voor striptekenaars vinden visite reuze gezellig zeeland 119 zeeland naz mer Reuzenveiling tijdens Vestingdagen in Hulst Vliegerfeest jubileert zee lan dia 24 aug t/m 4 sept 2010 editie festival nazomerfestival.nl in brouwershaven t autopsie van een gebroken hart muziektheater in de sint nicolaaskerk IVAN RAZFADRAZ Eftl «■gr.-'.w^sc Jvr.::d V(K>: A.'t it r. .-.Ill ccl OA It-1 kerk rolt ze portemonnees. Zo ook van een man met wie ze later in de clinch ligt over de aanschaf van twee hutkoffers. Zij koopt die met zijn geld. De man komt daar ach ter en zet de achtervolging in. Het is hem daarbij vooral om de in houd van de koffers te doen. Die bevat namelijk een schat aan infor matie van de filantroop Raz Fad- raz, die de raadsels van de mens heid ontrafelde. Zijn kennis was een kapitaal waard." De inhoud van de koffers moet voldoende stof bevatten voor vol gende verhalen. „Ik wil het teke nen van strips combineren met nu naar om eens perl jaar of anderhalf jaar een nieuw verhaal te leveren." De koffers van Raz Fadraz verschijnt de komende tijd telkens per vier pagi na's. Als het ver haal aanslaat, overweegt Eppo het als boek uit te brengen. minder. Ging hij een poos geleden nog iedere dag de krant halen bij zijn schoondochter, nu moet zij die brengen, een Belgische en een regionale. De familie (het echtpaar kreeg drie kinderen, waarvan er tot hun grote verdriet maar één meer in leven is) is verder uitge breid met vijf klein- en drie achter kleinkinderen. Ze wonen allemaal lekker dichtbij en komen vaak langs. Maar niet alleen familie, ie dereen is welkom. Er moet volk over de vloer komen, koffie gezet worden en gepraat. Agnes geniet als er visite is. Sinds vorig jaar heeft ze hulp in de huishouding. Maar het meeste werk is gedaan voor die komt. Stil zitten is er nog niet bij. dinsdag 10 augustus 2010 door Harold de Puysseieijr HULST - Het centrum van Hulst ademt in het weekeinde van 28 en 29 augustus weer middeleeuwse sferen tijdens de Hulster Vestingda gen. Naast vaste elementen zoals de rommelmarkt, braderie en middel eeuwse maaltijd staat dit jaar een aantal nieuwe activiteiten op het programma. Zo wordt vanaf 14.30 uur op de Grote Markt een veiling gehouden waarvoor iedereen spullen kan in brengen. Een gedeelte van de op brengst gaat naar de stichting die Hulst volgend jaar zijn eigen stads- reus Maximiliaan wil geven. De Grote Markt is zondag 29 au gustus ook het toneel voor het 'Middeleeuws Supersjoelen', waar voor iedereen zich ter plekke aan kan melden om mee te spelen om leuke prijzen. Voor de Bourgondische maaltijd is aanmelden vooraf wel vereist. Re serveren kan tot woensdag 25 au gustus op het VW-kantoor in de Steenstraat. De Borgerij verzorgt zowel zater dagavond als zondagmiddag we derom het spectaculaire middel eeuwse aanval- en verdedigings- spel, terwijl de Bergse stichting Merck Toch Hoe Sterck de tijd van de Tachtigjarige Oorlog laat herle ven. Twintig mannen, vrouwen en kinderen trekken in historische kostuums door de binnenstad. ©www.hulstvestingstad.nl CADZAND-BAD - Het jaarlijkse vlie gerfeest in Cadzand-Bad is ko mend weekeinde toe aan de 25 ste editie. De jubileumuitgave wordt opgeluisterd met demonstraties en workshops. Zaterdagavond gaan verlichte vliegers de lucht in. De vliegerdagen duren zowel zater dag als zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Als extraatje zijn zater dag vanaf ongeveer 22.00 uur ver lichte vliegers te zien. Beide dagen geeft Moio Adventure workshops, onder meer kitesurfen. Verschillen de teams geven vliegerdemonstra ties. Zondag kunnen kinderen vlie gers beschilderen en oplaten. Bij goed vliegerweer hoopt de or ganisatie op meer dan honderd vliegeraars. Locatie: het strand bij paviljoen Caricole, over de duinen bij hotel De Blanke Top. Agnes en Edegard Verstraete trouwden in een noodkerk, foto Peter Nicolai THEATER PRODUCTIEHUIS tel. G900 - 33 000 33 (0,45 p/g)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39