Zeeland PZC 7 Meer toezicht op nachtelijk strand Koop nu uw Staatslot! 13.00 uur Vol Overval in Oost-Souburg almanak WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 BRANDSTICHTING 'Het scheelde weinig of de hele rij strandhuisjes was afgebrand' Bouwen tussen de echte bouwers Trekking 10 augustus m Rianne van de Hiele komt met trimsalon bij hondenbezitter thuis Dinsdag 10 augustus 2010 MMS M wam HM 'Voor ons leed in de Jappenkampen was geen interesse' Tip? walcheren@pzc.nl door Selma Osman DOMBURG - Brandstichting en in braken in strandhuisjes- en om- kleedcabines bij Domburg zijn voor de politie Zeeland aanleiding om extra toezicht te houden bij strandovergangen. In de nacht van vrijdag op zaterdag gingen drie strandhuisjes in vlammen op en werd bij tien strandcabines inge broken. Robbert Vreeke, eigenaar van ze venhonderd cabines, is het zat. „Het scheelde weinig of de hele rij was afgebrand." Hij deed aangifte van brandstichting, inbraak en een reeks pogingen daartoe. Bij vijftig omkleedcabines zag Vreeke losgetrokken sloten en deurlatten. De afgebrande strandhuisjes wa ren van particulieren. Gisteren zet te Vreeke vervangende huisjes neer. Een vierde huisje ging vol gens hem kapot toen het door de brandweer werd weggehaald. Daar mee werd voorkomen dat het vuur zou overslaan. Niet de poli tie, maar de gemeente en de eige naren van strandtenten, -huisjes en -cabines zorgen voor de bewa king van het strand, zegt politie woordvoerder Mirja Vis. „Dat is de afspraak." Niettemin ziet de poli tie de gebeurtenissen van afgelo pen weekend als een signaal om 'waar mogelijk' extra toezicht te houden. Vis: „We proberen de strandovergangen de komende tijd mee te nemen in onze surveillan- Ondememers roepen al jaren om meer bewaking, constateert Vreeke. In 2008 werden werden zijn strandhuisjes bij Oostkapelle nog stukgetrapt. Schadepost: twee duizend euro. De ondernemer heeft weinig vertrouwen in de par ticuliere bewakers die door de ge meente zijn ingehuurd. „Die kij ken alleen vanaf de overgang." De gemeente Veere heeft net als vorig jaar besloten om vijftig nach ten surveillanten in te zetten. „Niet meer zoals voorheen met een auto over het strand. Want die zag je van heinde en verre al aan komen", aldus wethouder Jaap Melse. „We kiezen nu voor de over- valtactiek: elk moment moet er ie mand aan kunnen komen. Ze lo pen een eindje over het strand." De Veerse bestuurder roept op om de handen ineen te slaan. „Als alle 'grootverhuurders' en eigenaren van strandtenten aan de strandbe- waking zouden meebetalen, kun nen we op meer plaatsen tegelijk 's nachts bewakers inzetten." VLISSINGEN - Met een knipoog naar de bouw activiteiten die het Vlissingse Bunkerterrein langzaam opslokken, is gisteren de 38ste edi tie van Speelstad geopend. 'Hier bouwt speel- stad al vanaf 1980' staat op een bord bij de in gang. Makelaar Bert Bimmel verkocht 'de stad' aan Bolle Bob, die er zijn snoepfabriek wil uitbreiden. Meteen na de opening doken de kinderen op de houten pallets, want hut ten bouwen is een vast ingrediënt van het eve nement. Net als de zeepglijbaan, die door ma- teriaalpech pas morgen in Bollebobstad zal ver rijzen. De eerste dag trok iets minder kinde ren dan de gebruikelijke drie- tot vierhon derd. Vrijwilliger Erik Mulder vermoedt dat veel ouders denken dat Speelstad dit jaar niet is vanwege de echte bouwactiviteiten. Vol gend jaar grenzen er tuinen aan het bunkerter rein. Maar ook dan spelen er kinderen, verze kert de organisatie. foto Lex de Meester nT Tot vanmiddag! OOST-SOUBURG - Twee mannen zijn gewond geraakt toen zij in Oost-Souburg bij een geldauto maat in de Kanaalstraat werden overvallen. Dat gebeurde in de nacht van zondag op maandag te gen half een. Bij de overval waren meerdere gewapende daders be trokken. De slachtoffers zijn door de hulpdiensten naar het zieken huis gebracht. Over de buit zijn geen mededelingen gedaan. Tip? redactie@pzc.nl Kleinzoon Luuk, net drie jaar gewor den, helpt en speelt graag in de tuin bij zijn opa en oma. Het is ook een hele mooie tuin en dat niet alleen vanwege de fraaie bloemen en struiken. Opa's trots is de vijver met vissen, waterplanten en eenfontein. Een tijdje geleden had grootvader de vijver uitgebreid met een waterloop. Daarin wordt het water omhoog ge pompt om daarna, via een oude handpomp en een rotspartij, weer in de vijver te stromen. Deze kringloop vormt zo een onein dige stroom. Al dat kletterende water heeft ook de aandacht van Luuk getrokken. Aan de rand van de vijver staat klein zoon het geheel eens te goed bekijken en zegt dan ineens: „Opa, vlugl'Doe dat kraantje maar dicht. De vijver is nu al vol genoeg met water."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19