21 zeeland Crisis en mooi weer Extra kosten ziekenhuizen vallen mee Ontspan! PZC dinsdag TOERISME 2009 Het toerisme liet in 2009 landelijk een voorzichtig herstel zien. Met name kamperen lijkt terug van weggeweest en Zeeland profiteert dankbaar mee. De krant 5 weken voor 15 euro! dinsdag 10 augustus 2010 door Marleen Blommaert Werk en vakantie. Waar de ene mens meteen de knop omzet zo gauw hij de deur van zijn werkplek achter zich dicht doet, heeft de ander mi nimaal een week nodig om het werk achter zich te laten. Ik ben van de laatste soort. Zeker in een tijd waar je altijd bereikbaar bent en ook thuis de mailtjes van het werk kunt lezen, is voor mij va kantie weer een vak apart gewor den. Een kunst die je moet leren. Gestresst loop ik de eerste dagen dan ook mopperend rond. Stie kem bekijk ik nog mailtjes. In bed dansen voor het slapen alle klus sen in een wilde cirkel door mijn hoofd, tot ik bedenk dat ik hier toch wel erg onrustig van word. Normaal gesproken wil dat op een zondagavond ook nog wel eens gebeuren, maar dan is er de verlossing van het werken op maandag. Nou ja, verlossing is misschien wat sterk uitgedrukt voor de maandag. Maar je druk maken over werk wat je de ko mende weken niet zult doen is na tuurlijk een beetje dwaas, om niet te zeggen lichtelijk neuro tisch. Wanneer de buurman vraagt of ik wat wil drinken, denk ik onmiddellijk aan de waslijst met openstaande huiselijke klus sen. „Ik moet nog....". Zijn reactie brengt me weer even terug in het hier en nu: „Je moet toch niks, ik dacht dat jij vakantie had." Vanochtend was het dan eindelijk zover dat de geest van vakantie op mij begon neer te dalen. Ik zag dat het een prachtige beloftevolle dag was en besloot dat het tijd was om de batterij van de mobie le telefoon van het werk maar eens leeg te laten lopen. De com puter gaat de komende weken op zwart en ik stort me op de klei om het huis. Kromgebogen en met mijn vingers in de aarde zal ik alle zorgen van het afgelopen jaar wieden, kappen, snoeien. Ik zal mezelf dan plechtig beloven het komende jaar meer balans te zoeken, een belofte die ik half sep tember vergeten zal zijn. Maar misschien lukt het me dit jaar wel. De zon schijnt tenslotte. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (namj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (namj ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PK, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gut wgwikfcg om m e( persoonsgegevens, in h« coloton treft u naóeie mlormafte aan Wie: het gezin Van der Linde (Hillie, Harm-Jan en de kinderen Bas en Tim) uit Huissen; het gezin Hendriks (Brigitta en dochter Tessa) uit Helmond. Waar: minicamping De Oosthoek in Aagtekerke Betalen samen: 20 euro per nacht, in het hoogseizoen. Geen betere plek om vakantie te vieren dan hier, vinden ze alle zes. „Op vijftien minuten fietsen van het strand. Enorm veel ruimte om je tent en bij elke kampeerplek elektra, water, je eigen afvoer én een vlonder voor in de voor tent", zegt Hillie. Harm-Jan prijst het onlangs vernieuwde sani tair. Nadelen? Geen idee. Ze komen niet voor niets elk jaar. Brigit ta: „Wij al drie." Hillie: „Wij al negen." Er zijn alleen maar plus punten. Bas (8) mag boer Peter soms helpen: „Er zijn koetjes, kip petjes, ganzen, kalfjes en paardjes. Soms mag ik mee op de trac tor." Dan zijn er nog de trampolines, de glijbaan, de klimtoestel len en de schommels. Een grote attractie is ook de container met strobalen, waarin de kinderen een strohut hebben mogen bou wen. Zelfs de 16-jarige Tessa vermaakt zich prima, met kampvu ren, droppings, fietstochten en een eigen plek voor de oudere jeugd in de schuur. Als er weer iemand z'n mond opendoet om reclame te maken, wordt die tot de orde geroepen. „Stop! Straks wil iedereen hier staan." De gezinnen Van der Linde en Hendriks ge nieten in Aagtekerke. foto Lex de Meester Het mooie weer en de economische crisis hebben Zeeland vo rig jaar geen windeie