sport 31 Zege powertennisser Alliët Basis Hoek wint na slopende dag Verlies voor Aardenburg Kloetinger Quist speelt hoofdrol in duel met RCS VLIEGENDE HOLLANDER TOERNOOI Martens onderuit in driesetter door Peter Snelders terneuzen - In een aantrekkelijk en open vriendschappelijk duel won Goes met 5-2 van Aarden burg. HW'24 was veel te sterk voor Koewacht. Goes-Aardenburg 5-2 (1-0): Door de gestaag neervallende regen was het kunstgrasveld bijzonder glad en moeilijk bespeelbaar. Goes bleek daarop het beste uit de voe ten te kunnen, al hield Aarden burg langdurig stand. Voor de pau ze werd het 1-0, maar direct na de rust zorgde Quinten de Muer voor 1-1. Daarna liep een duidelijk ster ker Goes uit 5-1. Op slag van het eindsignaal tekende Marco de Croock voor 5-2. Voor Goes scoor den Yves Nyemb (jx), Robin de Pagter en Gert-Jan Tierie. Koewacht-HW'24 0-7 (0-2): In de eerste helft kon de thuisploeg de schade beperkt houden tot twee tegentreffers. Na de pauze drukte HW'24 het grote veldover- wicht uit in riante winstcijfers. De doelpunten werden gemaakt door Cristoph Praet, Robin McTaggart, Colin van Goethem (2x), Dennis Buijs en Tim Mechelinck. Er was ook een eigen doelpunt van Koe wacht. Clinge-HW'24 2 3-1 (2-1): Een open wedstrijd met twee aanval lende ploegen. Thomas Leegwater opende de score en kreeg kort daarna een buitenkans om 2-0 te scoren. Zijn strafschop werd ech ter pas in de rebound binnen ge schoten door Jonas Roels. Net voor rust liet Kristof Everaert 2-1 noteren. Na de doelwisseling leg de Thomas Leegwater de eind stand vast. Groede-Hoek 3 1-2 (0-1): Een nut tige oefenpartij, oordeelde'trainer Ralph Zegers van Groede. Hij zag zijn ploeg voor de rust op achter stand komen via een doelpunt van Jopie van 't Hof Na de rust verdubbelde Michel Mullaert de score namens Hoek 3 uit een straf schop. Groede was de tweede helft beter op dreef. Maxime Wil le redde de eer voor de West Zeeuws-Vlamingen. Biervliet-Middelburg 3-0 (0-0): Hoewel de Belgische gasten al veel langer in training zijn, maakte Biervliet toch de beste indruk. In de eerste helft had het elftal reeds een overwicht, maar toen ver zuimde men te scoren. Na de doel wisseling lukte dat wel. Timon van der Hooft, Thomas Leurgans (kopbal) en Jordy Verstraeten (af standsschot) zorgden voor de goals. kloetince - Kloetinge heeft zater dag een oefenduel met RCS met 3-1 gewonnen. De thuisploeg had de overhand in de beginfase en kwam dan ook op 1-0 via Sofyan Azzagari. Na twintig minuten kantelde het spelbeeld, toen André Siereveld een vrije trap verzilverde. Grote kansen bleven echter uit en na rust kon de thuis ploeg het heft weer in handen ne men. Ingmar Quist zette met twee treffers de eindstand op de borden. maandag 9 augustus 2010 door Henk van de Voorde terneuzen - Jeroen Alliët (20) bleek de beste tennisser op het Vlie gende Hollander toernooi van TC Animo in Terneuzen. De plaatselij ke coryfee klopte in de 3-finale in drie sets Ruud Martens (15) uit Koe wacht: 2-6 6-2 6-2. Martens had in de halve finale verrassend met forse cijfers af gerekend met schema-aanvoerder en oud-toernooiwinnaar Kirsten Deij: 6-2 6-0. Alliët was in zijn hal ve eindstrijd met 6-2 6-3 te sterk ge bleken voor Kevin de Rooij. In de finale was Alliët bij tijd en wijle wat te onstuimig, terwijl Mar tens stoïcijns doorstootte naar de winst in de eerste set. De vwo 5-scholier speelde degelijk en vast als vanouds. Bovendien: als Mar tens een bal half court krijgt, dan maakt hij het ook meedogenloos af Vervolgens stelde powertennis ser Alliët, die zeer offensief is inge steld, met twee keer 6-2 orde op za ken. Ruud Martens was samen met zijn zus Margot wel goed voor de eerste prijs in de mixed-3, via winst op achtereenvolgens Martine van Zijt- veld-Nijsten/Tim van Dijk en Tan- ja Kornelis-Van den Dikkenberg/ Patrick Marteijn. Jeroen Alliët was in combinatie met Jurran Schut ook goed voor de toernooiwinst in het dubbel-3 ten koste van Kirsten Deij/Ruud Mar tens en de gebroeders De Rooij. In de 4-finale versloeg Bressiaander Rowin Tazelaar na een zinderende strijd Terneuzenaar Devon Houg: 6-7 6-2 7-5. Beiden stonden er van achteruit flink op los te hakken. Jo nas Patist bedwong in de 5-finale Eddy Sprinkhuizen, zijn clubge noot bij het Middelburgse MLTC, in drie sets: 