zeeland 119 daarna vaak in slaap' zeeland nazomer heeft zijn eigen vachtverzorging Nieuwe parochie viert Maria Hemelvaart Activiteiten op 'strand' in Langstraat Zoutelande Standwerkers strijden tegen elkaar 'Van jongs af aan ben ik gek op dieren. Honden Friese beiaardier Strandspelletjes en Donker geeft concert waterballonnenstrijd autopsie van een gebroken hart muziektheater in de sint nicolaaskerk in brouwershaven editie festival 24 aug t/m 4 sept 2010 dinsdag 10 augustus 2010 w lijwekkend te trillen als ze het bad ziet en kijkt buitengewoon droef richting haar bazin. Gevoel voor theater is de driejarige terriër niet vreemd. „Ja", zegt Rianne lachend; „Ze kan heel zielig kijken hoor. Maar dan is er meestal niets aan de hand." Het plukken van haar vacht ondergaat Yailo echter gela ten. Met een blik in de bruine oog jes van 'kijk eens hoe dapper ik dit doorsta'. Rianne: „Zij valt niet in slaap als ik klaar ben, veel honden slapen dan wel heel lekker." Een vriend die bouwvakker is en een vader die als elektricien zijn boterham verdient, waren bij het inrichten van de bus van onschat bare waarde. „Zij hebben heel veel gedaan en hadden ook overal een oplossing voor. Zo zit er onder het bad een hydrofoor om het water op te pompen." Volgens Rianne is zij de enige in Zeeland met zo'n mobiele salon. „Er zijn wel meer hondentrim mers die aan huis komen, maar die werken bij de klant thuis. Dan WOrden nU mijn toekomst'. Rianne van Hiele De mobiele hondentrimsalon is een opvallende verschijning in de Gapingse dorpskern. De witte bus met fuchsia belettering en afdruk ken van hondenpoten laat aan dui delijkheid niets te wensen over. Hier wordt wordt gewassen, ge knipt of geplukt en geschoren. Sa men te vatten onder de term vachtverzorging. Maar de trimster heeft meer in petto voor haar clientèle. Ook oren schoonmaken, anaalklieren leegdrukken, ontwol- len en behandeling tegen vlooien en teken behoren tot haar pakket. heb je toch de rommel binnen." „Ik heb het idee voor zo'n mobiele trimsalon opgedaan tijdens een fietstochtje in België. Ik zag er één staan en ben toen gaan praten met de eigenaar. Begin dit jaar heb ik m'n plannen uitgewerkt en in april zijn we begonnen met het ombouwen van de bus." De jonge Gapingse volgde eerst de opleiding Dieren- houderij aan het Goese Groencollege. Vervolgens haalde ze haar diploma Hondentrimmer den geplukt. Een zogenaamde plukvacht bestaat eigenlijk uit twee 'lagen'. Een ondervacht en een dekvacht. De losse haren in de vacht verharen echter niet vanzelf, die moeten worden geplukt. Er zijn ook hondensoorten met stripvachten. Die heeft een onder vacht en twee dekvachten met twee verschillende lengtes. Bij de ze hond wordt de buitenste laag er af gehaald. Ontwollen gebeurt bij honden met een dubbele vacht zoals Ber- ner Sennen. Deze honden ruien twee keer per jaar. De ondervacht laat dan los. Die honden worden met speciale borstels gekamd om de onderwol eruit te krijgen. In de trimsalon gaat de hond eerst in bad. Niet alleen om de vacht ge zond te houden, maar het is voor de trimmer ook niet prettig om op een vuile vacht te werken. MIDDELBURG In de mobiele trimsalon, met trimtafel en bad, van de hondenbezitter behandeld worden. VLISSINGEN De Friese beiaardier Dirk S. Don ker geeft vanavond een concert op het carillon van de Lange Jan te Middelburg. Dit concert begint om 18.45 uur; de beste luisterplaats is het Abdijplein waar ook program ma's verkrijgbaar zijn. Programma's hangen ook aan de voet van de toren. Er worden werken gespeeld van componisten als Rottiers, Allard en Feremans. MIDDELBURG Stichting Palladium houdt donder dag van 13.00 tot 17.00 uur een spel letjesmiddag op het Badstrand bij de Boulevard