Zeeland Omschakeling in televisietoren PZC Elke ochtend een vuurceremonie als goede start van de dag PZC Man met slok op belandt in sloot almanak Geit BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 RADIOSIGNAAL Terneuzens bedrijf distribueert vanaf 1 september publieke radiozenders II 14 en 15 Kloetingse tekenaar Danker Jan Oreel met strip in Eppo Maandag 9 augustus 2010 door Frank Balkenende GOES - Werklieden zijn bezig in de top van de Goese televisietoren om twintig zendpanelen te instal leren. Broadcast Partners uit Ter- neuzen distribueert vanaf 1 sep tember de publieke zenders Radio 1 tot en met 4. Tot nu doet gebeurt dat via antennes van KPN. Broadcast Partners werkt al voor veel commerciële omroepen. Het bedrijf is blij met een nieuwe klant als de publieke omroep, zegt directeur Robert-Jan van der Hoe ven. Het is een grote opdracht, waarbij een miljoeneninvestering in nieuwe antennes en zenders op en in de Goese televisietoren hoort. Het bedrijf verwacht dit jaar de for matie uit te breiden met zes ba nen. Momenteel heeft Broadcast Partners zestig formatieplaatsen. „Overigens is uitbreiding van het aantal banen in ons bedrijf wel in lijn met de laatste jaren. We groeien gestaag", laat Van der Hoe ven weten. Het transport van nieuwe appara tuur naar de Goese zendmast is niet eenvoudig. Bijna alle delen moeten met een motorlier naar bo ven worden gebracht. Daar wordt alles in elkaar gezet, wat een flinke klus is. „Het gaat om twintig zend panelen die in vijf groepen wor den geplaatst ten behoeve van vier antennes. Zo'n paneel weegt 150 kilogram. Verder praat je over sta pels bekabelingen, verdelers en koppelaars. Een fiberkabel van tien centimeter dik vormt de slag ader, die wordt verbonden met de vier antennes die zich in 19 inch-kasten op de zendverdieping bevinden, dus binnen in de toren. Dat zijn feitelijk de zenders." Natuurlijk mag bij een storing het radiosignaal niet meteen uitvallen. Onderzoek naar meer stroom uit etensresten en poepluiers Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Om die reden wordt alles dubbel uitgevoerd, zodat voor elk vitaal onderdeel een 'backup' beschik baar is. Het nieuwe zendplatform neemt 1 september de taak over van de KPN-antennes. De dekking is Zeeland en een deel van West-Brabant. Volgens Verhoeven zal de overgang voor de luisteraar geruisloos verlopen. Hij verwacht een hapering van hooguit een frac tie van een seconde. Van der Hoe ven: „Natuurlijk is het spannend. Je kunt tegen onvoorziene dingen aanlopen, maar ik ben ervan over tuigd dat het goed gaat." Q www.broadcastpartners.nl Werk in tv-toren. foto Willem Mieras door Raymond de Frel wolphaartsdijk - Nitya Suryia gaat waar het vuur in zijn hart hem brengt. Hij heeft geen thuis. Maar zolang hij in de tuin van René en Maria Vermue aan de Per- ponchenpolderweg 4 bij Wolp haartsdijk bivakkeert, kan hij er voor zijn ceremonies vanaf nu ge bruikmaken van een heuse tem pel. Samen met René bouwde hij een tempeltje, waar hij elke ochtend van half negen tot half tien een open ceremonie houdt. Suryia, van origine een Zweed, leerde de ceremonie tijdens zijn verblijven in ashrams in India en leeft sinds dien als een rondtrekkende pujari. Hij voert dagelijks de vuurceremo nie uit de Vedische traditie van het boeddhisme uit. Iedereen is welkom, maar Suryia hangt zijn meditatiesessies bewust niet aan de grote klok. „Dit groeit vanzelf, de kracht van het hart laat het groeien." Belangstellenden legt hij alles uit over de historie en kracht van mantra's. Om de sessie optimaal te ervaren, vraagt Suryia deelnemers tien minuten vooraf aanwezig te zijn. Morgen houdt hij een grote vuurceremonie in de tempel. Aanvang om 21.00 uur. Video van een mantra op 3e£l www.pzc.nl/bevelanden Nitya Suryia houdt elke ochtend een vuurceremonie in zijn tempeltje aan de Perponcherpolderweg bij Wolphaartsdijk. foto Willem Mieras ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. J.J. de Vlieger uit Noordgouwe 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. tholen - Een 25-jarige automobi list uit Tholen is in zijn woon plaats in de nacht van zaterdag op zondag rond drie uur gewond ge raakt bij een eenzijdig ongeval op de Reimerswaalseweg. Hij beland de in de sloot. De man is aange houden, omdat hij te veel alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs is in gevorderd. Hij werd per ambulan ce naar Bergen op Zoom vervoerd. In het ziekenhuis werden geen ver wondingen geconstateerd. Tip? redactie@pzc.nl Hij wordt over een paar weken drie jaar, die kleine Siebe uit Kapelle. De leeftijd om de grenzen van het moge lijke - en het ontoelaatbare - op te zoeken. En dus kunnen zijn ouders het onder nemende knaapje zo nu en dan fi guurlijk achter het behang plakken. Zo ook die dag toen hij na een reeks strafminuten in de gang het toch weer niet kon laten kattenkwaad uit te halen. In een onoplettend moment had hij tijdens het eten met een gekookte aardappel een tekening op de eetta fel gekalkt. Zijn mama was de fratsen nu echt he lemaal beu. Streng riep ze hem tot de orde. „Nu is het genoeg. Klaar met die gekkigheid!" De woorden maakten klaarblijkelijk diepe indruk. Want Siebe keek zijn moeder met grote ogen aan. Tranen sijpelden langzaam omhoog. Al snel bleek waarom: „Ik ben geen gekke geit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65