binnenland 15 uitgelaten grachtenparade Voordeelweek SPAANS ANDALUSIË Debat over 'Drie' wordt nagespeeld Duurzaam toerisme zegt Nederland weinig Beroep tegen vonnis Trafigura KRAS.NL Treinconducteur met de dood bedreigd Vrouw gevonden met ernstige hoofdwonden BOEK ONLINE of bel 0900-9697 maandag 9 augustus 2010 DEN HAAG - Het Kamerdebat uit 1972 over het wel of niet vrijlaten van de 'Drie van Breda' wordt op zaterdag 4 september nagespeeld op de originele plaats van hande ling: de Oude Zaal van de Tweede Kamer. Acteurs voeren een aantal keer achtereen in veertig minuten fragmenten van het debat op tij dens de Haagse Museumnacht. De 'Drie' waren Duitse oorlogsmis dadigers die een levenslange straf uitzaten in de Koepelgevangenis in Breda. De doodstraf was in de ja ren vijftig omgezet in levenslang, omdat koningin Juliana zich fel te gen de executie had verzet. De toenmalige minister van Justitie Dries van Agt stelde, in samen spraak met premier Barend Bies heuvel, voor om het trio gratie te verlenen. In de samenleving ont stond'veel commotie, waarna het voorstel door de Kamer werd ver worpen. Van Agt staat nog steeds achter zijn voorstel, zei hij in het weekeinde: „Daar bestaat bij mij, 38 jaar later, geen twijfel over." van Fraassen Travelling member of the T-CR group Bent u ook een liefhebber van Sail Amsterdam? Ga dan op zaterdag 21 augustus a.s. met ons mee naar de IJhaven in Amsterdam. We zijn daar rond 13:00 uur. Tegen 22.30 uur, na het vuurwerk, gaan we terug richting Zeeland. Prijs: 24.50 p.p. Voor meer informatie zie de website. TEL: 0118 43 44 33 info@vanfraassentravelllng.eti www.vanfraasscntraveiiing.eu AMSTERDAM - Het Openbaar Minis terie gaat in beroep tegen de uit spraak van de rechtbank tegen olie- bedrijf Trafigura. Ook komt er be roep tegen de vrijspraak van de ge meente Amsterdam en afvalver werker Amsterdam Port Services. Trafigura kreeg een boete van 1 miljoen euro voor het uitvoeren van giftig scheepsafval. Volgens het OM is er ook sprake van vals heid in geschrifte. DELFZIJL Een 21-jarige zwartrijder uit Delf zijl is vrijdag opgepakt omdat hij een treinconducteur met de dood bedreigd had, zo meldde de politie gisteren. De conducteur beboette de man in de trein van Groningen naar Delf zijl omdat die geen vervoersbewijs had. Toen de passagier gevraagd werd zich te legitimeren uitte hij zijn dreigementen. SCHOONEBEEK In de tuin van een woning in Schoonebeek is gistermiddag een zwaargewonde vrouw gevonden. De echtgenoot trof zijn 52-jarige vrouw met ernstige hoofdwonden aan. Het was voor de politie nog een raadsel hoe de vrouw de kwet suren heeft opgelopen. Onderzoek in en om de woning leverde geen uitsluitsel op. DEN HAAG - De onbekendheid met duurzaam toerisme is groot onder Nederlanders. Slechts 39 procent weet dat het gaat om vakantierei zen waarbij rekening wordt gehou den met natuur, cultuur, milieu en mensenrechten, blijkt uit onder zoek dat reisverzekeraar Europee- sche Verzekeringen vandaag naar buiten brengt. Al jaren wordt gedacht dat 'groen' en 'verantwoord' vakantievieren belangrijker worden. Maar het heeft nog steeds geen prioriteit bij toeristen, constateerde het Econo misch Bureau van ING al eerder dit jaar. Prijs en comfort zijn nog altijd belangrijker. Onder duur zaam toerisme wordt doorgaans verstaan dat de lokale bevolking profiteert van de vakantie-uitga ven en dat de reizen geen schade toebrengen aan natuur of cultuur zodat ook komende generaties er van kunnen genieten. Ook zijn er reisorganisaties die ontwikkelings projecten steunen of de C02-uit- stoot bij vluchten compenseren. Volgens het onderzoek van Euro- peesche Verzekeringen kiest een op de acht Nederlanders bewust voor een duurzame reis, accommo datie of activiteiten. Bijna acht op de tien mensen zeggen een bijdra ge te leveren door op vakantie al les netjes achter te laten. maand Evangelische Roze Vierin gen gehouden. Veel homoseksue len voelen zich niet welkom in de kerk. De dialoog rondom spirituali teit en homoseksualiteit vraagt veel wijsheid." De dienst maakte veel emotie los bij kerkgangers en ook bij u. Waarom was het zo beladen? „Ik kan alleen maar voor mezelf spreken. Ik kom uit een land, Zuid-Afrika, waar gay-gelovigen in de kerkgemeenschap nog niet uit de kast kunnen komen. Die veilige ruimte is er niet. Dat het hier wel, kan, ontroerde me. Bij het num mer Omhels me dan braken veel mensen. Een geloofsgemeenschap heeft zoveel waarde." U voer zaterdag tijdens de parade ook mee op het 'Heilig Bootje', de boot van de Protestantse Kerk Am sterdam tijdens de Gay Pride, tussen drie andere predikanten. Hoe was dat? „Op ons bootje in de grachten stond de leus 'christen en homo, niemand valt buiten de boot'. Dat vond ik zo mooi bedacht. Want zo is het." Kregen jullie als kerk ook kritiek van wege zoveel uitbundigheid? „Het waren overwegend stralende gezichten. Maar er waren ook ge noeg mensen, ook homoseksue len, die zich er niet in de konden vinden omdat ze het bijvoorbeeld te decadent vonden. Maar als je merkt in de samenleving dat er weer stappen terug in de tijd wor den gezet, dan moeten wij weer la ten zien dat dit wel kan. Hoe be scheiden of uitbundig ook. Dat het geloof er ook is om moed te vatten. En er valt zeker genoeg te vieren." foto Paul Vreeker/ANP hun ogen uit bij de Canal Parade, waarmee de Cay Pride werd afgesloten. korting aalusie-re"^_ 16 augustus*. 8-daagse rondreis Spanje O.b.v. ontbijt en 4 x diner Vertrek: van 2/9/101/m 31/3/2011 vertrekgarantie op 2-16-30/9 en 21/10 •met o.a. Ronda, jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba en Granada incl. vlucht, verblijf, excursies (incl. entree Alhambra!) en NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/35682 15-daagse rondreis Spanje O.b.v. ontbijten 11 x diner Vertrek: van 26/8/10 t/m 31/3/11 vertrekgarantie in augustus en september! met o.a. Cadiz? Gibraltar, Sevilla, Arcos de la Frontera, Córdoba en Granada incl. vlucht, verblijf, excursies (incl. entree Alhambra!) en NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/38125 en www.kras.nl/38126 Zie www.kras.nl/andalusievoordeelweek Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5