Zeeland j iT*m Vaste ontmoetingen in Domburg Zomergasten De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Jeroen Piket (links) op het HZ Schaaktoernooi in 2001. archieffoto Ruben Oreel Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. Erg leuke, unieke activiteit; speciaal voor kinderen! Bij het 'sleepnetvissen' willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rond kruipt en -zwemt. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 minuten laten we het visnet zak ken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zo dat iedereen de gevangen vissen, krabben, garna len, enz. goed kan zien. Het spreekt voor zich dat we zoveel mogelijk uitleg geven over de gevangen dieren. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven leven. Op de terugweg namelijk, gooien we alles weer levend overboord; we nemen dus niets mee! De vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur! Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Afvaarten om 9.00 en 10.30 uur. Entree: 10 euro p.p. kinderen t/m 12 jaar 7 euro p.p. Aanmelden kan telefonisch via 06-53225401. Voor meer infor matie: www.defestijn.nl. Brouwershaven Tentoonstelling Jacob Cats, Grote of Sint Nicolaaskerk, Kerkplein 3, dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. Nog tot en met 19 augustus. Rondvaart op het Grevelingenmeer, het grootste zoutwatermeer van Europa. Rederij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. Kaartverkoop via VW-kantoren op Schouwen-Duiveland, 0900-2020233 (met kor ting), en aan boord. Bruinlsse Tentoonstelling in Oudheidskamer Visserijmu seum, Oudestraat 23. Stijlvol 18e eeuws monumentenpand de Oudheid kamer, met daarnaast het Visserijmuseum over de historie van de Zeeuwse visserij op schelpdieren. Open: maandag t/m vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 14.00 - 17.00 uur. Burgh-Haamstede Maandagavondzang, Gereformeerde Kerk, Platbos- laan, aanvang 20.00 uur. Burghsluis Natuurvaartocht om 18.30 uur, rondvaart m.p.s. Onrust vanuit de haven, Burghsluis. Rondvaart op het National park de Oosterschelde. Dit deel van de Oosterschelde heeft een rijke histo rie en een prachtige gevarieerde flora en fauna. Er vaart een professionele gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Prijs volwassene 13,95 euro, kinderen van 4 t/m 12 jaar 9,50 euro per persoon. Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. Buttinge Middellandse Zeetuin Uilenbroek. Wim Uilenbroek is de bedenker en uitvoerder van de zeer bijzondere Middellandse Zeetuin aan de Middelburgseweg 1 in Buttinge (Grijpskerke) met veel palmen, cypressen en bamboesoorten. Deze tuin heeft naast zijn mediterrane elementen ook een historisch accent. Er ligt een monumentaal res tant van een Middeleeuwse kerk. Openingstijden: vrijdag, zaterdag, zondag en maan dag van 10.00 tot 17.00 uur. Informatie kunt u vin den bij het VW Walcheren. Entree: 5 euro p.p. Rondleiding groepen 6,50 euro op afspraak. Cadzand Staatscircus van Moskou-Holiday. Voor meer informatie: www.mos- koucircus.nl. Wave Experience bij Moio Adventure Wave Experience: golfsurfen, suppen, skimboarden en kajakken. Elke maandag en woensdag in augus tus verzamelen om 14.00 uur bij Strandpaviljoen de Zeemeeuw. Voor 1 uur: 20 euro p.p. Info en aan melden: info@moio.nl. Noorddijk 3, vanaf 14.00 tot 16.00 uur. Goes Handwerkmuseumcafé, in Histö- risch Museum de Bevelanden. Naar het handwerkcafé ga je onrte hand werken en andere mensen te ont moeten. Het is geen cursus, ieder een is welkom, je kunt wat drinken; voorwaarde is wel dat je handwerkt. Het is inspirerend eikaars werk te bekijken, elkaar te adviseren en nieuwe ideeën op te doen. Singelstraat 13, vanaf 13.30 tot 16.30 uur. Groede Activiteiten in Museumstraatje Het Vlaemsche Erf goed. In augustus staan de volgende activiteiten op het programma: - elke maandag: Actiedag, kinderen tot 12 jaar gra tis toegang en 65+ halve prijs - elke dinsdag: Kunst(nijverheid) demonstraties met mevr. Van Schaick met kralenbeursjes breien, Femina Boelhouwer met beeldhouwen, Gabrielle Kliem met zijdeschilderen en Els Moerland met spinnen en weven. - elke woensdag: kinderactiviteiten met oude spel letjes - elke donderdag: textiel centraal met presentatie klederdrachten - elke vrijdag en zaterdag: oude ambachten zoals smid, kopersmid, boekbinden, schrijnwerker en bierbrouwer. Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer Agnes Boerendonk PASPOORT: NaamAgnes Boerendonk Gezien in: Kamperland door Marloes Vrolijk We hebben elkaar en meer heb ben we eigenlijk niet nodig, zegt Agnes Boerendonk (55). Dat blijkt, want Agnes is al bevriend met Wim en Ruud sinds hun middelbare schooltijd in Eindhoven en studietijd in Utrecht. Agnes is inmiddels met Wim ge trouwd en zij hebben samen drie kinde ren. Ook Ruud van Vessem heeft nu, sa men met zijn Australische vrouw Jane, een eigen gezin. De vrienden zijn elkaar toch nooit uit het oog verloren. Samen met de kinderen gaan zij om het jaar met elkaar op vakantie in Domburg. Gedurende de rest van het jaar zien zij elkaar wel, maar niet vaak: „Je hebt het druk en dan komt er niet zo veel van." Tijdens de vakanties in Zeeland kunnen de vrienden echt de tijd voor elkaar nemen. Daar geniet Agnes zichtbaar van. Sprankelend vertelt zij over het uitgebreid dineren, de actieve activiteiten die zij on dernemen en de goede band die er tussen beide gezinnen is. „We hebben het super gezellig!" Ook de kinderen kunnen on danks leeftijdsverschillen goed met elkaar overweg. Zeeland is de geschikte vakantieplek, zegt Agnes. „Zon, zee en zand en een lekkere pint op het terras."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80