buitenland 19 herverkiezing in Rwanda Aantal slachtoffers van natuurgeweld Azië stijgt Samenwerking justitie Suriname op laag pitje KRAS ML midden van Europa Fransman overleeft val in Grand Canyon Boek nu één van onze scherpgeprijsde Hampshire Hotels! Vreugdeschoten kosten levens op bruiloft 3-/4-/5-daagse autovakanties Nederland BOEK ONLINE of bel 0900-9697 maandag 9 augustus 2010 PEKING - Het aanhoudende natuur geweld in verschillende landen in Azië is in het weekeinde verder op gelopen. Duizenden mensen wor den vermist. Door aardverschuivingen als ge volg van hevige regen zijn in het noordwesten van China zeker 127 mensen omgekomen. Dat meldde het Chinese staatspersbureau Xin hua gisteren. Het dodental zal waarschijnlijk nog naar boven wor den bijgesteld, want tweeduizend mensen staan te boek als vermist. In de provincie Gansu werd een stad getroffen door modderstro men. Een waterkrachtcentrale en een dorp werden verwoest. De au toriteiten hebben circa 20.000 mensen geëvacueerd. Ook andere delen van China zijn getroffen door natuurgeweld. Over stromingen en ander natuurge weld hebben dit jaar aan circa 1500 Chinezen het leven gekost. In totaal zijn al ruim twaalf miljoen Chinezen geëvacueerd. In het noorden van India worden na modderstromen nog vijfhon derd mensen vermist, onder wie 110 toeristen. Onder de zeker 145 doden zijn twee Fransen, meldden de autoriteiten gisteren. Inwoners van Leh, de belangrijkste stad in de bergregio Ladakh, en omgeving werden 's nachts verrast. „Een twee meter hoge muur van water, modder en zand overspoelde het gebied, dat er daarna uitzag alsof het was gebombardeerd", meldde een lokale journalist. De Pakistaanse president Asif Ali Zardari heeft zaterdag in het Engel se Birmingham zijn bezoek aan het Europese land verdedigd. Hij ligt onder vuur omdat hij op reis is, terwijl grote delen van Pakistan zijn overstroomd. Zardari zei dat een ramp niet gepo litiseerd mag worden, of het nu overstromingen zijn of een oorlog. „Ik ben op reis gegaan om de we reld te vertellen dat een land niet van hulp maar van handel leeft", aldus de president. Hevige regens teisteren vooral het noordwesten van Pakistan. Het noodweer hindert de hulpverle ning. Er zijn al naar schatting zes tienhonderd mensen omgekomen. Miljoenen mensen zijn volkomen berooid dakloos geworden. AMSTERDAM - De samenwerking tussen de Nederlandse en Suri naamse politie en justitie moet op een laag pitje worden gezet nu Desi Bouterse de nieuwe president van Suriname wordt. Het gaat daarbij vooral om de bestrijding van de cokehandel. Volgens WD-Kamerlid Fred Tee- ven is het verstandig een pas op de plaats te maken bij de uitwisse ling van gegevens over zaken als drugstransporten. „Het is zaak nu even aan te kijken welke mensen naar voren worden geschoven bin nen de nieuwe regering. Als het goede mensen zijn, kunnen we de draad weer oppakken." Teeven vindt dat de niet-operatió- nele samenwerking moet door gaan. „Er is veel geïnvesteerd in kennisoverdracht en training van de Surinaamse politie. We moeten voorkomen dat we de waardevolle dingen nu weggooien." De samenwerking tussen de Ne derlandse en Surinaamse politie en justitie staat onder druk door de verkiezing van Desi Bouterse tot president. Hij werd in 1999 door de rechtbank van Amster dam veroordeeld tot elf jaar cel we gens drugshandel. Ronnie Bruns- wijk, leider van coalitiepartij A-Combinatie, is tot zes jaar ver oordeeld wegens drugshandel. to), waar een brug is weggespoeld en de drinkwater- en elektriciteits voorziening is uitgevallen. In Görlitz in het Duitse Saksen zijn honderden mensen door reddingsdiensten met boten uit hun huizen gehaald. In Tsjechië werden zaterdag minstens