sport 31 Quist schiet Kloetinge langs RCS Basis Hoek wint na slopende dag Zege Kokelaar ondanks gekneusde rib VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Nyemb valt meteen in de smaak bij Goes Van der Craaff mist de cut in Ierland Kwartfinale NRt eindstation Clausing maandag 9 augustus 2010 ^^t^mmÊ^mÊm^^^^mm^^^m^^^^^^^mmmKÊÊÊÊaÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊmÊÊÊÊiÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊiÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊmmHmaaKÊÊKiÊÊÊimÊÊmÊÊmÊmÊÊÊKmmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊmÊtÊÊmÊtÊÊÊmKmmÊKÊmÊmÊÊÊmÊaÊÊmÊÊÊmsÊÊÊaÊtmÊmÊÊmÊmm^mmmmmmimmmm^ssm door Michiel Bouwman en Peter Snelders MIDDELBURG - Er werd op uitgebrei de schaal geoefend. Dat leverde her en der verrassende uitslagen op. Dat kwam onder meer doordat de sommige teams nog een flink aan tal spelers missen wegens vakantie en werkzaamheden in de horeca. Kloetinge-RCS 3-1: Kloetinge had de overhand in de beginfase en kwam dan ook op 1-0 via Sofyan Azzagari. Na twintig minuten kan telde het spelbeeld, toen André Sie reveld een vrije trap op fraaie wijze verzilverde. Grote kansen bleven echter uit en na rust kon de thuis ploeg het heft weer in handen ne men. Ingmar Quist zette met twee treffers de eindstand op de borden. RCS eindigde de wedstrijd met tien man vanwege een rode kaart. Goes-Aardenburg 5-2: Het zater dagse duel tussen de twee zon dagploegen werd gekenmerkt door rommelig voetbal. Er vielen wel fraaie doelpunten. Nieuweling Yves Nyemb kroonde zich tot man van de wedstrijd door drie doel punten te maken (1-0, 2-1 en 5-1). Tussendoor scoorden Robin de Pag- ter en Gert-Jan Tierie voor Goes en deed Quinten de Muer dat voor Aardenburg. Het slotakkoord was voor Marco de Croock. Borssele-Zeeland Sport 2-7: Bors- sele kon de Walchenaren een helft bijbenen. Roy Verkerk zette Zee land Sport twee keer op voor sprong (0-1,1-2), namens de thuis ploeg scoorden Toon van Liere en Errol Walla tegen. Na veel wisselin gen in de rust scoorde Zeeland Sport er lustig op los. Door treffers van Arnoud Stok, Matthieu de Smit, Appi Youssouf Ahmed, Da vid Briair en Wouter van Leersum werd de eindstand bereikt. Arendskerke-Patrijzen 1-4: Patrij zen boekte een verdiende overwin ning op de thuisploeg. Na een blik- semstart - Aleksandar Veljanoski zette de gasten na twee minuten op voorsprong - werd het spel wat gelijkwaardiger. Op aangeven van Avner van der Westen strafte VLISSINGEN - Zelfs een gekneusde rib kon Michel Kokelaar niet afhou den van de titel bij het Schuitema Makelaars Open Scheldetoernooi in Vlissingen. De als eerste geplaats te thuisspeler won gisteren in de fi nale van de 4-categorie in een span nende driesetter van Souburger Maarten de Witte: 2-6 6-3 7-6. In de eerste set leek het erop alsof Kokelaar, die wegens zijn gekneus de rib amper bovenhands kon ser veren, snel van de baan zou wor den geveegd door De Witte. Pas in de tweede set begon de dieselmo tor van Kokelaar warm te draaien en kwamen er in ieder geval meer zuivere ballen van zijn racket dan in de eerste set. In de derde set was het de vraag wie de langste adem zou hebben. Kokelaar hield de ral ly's steeds langer om De Witte de fout te laten maken en besliste de partij met 7-3 in de tiebreak. Frank Davidse defensief gerommel af maar Arjen Verburg bracht zijn ploeg vlak voor rust weer op voor sprong. Na rust bleef Patrijzen be ter en scoorde de ploeg nog via Ric ky Janse (1-3) en Wesley Rokven (1-4). Yerseke-FC Dauwendaele 4-1: Op de zege van de thuisploeg viel wei nig af te dingen. Dat team was greti ger dan een niet compleet FC Dau wendaele. Toch namen de bezoe kers de leiding via Turgut Kizilars- lan. Nog voor de pauze stond Yerse- ke al ruim aan de positieve kant van de score door doelpunten van Rowdy Bakker (1-1 en 2-1) en Niels Polley. Jarno van de Kreeke bepaal de de eindstand op 4-1. door Aector Dooms HOEK - TVvee weken voor de compe titiestart in de topklasse begint het elftal van Hoek vorm te krijgen. Za terdag kwamen alle selectiespelers in actie in de oefenduels met Ter- neuzense Boys (thuis) en RIA W (uit). Gaby Demanet stuurde tegen Ter- neuzense Boys een sterk team in het veld, dat in grote lijnen de basis zal vormen voor de topklasse. De hoofdtrainer van Hoek vond na de 4-0-zege tegen de zaterdag-eerste klasser het belangrijkste dat er geen blessures waren opgelopen. „Er is zwaar getraind. Wat dit team be treft zijn er nog wel alternatieven", stelde hij vast. Toen de Belg echter de uitslag (3-1- verlies tegen RIA) uit Westdorpe vernam, liet zijn reactie niets aan duidelijkheid te wensen over. „Dat maakt het selecteren voor mij een stuk gemakkelijker. De spelers heb ben het daar mentaal laten afwe- Krabbendijke-Wemeldinge 4-1: Via Theo van Houte opende de thuisploeg de score. Kort na de pau ze kwam Wemeldinge langszij door een verzilverde strafschop van Pieter Bolle. Daarno schroefde Krabbendijke het tempo en liep de thuisploeg uit naar 4-1 door treffers van Jeroen Bakx (2-1 en 3-1) en Ro bert Wagendijk. Dinteloord-Rillandia 4-1: Voor de pauze zat Rillandia nog goed in de wedstrijd. In die periode nam het elftal zelfs de leiding via Adriaan van der Plasse. Na rust brak het ve le wisselen die ploeg op en stoom de een feller Dinteloord op naar 4-1. Colijnsplaatse Boys-Brouwersha- ten, want op basis van kwaliteit moet je deze oefenwedstrijd win nen." De selectie van de topklasser werd zaterdag in Deinze op de proef ge steld met 's ochtends een pittige looptraining en 's middags een roei tocht. Om vier uur keerde de groep terug naar Zeeuws-Vlaanderen. In Hoek begon Demanet met eer ste doelman Jörg van Nieuwenhuij- zen. ]os van Nieuwstadt en Giovan ni Siereveld vormden het centrum van de verdediging. Michael Koné en Klaas Hellebaut bezetten de flan ken. Jurgen Landuyt was de meest verdedigende middenvelder. Daar voor speelden Ferry Alfons en Stijn Mahieu, die samen met John Schot aan de linkerkant voor de aanval lende impulsen moet zorgen. De meest vooruitgeschoven aanvallers waren Mille Mendes en Josimar Pat- tinama. Zij werden na rust vervan gen door debutant Dwayne Dildick en Jurjen Dam. Het 'dagje Deinze' had de nodige ven 1-4: In de tweede helft doofde het duel als de bekende nachtkaars. Voor de pauze liep een energiek spelend Brouwershaven uit naar 0-4 door goals van Patrick Berre- voets, Clement van Splunder, Nico- lai Vos en Boyd Poules. Kort voor de rust scoorde Michel van der Weele tegen. Heinkenszand-Nieuwdorp 1-3: In de eerste helft liet Niels Mulder een strafschop onbenut voor Nieuwdorp. Na de pauze vond die ploeg wel de weg naar het net. Dat gebeurde pas nadat Maarten Griep de thuisploeg op 1-0 had gezet. Via twee treffers van Niels Mulder en een eigen doelpunt drukte Nieuw dorp het veldoverwicht uit in 1-3. sporen achtergelaten. „De ver moeidheid zat goed in de benen. Bij het roeien gebruik je ook ande re spieren. Terneuzense Boys was daarom een goede tegenstander", vond Stijn Mahieu, die drie van de vier treffers voor zijn rekening nam. Terneuzense Boys liet in het eerste half uur een goede indruk en was gevaarlijk via Gokan Ersahin en Marco Faassen. Halverwege kwam Hoek op 1-0 door Mahieu op aange ven van Schot, die bij alle doelpun ten betrokken was. Op slag van rust zette Pattinama zijn schoen te gen een voorzet van Mendes: 2-0. In de tweede helft werd Schot na een actie binnen het strafschopge bied in de tang genomen door de Boysverdedigers Dennis van den Broeke en Kees Duitemeijer. De strafschop werd omgezet door Ma hieu. In de slotfase bekroonde Ma hieu de mooiste aanval van de wed strijd via Landuyt, Alfons en Schot met de 4-0. Kwadendamme-Wolfaartsdijk 3-6: Het doelpuntenfestival in Kwa- dendamme beleefde zijn hoogte punt in de eerste twintig minuten, toen een stand van 2-3 al was be reikt. Voor rust kwamen de gasthe ren nog op gelijke hoogte en miste Dennis Bek namens Kwadendam- me een strafschop. Na de thee was het gedaan met de tegenstand van de thuisploeg en liep Wolfaartsdijk uit naar 3-6. Voor de gasten scoorden Wilfred van den Dries, Harm Fluijt (beiden twee keer), Arnold van Gemerden en Tom Kloet. Marius Mosiej prik te er twee binnen voor de geelhem- den, Harry van Hemerden deed dat éénmaal. Tijdens het nationaal ranglijsttoer- nooi van Roosendaal is Frank Clau sing in de kwartfinales uitgescha keld. De tenniser uit Wemeldinge, die eerder nog met 6-3 7-5 won van Goesenaar René Lindenbergh, ver loor in drie sets van Jeroen Camf- ferman: 6-7 6-3 3-6. DUBLIN Golfster Marjet van der Graaft" heeft zaterdag niet de cut gehaald in de Open Ierse kampioenschap pen. De uit Tholen afkomstige prof speelster had 77 slagen nodig voor de tweede ronde. Met de eerste ron de erbij kwam ze uit op een totaal van 153. Dat was 9 boven par. De slotronde van gisteren was al leen toegankelijk voor de beste zes tig golfsters. De cut viel bij 4 boven par. RCS-voetballer André Siereveld (rechts) wordt van de bal afgehouden in het duel met Kloetinge. foto Willem M ROOSENDAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73