ren gelegd. Het aan tal Nederlanders dat in eigen land met vakantie ging, steeg. Dat blijkt uit de definitieve cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren publiceerde. Met name het verblijf op de cam ping is weer flink in populariteit toegenomen en vergelijkbaar met het 'topjaar 2003'. Ook toen profi teerden de campings van een mooie zomer. Landelijk nam het aantal gasten in caravan of tent met 11 procent toe tot ruim 3,5 mil joen, samen goed voor ruim twin tig miljoen overnachtingen. Zee land geldt als koploper op dat front en kreeg het afgelopen sei zoen bijna een half miljoen cam- pinggasten te verwerken. Van hen kwamen er iets meer dan driehon derdduizend uit eigen land. De meeste kampeeraccommoda- ties (432.000) zijn te vinden in Gel derland. Die provincie leunt hoofd zakelijk op het binnenlands toeris me (439.000 gasten in 2009) en zag slechts 38.000 buitenlandse toeristen neerstrijken, tegenover 197.000 in Zeeland. Met 296.000 kampeerplaatsen staat Zeeland achter Gelderland en Overijssel op de derde plaats. Margot Tempelman van het Ken niscentrum Toerisme in Vlissin- gen waarschuwt voor al te veel op timisme over het herstel van de Wie: Ingrid en Wolfgang Tröppel met hun zoon Florian en hond Ayka uit Backnang (bij Stuttgart, Duitsland). Waar: Pension Klaas Vaak in Zierikzee Betalen samen: 120 euro per nacht voor twee kamers inclusief ontbijt en het verblijfvan de hond. De familie Tröppel viert voor de vijfde keer vakantie bij pension Klaas Vaak. Deze keer zijn ze voor vier dagen in Zeeland. „Het bevalt ons al jaren heel goed", zegt Ingrid. Zó goed dat ze ook al een paar keer vrienden hebben meegeno men naar het Zierikzeese pension. „De tuin van het pension is prachtig, en ik vind de gevels van die monumentale panden zo mooi!" De ligging van de accommodatie is ook ideaal, vindt de familie. „Het centrum en de haven zijn dichtbij." Wolfgang: „We gaan ook vaak naar het strand in Renesse, en hebben al eens een zeiltocht gemaakt." De Tröppels houden van de kleinschaligheid. „Een groot hotel vinden we te anoniem. Hier is het vriendelijk, persoonlijk en gezellig", vindt Ingrid. Wolfgang: „In een hotel kun je bijvoorbeeld alleen van negen tot tien uur 's ochtends ont bijten. Dan zit je ook nog in een grote ontbijtzaal. Hier kan je op elk tijdstip binnenkomen en blijven zitten zo lang je zelf wilt." Nog een pluspunt: hond Ayka mag ook in het pension logeren. „Dat kan bijna nergens anders." MIDDELBURG - De Zeeuwse zieken huizen berekenen hun patiënten geen exorbitant hoge bedragen aan extra kosten. Het gaat dan om zaken als de huur van televisie of telefoon of betaald parkeren. Dat blijkt uit een onderzoek van de Consumentenbond. In de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen kost een tv of telefoonaansluiting eenmalig 2,60 euro en per dag 3,45 euro voor een tv en 1,70 euro voor een telefoon. Per telefoontik komt daar 0,16 euro bij. Zorgsaam heeft nog wel twee extra comfort pakket ten in de aanbieding, waarin on der meer een luie stoel, hapjes en drankjes en een krantenabonne ment. Die pakketten kosten 100 of 120 euro per dag. Bij het Admiraal De Ruyter Zieken huis kost een eenmalige aanslui ting van een telefoon evenveel als in Zeeuws-Vlaanderen. Per dag komt er 1,75 euro bij en per tik 0,16 euro. Een televisie huren kost in midden- en noord-Zeeland 3,50 euro per dag. Poliklinische patiën ten die hun auto bewaakt willen parkeren betalen maximaal 20 eu ro per dag in Vlissingen, maar er is ook een gratis onbewaakt parkeer terrein. Uit het onderzoek van de Consu mentenbond blijkt dat de tarieven voor dergelijke zaken nogal uiteen lopen in Nederland. Er zijn loca ties waar het gebruik van telefoon, tv en internet rechtstreeks verre kend wordt met de zorgverzeke raar. De Consumentenbond pleit voor uniformiteit in de tarieven. Florian (links), Wolfgang en Ingrid Tröppel logeren bij Klaas Vaak. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2