duizend mensen geëvacueerd. In de plaatsen Chrastava en Frydlant pluk ten helikopters van leger en politie bewoners van de daken van onder gelopen huizen. De regen in Duits land trok langzaam weg, maar giste ren trokken er weer onweersbuien over. foto Grzegorz Hawalej/ANP Tutsi's en gematigde Hutu's om het leven brachten. Hoewel hij al tijd de sterke man in de Rwandese hoofdstad Kigali bleef, werd hij pas in 2003 voor een eerste ter mijn van zeven jaar als president gekozen. De politieke tegenstellin gen zijn scherp in Rwanda. Presi dent Kagame kan wereldleiders, miljonairs en invloedrijke Ameri kaanse christenen tot zijn persoon lijke vrienden rekenen. Sinds de ge nocide kent het land een flinke economische groei. Kigali is de schoonste hoofdstad van Oost-Afri- ka. De organisatie Transparancy In ternational prees het land onlangs omdat er nauwelijks corruptie is. Kagames critici wijzen echter op een serie incidenten in de afgelo pen maanden. Sinds het begin van dit jaar zijn diverse oppositieleden gearresteerd. De vice-president van de Groene Partij werd prak tisch onthoofd gevonden in het zuiden van het land. Een kritische journalist werd voor zijn huis geli quideerd, terwijl een dissidente Rwandese ex-generaal ternauwer nood aan datzelfde lot ontsnapte in Johannesburg, Zuid-Afrika. Een groep van 2.000 vluchtelingen in Oeganda is vorige maand met ge weld terug gebracht naar Rwanda. Twee van hen kwamen om toen ze trachtten te ontsnappen. De economische groei ten spijt blijft de herinnering aan de genoci de vers. Toen bij de start van een dansfestival vuurwerk afgestoken werd, schrokken mensen omdat ze meenden dat er werd gescho ten. Het bewind van Kagame, dat gezien wordt als een Tutsi-regime, heeft de leiding over een land waar ruim 80 procent van de be volking Hutu is. President Kagame neemt het van daag op tegen drie kandidaten. Vol gens Rwanda doen alleen 'schone' partijen aan de verkiezingen mee. FLAGSTAFF Een 19-jarige Fransman heeft een val van 25 meter in de Grand Ca nyon overleefd. Dat meldde zaterdag de Amerikaan se zender CNN. De jongen gleed volgens ooggetuigen uit toen hij donderdag foto's maakte. Parkwachters daalden met touwen af en troffen hem levend aan. Hij raakte gewond aan zijn nek, polsen en enkels. ANKARA Op een bruiloft in het zuidoosten van Turkije heeft de bruidegom gis teren per ongeluk zijn vader en twee tantes doodgeschoten toen hij uit vreugde met een automa tisch geweer in de lucht vuurde. De bruidegom verloor de controle over het wapen toen hij de trekker overhaalde, waardoor hij op de gas ten mikte. De man is gearresteerd. v.a. 69 3/4/5 dagen BORGER Aankomstdata van 16/8 t/m 20/12 verblijf in het 3-sterren Hampshire Inn Bieze, in het centrum van Borger, midden in het Drentse landschap o.a. lift, bar, restaurant, terras en gratis parkeergelegenheid inclusief ontbijtbuffet tips. maak een fietstocht over de hunebeddenroute. geniet van de natuur op de Drentse Hondsrug, breng een bezoek aan het Noorder Dierenpark in Emmen en ga winkelen in de hoofdstad van Drenthe, Assen Zie www.kras.nl/50903 waarom zou je meer betalen v.a. 69 3/4/5 dagen DWINGELOO Aankomstdata van 16/8 t/m 20/12 verblijf in het 4-sterren Hampshire Hotel Wesseling, in het centrum van Dwingeloo en nabij drie Nationale Parken o.a. lift, bar, restaurant met groot terras en gratis parkeergelegenheid inclusief ontbijtbuffet tips: maak een wandel- of fietstocht door Nationaal Park Dwingelderveld of de Drentsche AA, breng een bezoek aan Assen met o.a. het beeld van Bartje of neem een kijkje in het Planetron Dwingeloo Zie www.kras.nl/51397 Prijzen zijn per persoon tenzij anders aangegeven. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9