zeeland 113 voor striptekenaars dan gekweekte paling' CZSL Schade aan zeesluis Terneuzen valt mee Havenzangers klapper op braderie Stalland Open dag op proefveld bloemzaden Optreden Villagroove in Graaf van Buren Executieverkoop Tip: Schooltas nodig? Profiteer nu! Er is er een jarig... HOERA, HOERA! 1 D- iaar in GOES maandag 9 augustus 2010 TERNEUZEN TERNEUZEN - Het vrachtschip Kapi- tan Vodenko heeft geen noemens waardige schade veroorzaakt na het rammen van één van de twee noordelijke sluisdeuren van de zee sluis in het kanaal van Gent naar Terneuzen. Dat zegt Lia van Dijke van Rijkswaterstaat Zeeland. De scheepvaart via de zeesluis lag vrij dagavond urenlang stil. Aan de ka naalkant vormde zich daardoor in de loop van de avond een file van vijf schepen, die vanuit Gent op weg naar zee waren. Na half elf konden schepen weer worden ge schut in de zeesluis. SINT ANNALAND De Havenzangers zijn zaterdag 14 augstus het klapstuk op de jaarlijk se braderie van Sint-Annaland. De straten zijn weer gevuld met meer dan honderd kramen en ook rond om streekmusuem De Meestoof zijn er weer tal van nostalgische ac tiviteiten, zoals een curiosamarkt, een smid, wagenmaker en touwsla ger. Verder vertolkt de groep Zeven- ineenklap volksmuziek en is er de mogelijkheid tot het maken van een tandemtocht. De Havenzan gers treden vanaf 22.00 uur op op het Havenplein. Vanaf woensdag is er al kermis. SINT ANNALAND De studieclub voor groente- en bloemzaadteelt Eiland Tholen houdt zaterdag 14 augustus een open dag op haar proefveld aan de Veilingweg in Sint Annaland. Er wordt gedemonstreerd hoe hoofd zakelijk eenjarige bloemensoorten op het bedrijf van de familie Boo gaard worden geteeld. Ook is er uitleg over de 51 soorten die in bloei staan. De aanwezige bloeiende gewassen mogen deze dag worden geplukt. Het proefveld is open vanaf 10.00 tot ongeveer 17.00 uur. KORTGENE Coverband Villagroove geeft zater dag 14 augustus een optreden in ca fé Graaf van Buren in Kortgene. De zevenkoppige band speelt disco krakers, moderne soul, latin, bal- lads, foxtrots en top-40-muziek. Emma Heesters en Isabel Zoetewij zingen, Frank Balkenende is gita rist en Ronald Baljeu speelt key boards en trompet. Peter Huissen blaast saxofoon en neemt de per cussie voor zijn rekening. Collin Clement is basgitarist, Jeroen Si mons drummer. Het concert in Graaf van Buren be gint om 21.30 uur. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Jacco Kloet laat zien hoe hij paling rookt. Hij werd 16e. foto Izaak Verkeste jou niet?' Dat komt vooral omdat ik veel in opdracht werk. Ik ben il lustrator, striptekeningen heb ik niet veel gemaakt. Maar nu ik in Eppo kom, merk ik meteen dat de landelijke bekendheid toeneemt. Zo is er opeens ook veel meer vraag buiten Zeeland naar de strip over de historie van de provincie. Dat komt door Kuijpers, die heeft fanaten die alles van hem verzame len. Zij willen daarom nu ook mijn werk hebben." De strip van Kuijpers en Oreel gaat over Hel, een meisje dat balan ceert tussen goed en kwaad. Op een rommelmarkt in een oude DE KOFFERS VAN RAZ FADRAZ kerk rolt ze portemonnees. Zo ook van een man met wie ze later in de clinch ligt over de aanschaf van twee hutkoffers. Zij koopt die met zijn geld. De man komt daar ach ter en zet de achtervolging in. Het is hem daarbij vooral om de in houd van de koffers te doen. Die bevat namelijk een schat aan infor matie van de filantroop Raz Fad- raz, die de raadsels van de mens heid ontrafelde. Zijn kennis was een kapitaal waard." De inhoud van de koffers moet voldoende stof bevatten voor vol gende verhalen. „Ik wil het teke nen van strips combineren met mijn reguliere werk als illustra tor. Van strips al leen kan ik namelijk niet leven. Ik streef er nu naar om eens per jaar of anderhalf jaar een nieuw verhaal te leveren." De koffers van Raz Fadraz verschijnt de komende tijd telkens per vier pagi na's. Als het ver haal aanslaat, overweegt Eppo het als boek uit te brengen. Tot en met 11 september, tegen inlevering van deze advertentie St. Adriaanstraat 2 Goes 0113-21 13 98 15 jaar het Goese Lederwarenhuis Schooltassen! - Koffers! - Damestassen! - Portemonnees! - Documententassen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67