nl nog 40 euro goedko per kunnen boeken, maar dat zal al vol. Dat je hier heel centraal zit: je kunt zó op een stedentripje naar Brugge of Gent. De lande lijke ligging, het historische karakter van Hulst. Het mooie weer in Zeeland. En dan is de kamer - mét balkon - ook nog eens groot, netjes en schoon. O ja: in het hele hotel heb je wifi." Nade len? „Geen. Wij willen hier straks niet meer weg!" Neem de Meerpaal in Zoutelande. Daar kun je een hotelkamer boeken, maar dan op een camping. In zo'n luxe chalet hebben mensen alles bij de hand en genieten tege lijkertijd de gezelligheid van het kamperen." Jos en Marij van Erp uit Tegelen kozen voor prijswinnend I bergerie in Hulst. foto I kampeermarkt. Ze houdt er reke ning mee dat de crisis sterk van in vloed is en mensen hun vertoer dichter bij huis zoeken. „Eigenlijk kan je pas na volgend jaar conclu deren of er echt sprake is van een positieve trend. Maar verder zie je wel dat er allerlei andere vormen van kamperen bij komen. Neem de Meerpaal in Zoutelande. Daar kun je een hotelkamer boeken, maar dan op een camping. In zo'n luxe chalet hebben mensen alles bij de hand en genieten tegelijker tijd de gezelligheid van het kampe ren." Tempelman constateert dat veel Zeeuwse campings de afgelo pen jaren fors hebben geïnvesteerd in vernieuwingen. „Ik denk abso luut dat Zeeland kan profiteren van de aantrekkende belangstel ling voor het kamperen. Het is een provincie met een zeer uitgebreid kampeerproduct. Je kunt hier aller lei bijzondere vormen vinden. Zo als bijvoorbeeld hangtenten. Maar hoe lang blijft dat leuk? De kunst is nieuwe combinaties zien te ma ken." In totaal bezochten vorig jaar 1,7 miljoen toeristen Zeeland. De provincie bevindt zich daar mee landelijk gezien in de midden moot. Het drukst was het in Noord-Holland (8,3 miljoen gas ten), Zuid-Holland (3,5), Limburg (3,2), Gelderland (2,9) en Noord-Brabant (2,8). Uit de CBS-cijfers blijkt ook dat de waterrijke provincies in relatie tot binnenlandse toerisen meer bui tenlandse gasten trekken dan de meer bosrijke gebieden. Zeeland blijft onverkort populair bij Duit sers en Belgen. Toeristen die voor Zeeland, Drenthe of Flevoland kie zen, blijven hier met respectieve lijk gemiddeld 4,7 3,8 en 3,7 nach ten het langst. Zeeland was de eni ge provincie waar vorig jaar de ho tels het ook beter deden dan het voorgaande seizoen. Volgens Tem pelman komt dat door de scherpe 'prijs-kwaliteitverhouding' in ver gelijking met de grote steden. Met name het grote aantal driesterren hotels is hier in trek bij toeristen. Wie: Patrick, Tonnie en Divano van Hooijdonk uit Sint-Wille- brord en Corné van Rijen en Lisette Bogers met hun dochters Shannon en Rachel uit Hoeven. Waar: Roompot-vakantiepark De Banjaard in Kamperland Betalen samen: 1225 euro voor een midweek Kamperen op een camping? Corné van Rijen piekert er niet over. „Honderd meter lopen voor de wc, zelf water halen, of in de rij staan voor de douche: daar hou ik niet van." Liever heeft hij een comfortabele bungalow. „Het is hier ruim, schoon en je hebt een beetje luxe." De twee bevriende gezinnen besloten pas vorige week om naar Zeeland te gaan. „We zijn al eens in het Beach Resort geweest, even verderop. Dat beviel heel goed. Omdat het daar vol was, zijn we in dit park terechtgeko men. Hier waren nog nét twee bungalows vrij", zegt Corné. „Dat het bijna volgeboekt is, zegt natuurlijk al genoeg." Het achtper- soons vakantiehuisje is voorzien van alle gemakken: vaatwasser, sauna en groot terras. „Er is een zwemparadijs op het park en het strand is in de buurt. Voor de kinderen is er van alles te doen. Het belangrijkste is dat zij het naar hun zin hebben." Lisette en Tonnie zien de charme van kamperen ook wel. „)e ziet hier wel wat afgeschermd in de tuin. Daardoor maken de kinderen min der snel contact met anderen, dan op een camping." Vlnr: Corné van Rijen, Lisette Bogers, Tonnie en Patrick van Hooij donk, met Rachel (links), Shannon en Divano. foto Willem Mieras De schuivende Haagse panelen maken een oude discussie actu eel. Is Nederland toe aan een nationale politie? Het laatste kabinet-Balkenende zet te het plan voor een nationale dienst in de ijskast, maar een WD-CDA-kabinet zal het zeker tevoorschijn halen. Er is ook wel wat voor te zeggen. Want veel regiokorpsen hebben hun zaakjes niet op orde. Op lande lijk niveau is het politiewerk wellicht beter te regelen en bo vendien goedkoper. Aan zo'n schaalvergroting kle ven echter flinke nadelen. Als de centrale leiding te dicht te gen de politiek aan zit, krijgt de politie onherroepelijk te ma ken met de Haagse waan van de dag. Die zal het buitenge woon lastig maken om een her kenbaar en eenduidig beleid te voeren. Verder lijkt het onver standig om de lokale invloed via de burgemeesters (de korps beheerders) te beperken. Als deze minpunten niet wor den opgeruimd, zal een reorga nisatie slecht uitpakken. MIOOELBURC - De provincie Zee land is op zoek naar fietsambassa- deurs. Dat zijn mensen die zich op de een of andere manier verdien stelijk hebben gemaakt voor fiet sen in Zeeland. Aan allerlei mensen van wie de provincie denkt dat die iets met fietsen hebben, wordt een kaartje gestuurd met de vraag: bent u of kent u iemand die in Zeeland heel erg met fietsen bezig is? Die kun nen zich melden per e-mail: info@zeeuwsjaarvandefiets.nl Het is de bedoeling die Zeeuwse fietsambassadeurs dit najaar in het zonnetje te zetten. Ze krijgen dan onder meer een speldje als bewijs van hun ambassadeurschap. Een aantal Zeeuwse fietsambassadeurs zal ook op de internetsite: zeeuws- jaarvandefiets.nl te zien zijn. Daar om wordt de mensen die reageren gevraagd een foto mee te sturen. MOSSELRECEPTEN Hebt u een uniek mosselrecept? Deel uw tip of lees de recepten van anderen op www.pzc.nl/mosselen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw mosselfoto m het album www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - De stichting Biopark Terneuzen en havenschap Zeeland Seaports zijn op zoek naar gebrui kers van restwarmte. De firma Lijnco Green Energy laat een 10 megawatt "biomassacentrale bouwen op het Ecopark Terneu zen en Energy@work start binnen kort met de bouw van een 10 me gawatt biocentrale op het nieuwe bedrijventerrein op de Axelse Vlak te. Er staan nog andere initiatieven op stapel, maar die zijn mede af hankelijk van een subsidie in het kader van het project Stimulering Duurzame Energieproductie van het ministerie van Economische Zaken. Het havenschap heeft 70 hectare aan de verlengde Autriche- haven in de aanbieding voor be drijven, die gebruik willen maken van de restwarmte. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. W.C. Pieterse uit Wemeldinge 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3