181 zeeland 'Als ik honden geplukt heb, vallen ze Iedere hond Vertraging zorgcomplex Het Binnenhof loopt op Offroad rolstoelrijden Zonnebloem Snelheidsbeperking nieuw kruispunt Rooseveltlaan-Noordweg TRIMMEN Gapingse Rianne van de Hiele komt met mobiele hondentrimsalon bij de hondenbezitters aan huis dinsdag 10 augustus 2010 w door Annemarie Zevenbergen Van oudsher komt de hoefsmid aan huis om paarden te beslaan. Ook pedicures en kap sters doen aan huisbe zoeken. De Gapingse hondentrim- ster Rianne van Hiele (20) komt eveneens aan huis bij de honden bezitter. Bijzonder is echter dat ze haar eigen, mobiele trimsalon bij zich heeft. Haar omgebouwde Ford bestelbus biedt ruimte aan trimtafel, een bad en een heel regiment aan scha ren en borstels. Een boiler zorgt voor de warmwatervoorziening en onder het bad zit kunstig een 200-liter watertank weggewerkt. Onderaan de auto hangt een tank voor het afvalwater van het bad. Het enige dat Rianne van haar cliënten nodig heeft, naast een hond natuurlijk, is een stopcon tact. Hondenhaar en afvalwater neemt ze gewoon weer mee en de hondeneigenaar krijgt een keurig gecoiffeerd dier. Haar eigen hondje - de Border Ter riër Blue Belle Of The kladnas ho me, kortweg Yailo - ziet in het bad gaan niet zo zitten. Ze begint mee- door Annemarie Zevenbergen Het lijkt simpel; pak de schaar, knippen en klaar is de hond. Niets blijkt echter minder waar. Iedere hond heeft z'n eigen vachtbehandeling. Zo kan een poedel geknipt wor den, maar moet een hond met een ruwharige vacht geplukt worden. De beginselen van het trimmen. Bij het knippen wordt het haar met een scherpe, rechte schaar in een model geknipt. Bij het scheren daarentegen wordt de hele vacht eraf gehaald. Dat ge beurt als een hond onder de klit ten zit of als zijn baasje dat wil. Bij effileren wordt de vacht niet al leen geknipt maar ook uitgedund. Een hond met een ruwharige vacht, zoals de Border Terriër van trimster Rianne van Hiele, kan niet geknipt. Die vacht moet wor- Wllllllli|||IMIiMIIllll>[||BMIWIiBlllliPlllllWiailllllllllliilWWIIIIIIIII[ij|i|llllll OOSTKAPELLE - LinQ_ Zeeland, de jongerenwerkgroep van de Zonne bloem, gaat donderdag offroad-rol- stoelrijden op het strand bij Oost- kapelle. De Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW) heeft hiervoor drie elektrisch aangedreven off road rolstoelen beschikbaar gesteld. Verzamelen bij strandpaviljoen De Piraat. De activiteit is van 10.00 tot 16.00 uur. De werkgroep LinQjLive in Quali ty) is sinds 2009 actief in Zeeland. LinQ^Zeeland organiseert en bege leidt activiteiten voor mensen van af achttien jaar met een lichamelij ke beperking. door Theo Ciele MIDDELBURG - Er komen geen ver keerslichten op de kruising Presi dent Rooseveltlaan-Noordweg in Middelburg maar wel een versmal ling van de rijbanen, een vlucht heuvel en een snelheidsbeperking tot 30 km per uur. SGP-raadslid Chris Dekker liet via vragen aan burgemeester en wet houders weten, zich zorgen te ma ken over de verkeersveiligheid op dit kruispunt. Langs de President Rooseveltlaan komen geluidsscher men die volgens Dekker het zicht van weggebruikers beperken. B en W ontkennen dit. Volgens het college is bij het plaatsen reke ning gehouden met het 'noodzake lijke uitzicht'. De President Roose veltlaan wordt na openstelling van de N57 de belangrijkste noordelij ke invalsweg van de stad en daar door zal het er een stuk drukker worden. Daarom was het nodig om geluidwerende maatregelen te nemen. Dekker vroeg het college waarom afgezien is van het plaatsen van verkeerslichten. Volgens B en W zijn verkeerslichten op een derge lijk klein kruispunt niet noodzake lijk en kunnen zelfs averechts wer ken omdat ze vaak genegeerd wor den door weggebruikers. Het is daarom beter het kruispunt zo aan te leggen dat het door zijn inrich ting veilig is. Het plan dat nu voor ligt voldoet 'aan de veiligheidsei sen van zichtbaarheid, overzichte lijkheid en oversteekbaarheid'. door Theo Giele MIDDELBURG - De zorgwoningen in het complex Het Binnenhof in Middelburg worden niet voor half september opgeleverd. Dat ant woordt het college van B en W op vragen van SGP-raadslid Paul Moens. De 41 woningen aan de Overlo pershof nabij het Papisland in de wijk Dauwendaele zijn gebouwd in opdracht van Woonzorg Neder land. De planning was dat de nieuwe be woners voor 1 juli de sleutels zou den krijgen. Technische proble men met de badkamervloeren zijn volgens Woonzorg Nederland de reden van de vertraagde opleve ring. Een aantal huurders, de SGP noemt een aantal van 24, heeft tij delijk vervangende woonruimte moeten zoeken omdat ze de huur van hun vorige woning al hadden opgezegd of hun woning hadden verkocht. Het college stelt dat Woonzorg Nederland heeft aange geven desgevraagd de helpende hand te willen bieden. Volgens burgemeester en wethou ders heeft Woonzorg Nederland 'getracht deze mensen te helpen door hen ter overbrugging tijdelij ke woonruimte aan te bieden'. De Gapingse hondentrimster Rianne van Hiele plukt de vacht van haar hond Yailo in de mobiele trimsalon. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20