7-5 4-6 6-2. Loopwonder Michel Pateer van het Steense Smash hield zijn zenuwen in de bloedstollende 6-finale het meest bedwang. Hij zegevierde uit eindelijk via de verlenging van de derde set over Michiel Rijke van het Haagse Wilhelmus: 6-3 4-6 7-6. Esmee Vleugel bleef in de vrouwen 3-finale met twee keer 6-2 baas over Stephanie Pauwels. Iets eerder op de dag had de MLTC-speelster niet haar favorietenrol waarge maakt in de 4-apotheose tegen de geroutineerde José de Wit: 3-6 6-3 6-0. De Zuid-Hollandse Annemie- ke van Dijk won in het 5-sluitstuk met 7-6 6-2 van Esther Brodin. De Clingse van origine Wendy de Kesel schreef de 6-poule op haar naam door ook het sleutelduel te gen Renee van Sabben te winnen: 6-2 7-6. Jeroen Alliët retourneert de bal in de finale van het 3-schema. foto Peter Nicolai door Aector Dooms hoek - Twee weken voor de compe titiestart in de topklasse begint het elftal van Hoek vorm te krijgen. Za terdag kwamen alle selectiespelers in actie in de oefenduels met Ter- neuzense Boys (thuis) en RIA W (uit). Gaby Demanet stuurde tegen Ter- neuzense Boys een sterk team in het veld, dat in grote lijnen de basis zal vormen voor de topklasse. De hoofdtrainer van Hoek vond na de 4-0-zege tegen de zaterdag-eerste klasser het belangrijkste dat er geen blessures waren opgelopen. „Er is zwaar getraind. Wat dit team betreft zijn er nog wel alternatie ven", stelde hij vast. Toen de Belg echter de uitslag (3-1- verlies tegen RIA) uit Westdorpe vernam, liet zijn reactie niets aan duidelijkheid te wensen over. „Dat maakt het selecteren voor mij een stuk gemakkelijker. De spelers heb ben het daar mentaal laten afwe ten, want op basis van kwaliteit moet je deze oefenwedstrijd win nen. Misschien oordeel ik te snel, want ik moet nog het rapport van Ruud Pennings (assistenttrainer) afwachten." De selectie van de zaterdag-topklas- ser werd zaterdag in Deinze op de proef gesteld met 's ochtends een pittige looptraining en 's middags een roeitocht. „Een echte survival- tocht", zei technisch manager Gert-Jan de Boer. Om vier uur keer de de groep terug naar Zeeuws- Vlaanderen, om ter afsluiting de oe fenduels tegen Terneuzense Boys en RIA te spelen. In Hoek begon Demanet met eer ste doelman Jörg van Nieuwenhuij- zen. Jos van Nieuwstadt en Giovan ni Siereveld vormden het centrum van de verdediging. Michael Koné en Klaas Hellebaut bezetten de flan ken. Jurgen Landuyt was de meest verdedigende middenvelder. Daar voor speelden Ferry Alfons en Stijn Mahieu, die samen met John Schot aan de linkerkant voor de aanvallende impulsen moet zor gen. De meest vooruitgeschoven aanvallers waren Mille Mendes en Josimar Pattinama. Zij werden na rust vervangen door debutant Dwayne Dildick en Jurjen Dam. Het 'dagje Deinze' had de nodige sporen achtergelaten. „De ver moeidheid zat goed in de benen. Bij het roeien gebruik je ook ande re spieren. Terneuzense Boys was daarom een goede tegenstander", vond Stijn Mahieu, die drie van de vier treffers voor zijn rekening nam. De spelers zochten veelal de korte combinaties in een vrij laag tempo en van enige diepgang in het spel kon helemaal geen sprake zijn. Terneuzense Boys, dat al zeven keer had getraind, liet in het eerste half uur een goede indruk en was gevaarlijk via Gokan Ersahin en Marco Faassen. Halverwege kwam Hoek op 1-0 door Mahieu op aange ven van Schot, die bij alle doelpun ten betrokken was. „Dat is hij aan zijn status van ex-prof verplicht", vond Demanet. Op slag van rust zette Pattinama zijn schoen tegen een voorzet van Mendes: 2-0. In de tweede helft werd Schot na een actie binnen het strafschopge bied in de tang genomen door de Boysverdedigers Dennis van den Broeke en Kees Duitemeijer. De strafschop werd omgezet door Ma hieu. In de slotfase bekroonde Ma hieu de mooiste aanval van de wed strijd via Landuyt, Alfons en Schot met de 4-0. Hoek-Terneuzense Boys 4-0 (2-0). 23. Stijn Mahieu 1-0, 43. Mille Mendes 2-0, 53. Stijn Mahieu 3-0 (strafschop), 87. Stijn Mahieu 4-0. Scheidsrechter: B. Wirken (Sleeuwijk). Aantal toeschou wers: 200. RIA W-Hoek 3-1 (1-0). 29. Hensley Victorina 1-0, 63. Hensley Victorina 2-0, 70. Ali Eryürük 3-0, 84. Nick de Jong 3-1Scheidsrechter: W. van Hurck (Sas van Cent). Aantal toeschouwers: 100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61