Evertsen in Vlissin- gen. Opgeven is niet nodig en deel name is gratis. Voor vrijdag heeft de stichting een waterballonnengevecht op het pro gramma staan. Dit vindt plaats van 15.00 tot 17.00 uur op het Indianen- veld in Bossenburgh. Ook hiervoor is deelname gratis. Tweeëntwintig standwerkers gaan donderdag in de Middelburgse bin nenstad de strijd aan voor beste standwerker 2010. De wedstrijd be gint om 10.00 uur en zal duren tot 16.00 uur. De prijsuitreiking vindt omstreeks 16.30 uur plaats in de Lange Delft. MEEST GELEZEN 1. Buurtbewoners pakken vandaal op 2. Vlissingen zingt uit volle borst 3. In de reuzenzweefmolen EN VERDER Bekijk Het filmpje van een rit in de reuzenzweefmolen op de kermis in Middelburg op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto bij het Cursuscentrum Dierverzor ging in Barneveld. Dit diploma geeft erkenning als hondentrim mer bij de Algemene Belangenver eniging Hondentoiletteer Bedrijf en de Stichting Dierbaar. Daar naast biedt het diploma de beno digde kennis om een eigen trimsa lon op te zetten. „Ik ben eigenlijk van jongs af aan al gek op dieren. Jarenlang waren dat paarden, maar het is heel moei lijk om daarmee je brood te verdie nen. Een manege leek me wel wat, maar die begin je niet zomaar. Honden vond ik ook altijd leuk, dus dat wordt nu mijn toekomst." Rianne heeft ook haar sporen ver diend als trimster. Tijdens de DUG Open Trimkampioenschap- pen in 2009 werd ze tweede. Met haar eigen model Yailo natuurlijk. „Dit jaar heb ik niet meegedaan omdat ik druk bezig was mijn ei gen bedrijfje op te zetten." Voorlopig werkt de Gapingse ook nog in een dierenspeciaalzaak in Middelburg. „Ik moet nu nog wel een vast inkomen hebben. Als straks de salon goed draait kan ik dat gaan afbouwen. Ik wil in de toekomst ook verzorgingsproduc ten gaan verkopen. Dan heb ik al les in één." MIDDELBURG - De nieuwe H. Maria- parochie Walcheren viert zondag Maria Tenhemelopneming met een muzikaal, informatief en spiri tueel dagprogramma in de Petrus en Paulus kerk aan de Lombard straat in Middelburg. De eucharistieviering om 10.00 uur wordt opgeluisterd door zes in ternationale zangers, die de Missa Assumpta est Maria van Giovanni Perluigi da Palestrina ten gehore zullen brengen. Om 14.00 uur houdt dr. Tassilo Erhardt van de Roosevelt Academy een lezing over de geschiedenis van de Maria- devotie op Walcheren. Om 15.15 uur begint een Mariavesper met muziek van Claudio Monteverdi. De uitvoerenden zijn het Kamer koor Melopoëia met medewerking van Jos Vogel (orgel) en Sally Hol man (dulciaan). Het Mannenkoor Sint Caecilia uit Heinkenzand brengt gregoriaanse gezangen. De dag wordt om 17.00 uur intiem besloten met een rozen kransgebed bij de eeuwenoude beeltenis van Onze Lieve Vrouw van de Polder. ZOUTELANDE - Op een kunstmatig strandje in de Langstraat in Zoute lande zijn van woensdag tot en met zaterdag allerlei (sportieve) ac tiviteiten te beleven. Woensdag is er van 18.30 tot 19.30 uur schatgraven. Deze activiteit is bedoeld voor kinderen tot 12 jaar. Van 20.00 tot 23.00 uur kunnen op het spelterrein in de Langstraat mannen meedoen met touwtrek ken. Donderdag is er van 13.00 tot 20.00 uur een beach-voetvol- ley-toernooi op twee velden. Van 20.30 tot 23.00 uur is er touwtrek ken voor vrouwen. Vrijdag wordt van 13.00 tot 19.30 uur het beach-voetvolley-toernooi voortgezet, gevolgd door de grote finale. Zaterdag worden de hele dag, van 10.00 tot 19.00 uur, jeu de bou- les-wedstrijden gespeeld. De evenementen in de Langstraat worden zaterdagavond van 20.30 tot 24.00 uur afgesloten met een beachparty met live-muziek. kunnen honden bij het huis THEATER nazomerfestivaJ.riJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21